ц
справа № 2-а 10388/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В.В.
при секретарі судового засідання Черненко А.А.
за участі сторін:
прокурора Шустової В.А.
представників позивача Постольник О.С.
Рябова Д.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Приватного підприємства Теремпро стягнення податкового боргу за рахунок активів, -
ВСТАНОВИВ:
10 серпня 2009 року прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська в порядку представництва інтересів держави, звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг із податку на додану вартість в сумі 2165 грн. 35 коп., який утворився внаслідок застосування до нього податковим органом штрафних санкцій за неподання декларацій по податку на додану вартість у граничні строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення прокурора до суду.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача, кожний окремо, підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, заперечень проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався. За таких обставин, у відповідності до вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі його представника, на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши доводи прокурора та представників позивача, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Приватне підприємство Теремперебуває на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська як платник окремих видів податків, в тому числі, податку на додану вартість.
Відповідно до ст.ст. 67 , 68 Конституції України , кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. , п.п.4.1.1, 4.1.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. , платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону Про систему оподаткування, податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно пп. 7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97 - ВР від 03.04.1997 року , податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. "а" пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 - ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська проведено ряд невиїзних документальних перевірок ПП Теремз питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких складено акти № 2513/15-2/32781057 від 19.07.2007 р., № 2341/15-2/31381057 від 01.04.2008 року, № 4558/15-2/32781057 від 13.06.2008 р.
Перевірками виявлені порушення абз. "а" п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181, а саме, не подання декларацій по податку на додану вартість у граничні строки, встановлені законодавством, за травень 2007 року квітень 2008 року.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами проведених перевірок, за неподання декларацій з податку на додану вартість протягом граничних строків, до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 2040 грн., про що податковим органом прийняті податкові повідомлення рішення № 0003091501/0 від 25.07.2007 р., № 0009491501/0 від 07.04.2008 р., № 0012341501/0 від 24.06.2008 р. Зазначені податкові повідомлення рішення отримані уповноваженою особою відповідача, про що свідчать копії поштових повідомлень, долучених до матеріалів справи.
Крім того, Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська 20.06.2008 року було анульовано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість ПП Терем, оскільки особа, зареєстрована як платник податку на додану вартість, подає до податкового органу декларацію, яка свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних місяців.
Відповідно до п.п. гп. 9.8. ст. 9 Закону України Про податок на додану вартість, реєстрація осіб як платників податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання. Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"ґ", здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.
Платник податку зобовязаний повернути податковому органу свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка в поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки в наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до абз. апп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181 - ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
14 жовтня 2008 року Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку ПП Терем, за результатами якої складено акт № 9204/15-2/32781057 від 14.10.2008 р.
В ході перевірки було виявлено порушення абз. ап.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами, а саме, несвоєчасність повернення відповідачем до податкового органу свідоцтва платника податку на додану вартість, що за законодавством прирівнюється до несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За виявлені порушення до ПП Теремзастосовано штрафні санкції на суму 170 грн., про що прийнято податкове повідомлення-рішення № 0040861501/0 від 27.10.2008 р., яке отримано уповноваженою особою відповідача, що підтверджується копією поштового повідомлення, долученого до матеріалів справи.
Відповідач у строк, встановлений пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми штрафних санкцій, застосовані до відповідача згідно зазначених вище податкових повідомлень - рішень, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
За рахунок наявної переплати в сумі 214 грн. 65 коп., залишок несплаченого податкового боргу ПП Теремз податку на додану вартість складає 2165 грн. 35 коп.
11 серпня 2007 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "а" 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , податковим органом винесено першу податкову вимогу № 1/814 на суму 125 грн. 35 коп., яка отримана 23.08.2007 р. уповноваженою особою відповідача, про що свідчить копія поштового повідомлення, долученого до матеріалів справи.
24 вересня 2007 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "б" ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , податковим органом винесено другу податкову вимогу № 2/1048 на суму 125 грн. 35 коп., яка 04.10.2007 р. отримана уповноваженою особою відповідача, про що свідчить копія поштового повідомлення, долученого до матеріалів справи.
У відповідності до п. 6.2.5 ст. 6 Закону України № 2181, у разі несплати податкових вимог, інші вимоги не формуються і не надсилаються.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України" , державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами з а рахунок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України , до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 122 , 160 - 162 , 167 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська задовольнити .
Стягнути за рахунок активів Приватного підприємства Терем(код ЄДРПОУ 32781057) на користь державного бюджету (р\р 31116029700006, код платежу 14010100, одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2165 грн. 35 коп. (дві тисячі сто шістдесят пять гривень тридцять пять копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений 05.07.2010 року.
Суддя В.В.Чорна