Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 333/1405/22
Провадження № 2-а/333/60/22
У Х В А Л А
Іменем України
15 квітня 2022 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: судді Кулик В.Б., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області, про перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя у надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області, відповідно до якої останній просить суд:
- зобов`язати пенсійний фонд України в Запорізькій області зробити перерахунок пенсії, враховуючи заробітну плату та пільговий стаж за період роботи в СІЗО-1 м. Запоріжжя з 29.09.1992 року по 13.01.1999 рік;
- зарахувати в трудовий стаж, зробити перерахунок пенсії за час роботи на «ЗЗСМиИ» - з 22.12.1987 року по 02.03.1988 рік та за час роботи на «Запоріжліфт» з 04.08.1988 року по 21.07.1989 рік.
Зазначену позовну заяву передано у провадження судді Кулик В.Б.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 171 КАС Українисуддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з пунктом 1 частини 1статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно доч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Відповідно до ч. 2 ст. 20КАС України, окружним адміністративним судам предметно підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. Перелік, що міститься у частині 1 вказаної статті Кодексу є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Судом встановлено, що дана справа не відноситься до справ, які містяться в переліку ч. 1 ст. 20КАС України.
Відповідно дост. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним не підсудні спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації.
Такі спори відносяться до юрисдикції окружних адміністративних судів, яким підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першоюстатті 20 КАС України.
Тобто, дана справа предметно підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.
Згідно з пунктом другим частини 1статті 29 КАС Українисуд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до вимогст. 318 КАС Україниприйняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями20,22,25-28цьогоКодексує підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Оскільки адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду в Запорізькій області про перерахунок пенсії не підсудний Комунарському районному суду м. Запоріжжя, суд вважає за необхідне передати дану справу до Запорізького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.20, п. 2 ч. 1 ст.29 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну справу № 333/1405/22 (провадження № 2-а/333/60/22) за позовом ОСОБА_1 доГоловного управлінняпенсійного фондуУкраїни вЗапорізькій області,про перерахунокпенсії передати до Запорізького окружного адміністративного суду (69041, вул. Сергія Синенка, буд. 65-в, м. Запоріжжя) для розгляду справи за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя В.Б. Кулик