Рішення № 104092208, 27.04.2022, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2022
Номер справи
420/215/22
Номер документу
104092208
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/215/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання противоправною та скасування вимоги про сплату боргу(недоїмки) № Ф-39401-51У від 17.02.2021 на суму 30 440, 74 грн., вирішив адміністративний позов задовольнити.

І. Суть спору:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до відповідача, Головного управління ДПС в Одеській області, в якому просив визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-39401-51У від 17.02.2021 на суму 30 440, 74 (тридцять тисяч чотириста сорок) гривень 74 копійок, що була винесена Головним управлінням ДПС в Одеській області.

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція Позивача

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Рішенням Ради адвокатів Одеської області № 55 від 15.02.2017 встановлено, що ОСОБА_1 має право на заняття адвокатською діяльністю, про що йому видано Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії ОД № 002950.

16.01.2018 Позивач був взятий на облік платника податків як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про що видана довідка за Формою 34-ОПП.

01.02.2017 між ОСОБА_1 та Національним-природним парком «Тузловські лимани» (далі - НПП «Тузловські лимани») було укладено договір № 05 про надання юридичних послуг. Відповідно до п. 1 Договору № 05 про надання юридичних послуг, виконавець зобов`язується надати замовнику послуги з правового супроводження господарської діяльності Замовника, а Замовник зобов`язується прийняти такі послуги та оплатити. В подальшому між ОСОБА_1 та НПП «Тузловські лимани» було укладено ще ряд аналогічних договорів: № 09 від 03.04.2017, № 15 від 03.07.2017, № 1 від 02.01.2018, № 2 від 01.04.2018, № 3 від 27.06.2018.

Згідно з довідкою за Формою ОК-5 наданою Пенсійним фондом України з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування НПП «Тузловські лимани» було сплачено на користь позивача за 2017 рік 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3630,00 (три тисячі шістсот тридцять) грн. та за 2018 рік було сплачено 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3663,00 (три тисяч двісті сімдесят шість гривень) 24 копійки.

Окрім цього, протоколом № 1 від 30.11.2017 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальність «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Товариства. Під час перебування ОСОБА_1 на посаді директора ТОВ «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» йому було виплачена заробітна плата та сплачено єдиний соціальний внесок (підтверджується довідкою за Формою ОК-5). Всього за 2019 рік було сплачено 50452,26 (п`ятдесят тисяч чотириста п`ятдесят дві) грн. 26 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 11 016,72 (одинадцять тисяч шістнадцять) грн. 72 коп. Всього за 2020 рік було сплачено 9 446,00 (дев`ять тисяч чотириста сорок шість) грн.. 00 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 2 078,12 (дві тисячі сімдесят вісім) грн. 12 коп. Таким чином, за 2018-2020 рр. за ОСОБА_1 було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 16 757,84 (шістнадцять тисяч сімсот п`ятдесят сім) грн. 84 коп.

Водночас, 09.07.2021 Позивач отримав від Другого Малиновського відділу державної виконавчої служби в місті Одесі постанову про відкриття виконавчого провадження № 66035458 та ознайомився з матеріалами виконавчого провадження. Виконавче провадження відкрито на підставі вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-39401-51У від 17.02.2021 на суму 30 440, 74 (тридцять тисяч чотириста сорок) гривень 47 копійок.

Не погодившись із зазначеною вимогою позивач звернувся до суду.

(б) Позиція Відповідача.

Відповідач не погоджуючись з доводами позивача подав 09.02.2022 відзив, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог. Згідно з інформаційно-телекомунікаційною системою ДПС позивач, як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю взятий на облік в Малиновській ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області. Станом на 31.01.2021 в інтегрованій картці платника податку за позивачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 30440,74 грн. На підставі цих даних відповідачем сформовано вимогу про сплату боргу № Ф-39401-51 від 17.02.2021, яку було направлено позивачу. Зазначена вимога повернулася до контролюючого органу за закінченням терміну зберігання, борг самостійно позивачем не сплачений.

ІІІ. Процедура та рух справи

10.01.2022 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд залишив позовну заяву без руху.

17.01.2022 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження

Так, суд встановив, що рішенням Ради адвокатів Одеської області № 55 від 15.02.2017 встановлено, що ОСОБА_1 має право на заняття адвокатською діяльністю, про що йому видано Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії ОД № 002950.

16.01.2018 Позивач був взятий на облік платника податків як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про що видана довідка за Формою 34-ОПП.

01.02.2017 між ОСОБА_1 та Національним-природним парком «Тузловські лимани» (далі - НПП «Тузловські лимани») було укладено договір № 05 про надання юридичних послуг. Відповідно до п. 1 Договору № 05 про надання юридичних послуг, виконавець зобов`язується надати замовнику послуги з правового супроводження господарської діяльності Замовника, а Замовник зобов`язується прийняти такі послуги та оплатити. В подальшому між ОСОБА_1 та НПП «Тузловські лимани» було укладено ще ряд аналогічних договорів: № 09 від 03.04.2017, № 15 від 03.07.2017, № 1 від 02.01.2018, № 2 від 01.04.2018, № 3 від 27.06.2018.

Згідно з довідкою за Формою ОК-5 наданою Пенсійним фондом України з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування НПП «Тузловські лимани» було сплачено на користь позивача за 2017 рік 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3630,00 (три тисячі шістсот тридцять) грн. та за 2018 рік було сплачено 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3663,00 (три тисяч двісті сімдесят шість гривень) 24 копійки.

Окрім цього, протоколом № 1 від 30.11.2017 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальність «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Товариства. Під час перебування ОСОБА_1 на посаді директора ТОВ «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» йому було виплачена заробітна плата та сплачено єдиний соціальний внесок (підтверджується довідкою за Формою ОК-5). Всього за 2019 рік було сплачено 50452, 26 (п`ятдесят тисяч чотириста п`ятдесят дві) грн. 26 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 11 016, 72 (одинадцять тисяч шістнадцять) грн. 72 коп. Всього за 2020 рік було сплачено 9 446,00 (дев`ять тисяч чотириста сорок шість) грн.. 00 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 2 078,12 (дві тисячі сімдесят вісім) грн. 12 коп. Таким чином, за 2018-2020 рр. за ОСОБА_1 було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 16 757,84 (шістнадцять тисяч сімсот п`ятдесят сім) грн. 84 коп.

Станом на 31.01.2021 в інтегрованій картці платника податку за позивачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 30440,74 грн. На підставі цих даних відповідачем сформовано вимогу про сплату боргу № Ф-39401-51 від 17.02.2021, яку було направлено позивачу. Зазначена вимога повернулася до контролюючого органу за закінченням терміну зберігання, борг самостійно позивачем не сплачений.

Зазначена заборгованість нарахована на підставі ст.25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та на підставі інформаційної системи органу доходів і зборів.

Вирішуючи питання щодо правомірності вимог позивача суд виходить з наступного.

ІV Джерела права та висновки суду.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (із змінами та доповненнями).

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 цього ж Закону, єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Згідно з ст. 8 цього ж Закону, єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Кошти, що надходять від сплати єдиного внеску та застосування фінансових санкцій відповідно до цього Закону, не можуть зараховуватися до Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів та використовуватися на цілі, не передбачені законодавством про загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особоюпідприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Пункт 14.1.195 пункту 14.1 статті 14 ПК України дає визначення поняттю «працівник» - це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону. Згідно із пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076-VI) адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону № 5076-VI адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об`єднання (організаційні форми адвокатської діяльності). Статтею 13 Закону № 5076-VI визначено, що адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки (у тому числі ордера) із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові, номера і дати видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування. Згідно з абзацом другим пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 5 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI до платників єдиного внеску віднесено також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до абзацу першого пункту 1 та пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI (в редакції, чинній з 1 січня 2017 року) єдиний внесок нараховується: - для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами; для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов`язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. У той же час відносини щодо адміністрування єдиного внеску при одночасному перебуванні фізичної особи в трудових відносинах та наявності у неї права на здійснення незалежної професійної діяльності, яку особа фактично не здійснює, Законом № 2464-VI не врегульовано.

Системний аналіз наведених норм свідчить про те, що платниками єдиного соціального внеску є самозайняті особи, зокрема, адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально. Необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності індивідуально та отримання доходу від такої діяльності, який і є базою для нарахування ЄСВ.

Отже, саме дохід особи від такої діяльності є базою для нарахування, проте за будь-яких умов розмір ЄСВ не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць. При цьому, за відсутності бази для нарахування ЄСВ у відповідному звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, законодавство встановлює обов`язок особи самостійно визначити цю базу, але її розмір не може бути меншим за розмір мінімальної заробітної плати.

Таким чином, метою встановлення розміру мінімального страхового внеску та обов`язку сплачувати його незалежно від наявності бази для нарахування є забезпечення у передбачених законодавством випадках мінімального рівня соціального захисту осіб шляхом отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Вбачається, що з урахуванням особливостей форми діяльності самозайнятих осіб, саме задля досягнення вищевказаної мети збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування законодавством встановлено обов`язок сплати особами мінімального страхового внеску незалежно від фактичного отримання доходу від їх діяльності. Системне тлумачення наведених норм права, дозволяє дійти висновку, що особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зокрема, адвокатську, вважається самозайнятою особою і зобов`язана сплачувати єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування не нижче розміру мінімального страхового внеску незалежно від фактичного отримання доходу лише за умови, що така особа не є найманим працівником (або не виконувала роботи на підставі цивільно-правового договору). В іншому випадку (якщо особа є найманим працівником або виконувала роботи на підставі цивільно-правового договору), така особа є застрахованою і платником єдиного внеску за неї є її роботодавець, а мета збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування досягається за рахунок його сплати роботодавцем у розмірі не меншому за мінімальний.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 27.10.2021 у справі № 440/325/19, від 27.11.2019 у справі №160/3114/19 та від 05.12.2019 у справі №260/358/19.

Як вбачається із матеріалів справи НПП «Тузловські лимани» було сплачено на користь Позивача за 2017 рік 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3630,00 (три тисячі шістсот тридцять) грн. та за 2018 рік було сплачено 16 650 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят) грн. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 3663,00 (три тисячі двісті сімдесят шість гривень) 24 копійки.

Протоколом № 1 від 30.11.2017 р. Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальність «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Товариства. Під час перебування ОСОБА_1 на посаді директора ТОВ «РІК СТІЛ ЕНТЕРПРАЙЗЕС» йому було виплачена заробітна плата та сплачено єдиний соціальний внесок. Всього за 2019 рік було сплачено 50452, 26 (п`ятдесят тисяч чотириста п`ятдесят дві) грн 26 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 11 016, 72 (одинадцять тисяч шістнадцять) грн 72 коп. та за 2020 рік було сплачено 9 446,00 (дев`ять тисяч чотириста сорок шість) грн 00 коп. з яких було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 2 078,12 (дві тисячі сімдесят вісім) грн 12 коп.

Таким чином, відповідачем не враховано, що за 2018-2020 рр. за ОСОБА_1 було сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі 16 757,84 (шістнадцять тисяч сімсот п`ятдесят сім) грн 84 коп.

Оскільки єдиною метою збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством саме прав фізичних осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, то в розумінні Закону № 2464-VI позивач є застрахованою особою, і єдиний внесок за нього в період (частково), за який винесена оскаржувана вимога, нараховував та сплачував роботодавець в розмірі не менше мінімального, що виключає обов`язок по сплаті у цей період єдиного внеску позивачем ще і як особою, що має право провадити адвокатську діяльність, проте не отримувала дохід від неї.

Таким чином, суд робить висновок, що вимога № Ф-39401-51У від 17.02.2021 є протиправна та належить до скасування.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином суд робить висновок про задоволення позовних вимог.

V. Судові витрати

При поданні позовної заяви до суду позивач сплатив судовий збір у сумі 992,40 грн. Даний факт підтверджується квитанцією від 05.01.2022. З урахуванням висновку суду про задоволення позову, сплачений та документально підтверджений позивачем судовий збір належить до відшкодування. Адже відповідно до ч.1 статті 139 КАС України: При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст 2, 139, 244-246 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-39401-51У від 17.02.2021 на суму 30 440, 74 (тридцять тисяч чотириста сорок) гривень 74 копійок, що була винесена Головним управлінням ДПС в Одеській області.

3.Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 992,40 грн. (дев`ятсот дев`яносто дві гривні 40 коп.).

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Оскільки справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач - ОСОБА_1 адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 .

Відповідач - Головне управління ДПС в Одеській області, адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5 код ЄДРПОУ: 44069166.

Суддя О.Я. Бойко