Єдиний державний реєстр судових рішень
УКРАЇНА
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
31500, Хмельницька область, Хмельницький район, смт Летичів, пров. Шкільний, 4а
тел. (03857) 2-01-00, 9-11-31, 9-16-31, 9-17-33, 2-04-90, 2-02-92, 2-04-90, факс 9-11-31
веб-сайт: https://lt.km.court.gov.ua, е-mail: inbox@lt.km.court.gov.ua
КОПІЯ
Єдиний унікальний номер судової справи №678/22/22
Номер провадження №2-а-678-1/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2022 року смт Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Ходоровського І.Б.,
за участю секретаря судового засідання Козка Л.М.,
розглянувши у відсутність учасників справи за наявними у справі матеріалами у порядку спрощеного позовного провадження в залі суду смт Летичів справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Головчинецький гранітний кар`єр» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
ОПИСОВА ЧАСТИНА
І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ
1. 13 січня 2022 року до суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Головчинецький гранітний кар`єр» (далі - ТОВ «Головчинецький гранкар`єр»), яка подана представником адвокатом Керницькою І.Р., у якій просить:
визнати протиправними та скасувати постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії: ВМ №00001942 від 08 грудня 2021 року, ВМ №00002584 від 09 грудня 2021 року, ВМ №00002647 від 10 грудня 2021 року, ВМ №00002670 від 10 грудня 2021 року, ВМ №00002969 від 14 грудня 2021 року;
стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача усі судові витрати, в тому числі судовий збір.
Згідно позовної заяви спірними постановами притягнуто до адміністративної відповідальності позивача за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і накладено адміністративні стягнення у виді штрафу в розмірі 34000,00 грн., 17000,00 грн., 17000,00 грн., 34000,00 грн., 51000,00 грн. за те, що відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів щодо навантаження на здвоєні осі транспортного засобу, зазначених п. 22.5 Правил дорожнього руху, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - Правила дорожнього руху).
Позивач вважає, що прийняті уповноваженими особами Державної служби України з безпеки на транспорті спірні постанови не відповідають встановленим вимогам, які містяться в нормах КУпАП та Інструкції з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані в автоматичному режимі, яка затверджена Наказом Міністерства інфраструктури України 27 вересня 2021 року №512 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01 жовтня 2021 року за № 1286/36908 (далі - Інструкція №512).
В оскаржуваних постановах уповноваженими особами відповідача неправильно проведено розрахунки навантаження на здвоєні осі транспортних засобів.
У позивача наявні товарно-транспортні накладні для перевезення вантажу у виді гранітного відсіву у яких зазначена загальна маса, яка не перевищує встановлених законодавством габаритно-вагових норм.
У спірних постановах відсутня інформація про те коли саме проводилась повірка вимірювального пристрою, яким зафіксовано навантаження на здвоєні осі транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п. 22.5 Правил дорожнього руху, інформація про внесення його до реєстру затверджених засобів вимірювальної техніки, відомості про те, на підставі якої Методики фіксувались результати вимірювання такого вантажу як гранітний відсів, який перевозив позивач (а.с. 1-13).
ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ ПОЗИВАЧА ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ ВІДПОВІДАЧА
2. 07 лютого 2022 року до суду представником Державної служби України з безпеки на транспорті адвокатом Гладун К.А. подано відзив на позовну заяву і просить відмовити в задоволенні позовних вимог у зв`язку з тим, що вказані у оскаржуваних постановах правопорушення зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою комплексного технічного засобу, свідоцтво про повірку якого дійсне до 31 серпня 2022 року.
У оскаржуваних постановах відображено усі істотні ознаки складу правопорушення, зміст постанови відповідає положенням КУпАП та Інструкції.
Доводи позивача, що в оскаржуваних постановах неправильно проведено розрахунки навантаження на здвоєні осі транспортних засобів є необґрунтованими.
Сам факт наявності товарно-транспортної накладної не виключає перевезення одночасно і інших товарно-матеріальних цінностей, не вказаних в первинних документах, що впливає на загальну вагу транспортного засобу.
Посилання позивача на відсутність методики виконання вимірювання вантажів, що змінюють розподіл навантаження на вісь транспортного засобу, є необґрунтованими, адже Порядок фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1174 (далі - Порядок №1174) не містить посилання на таку методику (а.с. 44-51).
3. 04 квітня 2022 року до суду представником позивача подано додаткові письмові пояснення згідно яких є незрозумілим на підставі чого уповноважена особа відповідача прийшла до висновку про перевищення навантаження на здвоєні осі транспортних засобів, зі змісту оскаржуваних постанов неможливо з`ясувати в чому полягає суть адміністративного правопорушення (а.с. 104-106).
4. 04 квітня 2022 року представник позивача в режимі відеоконференції позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
5. 20 квітня 2022 року до суду надійшла заява представника позивача про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги просить задовольнити.
6. До суду учасники справи не з`явились, про розгляд повідомлені належним чином.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
ІІІ. ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА (в редакції на час винесення спірних постанов)
7. Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
8. У ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом (ч. 1). Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності (ч. 2). Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом (ч. 3).
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В силу ч. 1 ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Як передбачено у ч. 1 ст. 14-2 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів - приладів контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото-, відеофіксації, які функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів з функціями запису, зберігання, відтворення і передачі фото-, відеоінформації), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як зазначено у ч. 1 ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
9. Згідно ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів (ч. 1). Учасники дорожнього руху зобов`язані: знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух (абз. 1-4 ч. 5).
За приписами ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
10. В силу ч. 1 ст. 33 Закону України «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
11. Згідно ч. 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
12. У п. 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30 (далі - Правила №30), визначено, що транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно з п. 4 Правил №30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів (абз. 1). Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд (абз. 4).
13. У Правилах дорожнього руху передбачено, що ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих Правил (п. 1.1). Учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими (п. 1.3). Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків (абз. 1 п 1.5). Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (п. 1.9).
Згідно з п. 22.1 Правил дорожнього руху маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
Як зазначено у п. 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
14. Таким чином, у п. 22.5 Правил дорожнього руху передбачені обмеження як вагових, так і габаритних параметрів транспортних засобів та їх составів.
15. Законодавець у ч. 2 ст. 132-1 КУпАП передбачив, що перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами - тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.
У примітці до ст. 132-1 КУпАП вказано, що дія частини першої цієї статті не поширюється на правопорушення, пов`язані з перевищенням габаритних та/або вагових параметрів. Підставою для звільнення від відповідальності, передбаченої частинами першою і другою цієї статті, є наявність дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
16. Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначає Порядок №1174.
У п. 16 Порядку №1174 передбачено, що посадові особи Укртрансбезпеки, уповноважені розглядати справи про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, під час їх розгляду використовують інформаційні файли.
Відповідно до п. 2 Порядку №1174 інформаційний файл - упорядкована сукупність відомостей про транспортний засіб, відповідальну особу, визначену статтею 14-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, наявність/відсутність документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, або дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та метаданих, сформованих автоматичним пунктом.
У п. 8 Порядку №1174 вказано, що вимоги до технічних засобів автоматичних пунктів визначаються Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 163.
Згідно з п. 11 Порядку №1174 автоматичними пунктами фіксуються правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.
В п. 12 Порядку №1174 передбачено, що автоматичний пункт може забезпечувати: вимірювання навантажень, що припадають на кожну вісь транспортного засобу; вимірювання загальної маси транспортного засобу; визначення кількості осей транспортного засобу та віднесення транспортного засобу до однієї із відповідних категорій; вимірювання міжосьових відстаней транспортного засобу; визначення кількості коліс (скатності) на осях транспортного засобу; вимірювання габаритів транспортного засобу; фіксацію та розпізнавання державних номерних знаків транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу); фіксацію фронтального зображення транспортного засобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу (вигляд збоку) в момент проїзду через автоматичний пункт (оглядова фотографія транспортного засобу, на якій відображені його контури та кількість осей); первинне оброблення зібраних даних та передачу інформації до інформаційно-телекомунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв`язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-телекомунікаційної системи.
Як зазначено у п. 13 Порядку №1174 під час вимірювання габаритно-вагових параметрів транспортних засобів застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.
Згідно з п. 14 Порядку №1174 інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих.
В силу п. 15 Порядку №1174 метадані повинні містити дані про: засоби вимірювальної техніки - назва засобу вимірювальної техніки та його умовне позначення, серійний номер, найменування виробника, рік виготовлення, метрологічні характеристики, найменування власника засобу вимірювальної техніки, документи про відповідність та/або результати повірки (дата повірки, строк дії повірки); місце фіксації (кілометр + метр, географічні координати); найменування автомобільної дороги загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, максимальне дозволене навантаження на вісь, державний номерний знак транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу), категорію транспортного засобу, тип транспортного засобу згідно з пунктом Г.2 додатка Г ДСТУ 8824:2019 "Автомобільні дороги. Визначення інтенсивності руху та складу транспортного потоку", повну масу транспортного засобу, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за вісями транспортного засобу (номер вісі, фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на вісі); фотографії транспортного засобу - фронтальна, фотографія державного номерного знака транспортного засобу, фотографія державного номерного знака причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу), оглядова фотографія із зображенням розпізнаного державного номерного знака; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).
За приписами п. 17 Порядку №1174 у постанові про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, зазначаються виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, а також нормативні габаритно-вагові параметри транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги.
17. Відповідно до п. 3 розділу ІІ Інструкції №512 під час опрацювання матеріалів інформаційного файлу та встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Державної служби України з безпеки на транспорті, уповноважена посадова особа виносить сформовану системою в автоматичому режимі постанову без складання протоколу про адміністративне правопорушення (абз. 1).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, оформлюється відповідно до додатка 1 до цієї Інструкції (абз. 2).
18. Зважаючи на вимоги ч. 1 ст. 252 КУпАП, висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт скоєння адміністративного правопорушення.
19. Вищенаведені положення нормативно-правових актів свідчать про те, що посадові особи Укртрансбезпеки мають право використовувати інформацію технічного запису як речовий доказ наявності або відсутності факту правопорушення, а зафіксована технічним засобом інформація може розцінюватися як доказ в розумінні ст. 251 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
ІV. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
20. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 від 10 липня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранітний кар`єр» є власником спеціалізованого вантажного самоскида марки MAN, TGS 41.400, реєстраційний номер НОМЕР_2 , повною масою 42000 кг, масою без навантаження 15305 кг (а.с. 11).
Згідно товарно-транспортної накладної №ТН08-12-59 від 08 грудня 2021 року автомобільний перевізник ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» на замовлення ТОВ «Нефтек-гранд» автомобілем MAN НОМЕР_2 самоскид перевозив вантаж - гранітний відсів насипом масою 23,900 тон з с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області (а.с. 10).
08 грудня 2021 року старший державний інспектор відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті, 39816845, Колєснік Н.Г., розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00001942 за змістом якої 08 грудня 2021 року о 10 год. 15 хв. за адресою Н-03 км 210 + 500 Хмельницька область зафіксовано транспортний засіб МАN TGS 41.400, ДНЗ НОМЕР_2 (виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги), відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених п. 22.5 ПДР України: навантаження на здвоєні осі транспортного засобу на 25% (7.827 тон), відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34000,00 грн. (а.с. 8).
21 грудня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» отримано постанову, що підтверджується інформацією з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (а.с. 9).
21. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 14 липня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранітний кар`єр» є власником спеціалізованого вантажного самоскида марки MAN, TGS 41.400, реєстраційний номер НОМЕР_4 , повною масою 42000 кг, масою без навантаження 15305 кг (а.с. 15).
Згідно товарно-транспортної накладної №ТН09-12-44 від 09 грудня 2021 року автомобільний перевізник ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» на замовлення ТОВ «Нефтек-гранд» автомобілем MAN НОМЕР_4 самоскид перевозив вантаж - гранітний відсів насипом масою 22,900 тон з с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області (а.с. 14).
09 грудня 2021 року головний спеціаліст відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті, 39816845, Дмитренко М.О., розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00002584 за змістом якої 09 грудня 2021 року о 13 год. 04 хв. за адресою Н-03 км 210 + 500 Хмельницька область зафіксовано транспортний засіб МАN TGS 41.400, ДНЗ НОМЕР_4 (виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги), відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених п. 22.5 ПДР України: навантаження на здвоєні осі транспортного засобу на 17,5% (6.392 тон), відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. (а.с. 12).
21 грудня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» отримано постанову, що підтверджується інформацією з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (а.с. 13).
22. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 14 липня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранітний кар`єр» є власником спеціалізованого вантажного самоскида марки MAN, TGS 41.400, реєстраційний номер НОМЕР_6 , повною масою 42000 кг, масою без навантаження 15305 кг (а.с. 19).
Згідно товарно-транспортної накладної №ТН10-12-42 від 10 грудня 2021 року автомобільний перевізник ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» на замовлення ТОВ «Нефтек-гранд» автомобілем MAN НОМЕР_6 самоскид перевозив вантаж - гранітний відсів насипом масою 23,000 тон з с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області (а.с. 18).
10 грудня 2021 року старший державний інспектор відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті, 39816845, Савченко В.О., розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00002647 за змістом якої 10 грудня 2021 року о 09 год. 25 хв. за адресою Н-03 км 210 + 500 Хмельницька область зафіксовано транспортний засіб МАN TGS 41.400, ДНЗ НОМЕР_6 (виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги), відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених п. 22.5 ПДР України: навантаження на здвоєні осі транспортного засобу на 19,7% (6.8 тон), відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. (а.с. 16).
21 грудня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» отримано постанову, що підтверджується інформацією з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (а.с. 17).
23. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 21 вересня 2018 року ТОВ «Головчинецький гранітний кар`єр» є власником вантажного спеціалізованого самоскида марки MAN, TGS 41.400, реєстраційний номер НОМЕР_8 , повною масою 42000 кг, масою без навантаження 16065 кг (а.с. 23).
Згідно товарно-транспортної накладної №ТН10-12-43 від 10 грудня 2021 року автомобільний перевізник ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» на замовлення ТОВ «Нефтек-гранд» автомобілем MAN TGS 41.400 НОМЕР_8 самоскид перевозив вантаж - щебінь насипом масою 22,800 тон з с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області (а.с. 22).
10 грудня 2021 року старший державний інспектор відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті, 39816845, Колєснік Н.Г., розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00002670 за змістом якої 10 грудня 2021 року о 09 год. 45 хв. за адресою Н-03 км 210 + 500 Хмельницька область зафіксовано транспортний засіб МАN TGS 41.400, ДНЗ НОМЕР_8 (виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги), відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених п. 22.5 ПДР України: навантаження на здвоєні осі транспортного засобу на 28,5% (8.492 тон), відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34000,00 грн. (а.с. 20).
21 грудня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» отримано постанову, що підтверджується інформацією з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (а.с. 21).
24. Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 від 01 серпня 2020 року ТОВ «Головчинецький гранітний кар`єр» є власником спеціалізованого вантажного самоскида марки MAN, TGS 41.400, реєстраційний номер НОМЕР_10 , повною масою 42000 кг, масою без навантаження 16285 кг (а.с. 27).
Згідно товарно-транспортної накладної №ТН10-12-44 від 10 грудня 2021 року автомобільний перевізник ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» на замовлення ТОВ «Нефтек-гранд» автомобілем МАN TGS 41.400 НОМЕР_10 самоскид перевозив вантаж - камінь дроблений насипом масою 23,100 тон з с. Головчинці Летичівського району Хмельницької області в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області (а.с. 26).
14 грудня 2021 року головний спеціаліст відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті, 39816845, Дмитренко М.О., розглянувши відомості з матеріалів інформаційного файлу, створеного системою за допомогою технічних засобів Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року, винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання / перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00002969 за змістом якої 10 грудня 2021 року о 13 год. 35 хв. за адресою Н-03 км 210 + 500 Хмельницька область зафіксовано транспортний засіб МАN TGS 41.400, ДНЗ НОМЕР_10 (виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги), відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів зазначених п. 22.5 ПДР України: навантаження на здвоєні осі транспортного засобу на 35,3% (9.776 тон), відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП і постановлено притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51000,00 грн. (а.с. 24).
22 грудня 2021 року ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» отримано постанову, що підтверджується інформацією з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (а.с. 25).
V. МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД
25. ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» є власником спеціалізованих вантажних самоскидів і відповідно до наданих товарно-транспортних накладних є автоперевізником вантажу - гранітного відсіву насипом, щебеню насипом, каменю дробленого насипом.
Отже, позивач у розумінні ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» є автомобільним перевізником і суб`єктом правовідносин у сфері перевезень автомобільними дорогами.
26. Підставою для видання оспорюваних постанов по справі про адміністративне правопорушення і застосування до ТОВ «Головчинецький гранкар`єр» адміністративного стягнення у виді штрафу стали результати автоматичного вимірювання загальної маси транспортних засобів, які проведено 08, 09 і 10 грудня 2021 року.
Відповідно до цих результатів вагові параметри належних позивачу транспортних засобів перевищують нормативно допустимі вагові обмеження: на 25% (7.827 тон), на 17,5% (6.392 тон), на 19,7% (6.8 тон), на 28,5% (8.492 тон), на 35,3% (9.776 тон).
27. Положення ч. 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» є спеціальними для автомобільного перевізника та свідчать про неможливість підтвердження правомірності дій перевізника документом про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів.
Однак, вимоги ч. 4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначають обов`язок перевізника одержати дозвіл у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 132-1 КУпАП, недотримання цих правил є підставою для застосування до автомобільного перевізника адміністративного стягнення у виді штрафу за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
28. Суттєвим значенням для визначення міри відповідальності особи у цій сфері є результати габаритно-вагового зважування транспортного засобу.
29. Позивач у позові посилається на недоведеність належними доказами відповідності вагового обладнання установленим стандартам.
30. Однак, порушення, передбачені ч. 2 ст. 132-1 КУпАП, зафіксовані за допомогою технічного засобу Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, 10035, свідоцтво про повірку технічного засобу UA.TR.001 35 355/356-21, строк дії до 31 серпня 2022 року.
Відповідно до експертного висновку, зареєстрованого в Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України 06 вересня 2021 року за №1284, який дійсний до 06 вересня 2024 року, прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM відповідає вимогам нормативних документів із технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у документі «Прилад автоматичний для зважування дорожніх ТЗ Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM. Технічні вимоги за критеріями технічного захисту інформації» з рівнем гарантії Г-2 (а.с. 55).
01 вересня 2021 року Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт») видано сертифікати відповідності, які зареєстровані за №UA.TR.001 35 355-21 і за №UA.TR.001 35 356-21 на прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM. За результатами проведених досліджень та випробувань встановлено, що прилад із зазначеним у пункті 2 цього сертифіката заводським номером відповідає затвердженому типу, описаному в сертифікаті перевірки типу та застосовним вимогам Технічного регламенту. Для перевірки відповідності приладу таким вимогам були проведені випробування, викладені в п. 5.2 ДСТУ OIML R 134-1:2010, зокрема: випробування в русі згідно пункту 5.2.1.1; випробування для оцінення похибки під час випробування в русі згідно пункту 5.2.1.2. Клас точності під час визначення маси транспортного засобу в русі - 10. Клас точності під час визначення навантаження на одинарну вісь та групу осей - F. Автомобільна дорога Н-03 Житомир-Чернівці, км 210 + 500, смуга 1 і смуга 2 (а.с 57-58).
27 вересня 2021 року ДП «Укрметртестстандарт» видано сертифікат перевірки типу на координатний засіб вимірювання Q-FREE НI TRAC TMU4 WIM, який чинний до 27 вересня 2031 року і відповідає типу засобу вимірювальної технічки застосовним вимогам додатку 2 до Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №163 (а.с. 60).
В матеріалах справи також наявний акт прийняття робіт з поточного ремонту: поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення: Влаштування елементів системи моніторингу за станом доріг та умовами руху на автомобільній дорозі державного значення Н-03 Житомир - Чернівці на ділянці км 209 + 500 - км 210 + 600, Хмельницька область (а.с. 61-79).
31. Перевіривши надані представником відповідача матеріали та відомості стосовно характеристик автоматичного вагового обладнання, суд приходить до висновку, що вимірювальна техніка за своїми характеристиками відповідає вимогам ДСТУ, враховує гранично допустимі похибки при зважуванні.
32. Суд відхиляє твердження позивача, що зміст оскаржуваних постанов не відповідає вимогам КУпАП, адже визначені ст. 283 КУпАП відомості оскаржувані постанови містять, у них також наявна інформація про виміряні з урахуванням похибки вагові параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні, наявне посилання на п. 225 Правил дорожнього руху, міститься також посилання в Інтернеті на вебсайт на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом (за наявності) транспортного засобу в момент учинення правопорушення та постановою в електронній формі із зазначенням ідентифікатора доступу.
33. Є необґрунтованим посилання позивача на те, що оскаржувані постанови не відповідають вимогам Інструкції №512, адже цією Інструкцією затверджено лише форму, а не вимоги до змісту постанови. Дана форма визначає перелік інформаційних даних, які можуть міститися в постанові в залежності від обставин вчинення порушення.
34. У зв`язку із цим винесені відповідачем постанови в повній мірі відповідають як вимогам ст. 283 КУпАП, так і формі, затвердженій додатком 1 Інструкції №512.
35. Суд відхиляє твердження позивача, що уповноваженими особами відповідача неправильно проведено розрахунки навантаження на здвоєні осі транспортних засобів, а математичний розрахунок позивача з цього приводу є вірним, з тих підстав, що перевищення нормативних параметрів зазначених п. 22.5 Правил дорожнього руху було встановлено автоматично, виміри здійснені з урахуванням похибки вагових та габаритних параметрів зазначених у оскаржуваних постановах транспортних засобів, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, що відповідає Порядку №1174.
VІ. ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
36. Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (ч. 1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (абз. 1 ч. 2).
37. Отже, у разі надання суб`єктом владних повноважень доказів, які в сукупності з іншими доказами у справі свідчать про правомірність прийнятого ним рішення, саме позивач повинен спростувати ці доводи.
38. Встановлені судом обставини у справі дають суду підстави для висновку, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами відсутність підстав для притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 132-1 КУпАП, тому оскаржувані постанови, які винесені уповноваженими посадовими особами відповідача, є обґрунтованими, винесені правомірно, тому не підлягають скасуванню.
39. За вказаних обставин позовні вимоги задоволенню не підлягають.
VІІ. ЩОДО СТРОКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ
40. В позовній заяві позивач зазначає, що з поважних причин пропустив строк звернення до суду для оскарження постанов відповідача, тому просить такий поновити.
41. Із позовної заяви і доданих матеріалів вбачається, що оскаржувані постанови від 08, 09, 10, 14 грудня 2022 року позивач отримав поштою 21 і 22 грудня 2021 року, а позовну заяву про їх оскарження подав до суду засобами поштового зв`язку 30 грудня 2021 року (надійшла до суду 13 січня 2022 року).
42. Згідно з ч. 1 ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч. 3 ст. 291 КУпАП постанова у справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, та постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
43. Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що оскаржувані постанови у даній справі набрали законної сили в день їх вручення позивачу (ч. 3 ст. 291 КУпАП), водночас позивач має право подати скаргу на оскаржувані постанови протягом десяти днів з дня набрання ними законної сили (ч. 1 ст. 289 КУпАП) і лише в разі пропуску строку оскарження з поважних причин цей строк може бути поновленим.
44. У даній справі оскаржувані постанови набрали законної сили 21 і 22 грудня 2021 року, тобто в день їх вручення позивачу, 30 грудня 2021 року позивач подав позовну заяву засобами поштового зв`язку, тобто в межах визначеного ч. 1 ст. 289 КУпАП строку, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що позивач не пропустив строк їх оскарження, тому підстав для поновлення строку оскарження і звернення до суду немає.
VІІІ. ЩОДО СУДОВИХ ВИТРАТ
45. У зв`язку з тим, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, тому немає правових підстав для стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 20, 22, 25, 32, 42-47, 55, 57, 59-60, 72-77, 90, 139, 159, 229, 241-246, 250-251, 255, 286, 292-293, 295 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Головчинецький гранітний кар`єр» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду (поштовий індекс 21050, м. Вінниця, вул. Соборна/Оводова, 48/34, телефон: +38 (0432) 551 520, електронна пошта: inbox@7aa.court.gov.ua).
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
УЧАСНИКИ СПРАВИ:
ПОЗИВАЧ: Товариство з обмеженою відповідальністю «Головчинецький гранітний кар`єр», код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03576829, місцезнаходження: вул. Зарічна, буд. 48/2, с. Головчинці Хмельницького району Хмельницької області, поштовий індекс 31533, тел. НОМЕР_15, адреса офіційної електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_3
ПРЕДСТАВНИК ПОЗИВАЧА: адвокат Керницька Ілона Романівна, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_11 , адреса для листування: АДРЕСА_1 , тел. ( НОМЕР_12 , адреса електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1
ВІДПОВІДАЧ: Державна служба України з безпеки на транспорті, код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 39816845, місцезнаходження: проспект Перемоги 14, м. Київ, поштовий індекс 03135, тел. (+38044) 351 47 66, адреса офіційної електронної пошти: contact@dsbt.gov.ua.
ПРЕДСТАВНИК ВІДПОВІДАЧА: адвокат Гладун Крістіна Артурівна, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_13 , місцезнаходження: АДРЕСА_2, тел. ( НОМЕР_14 , адреса електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_2
Суддя підпис І.Б. Ходоровський
Суддя І.Б. Ходоровський