Рішення № 104092137, 27.04.2022, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2022
Номер справи
420/1342/22
Номер документу
104092137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/1342/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2022 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Радчука А.А.,

розглянувши в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області (пл. Ринок, 1, м. Дрогобич, Львівська область, 82100, код ЄДРПОУ 26307196) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області, в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради щодо надання ОСОБА_1 несвоєчасної відповіді на її запит про доступ до публічної інформації від 08.12.2021 р.;

визнати протиправними дії Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівського районну щодо неправомірної відмови в надані інформації на пункти 3,4,5,6,7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021 р. та не роз`ясненні ОСОБА_1 у листі від 06.01.2022 р. №3-17/63 порядку оскарження такої відмови;

зобов`язати Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради Львівської області надати ОСОБА_1 повну, точну та достовірну публічну інформацію на пункти 3,4,5,6,7 її запиту від 08.12.2021 р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 08.12.2021 року ОСОБА_1 звернулась до Дрогобицької міської ради Львівської області із електронним запитом на отримання публічної інформації. Проте, у відповідь на запит, листом за №3-17/63 від 06.01.2022 р. з грубим порушенням строків розгляду інформаційного запиту Відповідач надав інформацію лише на два пункти запиту. Щодо інших пунктів Відповідач повідомив Позивача про можливість ознайомлення з такою інформацією за рахунок загальнодоступних джерел (веб-сайт міської ради, веб-сайт управління ГУ Держгеокадастру у Львівській області).

Позивач вважає, що Відповідач у супереч діючого законодавства, у порушення вимог ст.19 Конституції України та положень ЗУ «Про доступ до публічної інформації» протиправно та незаконно відмовив у доступі до публічної інформації на пункти 3,4,5,6,7 запиту, а також протиправно припустився порушенню строку розгляду запиту на отримання публічної інформації.

Ухвалою судді від 25.01.2022 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

11.03.2022 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого відповідач не погоджується з вимогами позивача з наступних підстав.

Так, відповідач зазначає, що позивач в інформаційному запиті просить надати йому інформацію по 7 питаннях. При цьому, під № 5 позивач просить надати йому актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок. Виконавчий комітет під актуальними списками розуміє - прізвище, ім`я та по - батькові орендаря, місце проживання, місце розташування земельної ділянки, кадастровий № земельної ділянки. Під № 6 позивач просить надати інформацію про громадян, яким ОТГ (Дрогобицька міська рада) затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність.

Посилаючись на статтю 21 Закону України «Про інформацію», відповідач зазначає, що ці прохання відносяться до конфіденційної інформації, а тому без дозволу громадян надаватись іншим особам не можуть.

Що стосується надання інформації щодо переліку земельних ділянок, що пропонується для здійснення забудови на території ОТГ (питання №4), то відповідач наголошує, що така інформація може бути надана тільки при наявності відповідної містобудівної документації, розробленої відповідно до вимог ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», про що було вказано позивачу в листі виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 06.01.2022 року №3-17/63.

Тобто, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» ( ст.1, п.1 ст.19) виконавчий комітет зобов`язаний надавати інформацію про затверджений план забудови при наявності вільних земельних ділянок, а не про майбутні плани.

Як вказує відповідач, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб`єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов`язків. Щодо не суб`єктів владних повноважень, то вони можуть бути тільки розпорядниками такої інформації. Звернення до розпорядника публічної інформації, для відповіді на яке таку інформацію спочатку необхідно створити, не є інформаційним запитом. Тому відповідач повідомляє, що у Дрогобицькій міській раді Львівській області та Виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради Львівської області не існує запитуваної інформації з вказаними параметрами, а саме пунктів З, 4, 5, 6, 7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021р.

У цьому ж відзиві відповідач звертає увагу, що на по питаннях №№3,4,5 позивачу надано інформацію, а саме вказано де саме вона розміщена та перебуває у вільному доступі.

У відзиві відповідач також вказує, що інформації заздалегідь готової, створеної у процесі виконання своїх обов`язків про громадян, яким ОТГ затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки за період з 01.01.2021 по 11.11.2021 р. з зазначенням ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення сільської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер (питання №6) виконавчий комітет не має.

З огляду на зазначене, відповідач вважає, що позивачу було надано наявну та повну інформацію відповідно до чинного законодавства України, а про майбутні плани рекомендовано позивачу отримувати інформацію, яка регулярно розміщується на сайті Дрогобицької міської ради. Таким чином, виконавчий комітет Дрогобицької міської ради діяв в межах діючого законодавства і своїми діями не порушив права Позивача.

Інших заяв по суті справи та додаткових доказів до суду не надходило.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.

08.12.2021 року ОСОБА_1 звернулась до Дрогобицької міської ради Львівської області із запитом, в якому просила надати їй наступну публічну інформацію:

- повний перелік об`єктів комунальної власності на території об`єднаної територіальної громади (далі ОТГ);

- перелік об`єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування із зазначенням: номеру договору, дати укладення, найменування особи, якій передано майно в оренду чи користування майно, яке передано в оренду чи користування, строк дії договору;

- перелік незадіяних земельних ділянок (земель) і майнових об`єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;

- перелік земельних ділянок (земель), що пропонуються для здійснення забудови на території ОТГ;

- актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок;

- інформацію про громадян, яким ОТГ затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки (відповідно до ст.118 ЗК України) за період з 01.01.2021 року по 11.11.2021 року із зазначенням: ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення сільської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер;

- повний перелік земельних ділянок, які було передано ОТГ ГУ Держгеокадастром у Львівській області із земель державної власності до земель комунальної власності.

Разом з тим відповідач листом від 06.01.2022 року №3-17-63 надав інформацію щодо перших двох пунктів запиту. А також у даному листі зазначив:

«Перелік вільних нежитлових приміщень, що є у комунальній власності Дрогобицької міської територіальної громади та можуть бути передані в оренду, знаходиться на порталі відкритих даних м. Дрогобича за адресою: https://opendata.drohobych-rada.gov.ua/. Також Ви можете слідкувати за постійним оновленням інформації про аукціони щодо передачі нежитлових приміщень в оренду чи продаж шляхом аукціону в ЕТС Прозоро.Продажі.

З переліком незадіяних земельних ділянок (земель) Ви можете ознайомитись на сайті Дрогобицької міської ради за посиланням: http://drohobych-rada.gov.ua/інвестору/zemelny-dilanki/

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах. Відділ містобудування та архітектури виконавчих органів Дрогобицької міської ради розміщує інформацію щодо наявної містобудівної документації міста Дрогобича на сайті Дрогобицької міської ради (drohobych.rada.gov.ua).

З актуальним списком орендарів земельних ділянок Ви можете ознайомитись на офіційному сайті міської ради за посиланням: httр://opendata.drohobych-rada.gov.ua/dataset/перелік-земельних-ділянок-що-знаходяться-в-оренді

Відповідно до Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» збирання інформації про особу без її згоди забороняється. Тому на Ваш запит виконавчий комітет Дрогобицької міської ради не може надати інформацію про громадян, яким Дрогобицька міська рада затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки, оскільки громадянами не надавалась згода на обробку їх персональних даних. З усіма прийнятими рішеннями Дрогобицькою міською радою Ви можете ознайомитись на офіційному сайті міської ради за посиланням:

http://doc.drohobych-rada.gov.ua/category/miska-rada/piшeння-ceciй/

З повним переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих з державної власності у комунальну власність територіальних громад Ви можете ознайомитись на сайті Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за посиланням: http://lvivska.land.gov.ua/peredacha-zemel-hromadam/».

Не погодившись із зазначеними діями відповідача, а також несвоєчасністю надання відповіді на запит про доступ до публічної інформації, ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19, 40 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України Про доступ до публічної інформації від 13 січня 2011 року №2939-VІ (далі Закон №2939-VІ).

Згідно ст. 1 Закону №2939-VІ публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно зі ст. 2 Закону України від 02.10.1992 року №2657-ХІІ Про інформацію основними принципами інформаційних відносин є: гарантованість права на інформацію; відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією; достовірність і повнота інформації; свобода вираження поглядів і переконань; правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації; захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України Про інформацію основними напрямами державної інформаційної політики є: забезпечення доступу кожного до інформації.

Згідно зі статтею 5 Закону №2939-VI доступ до інформації забезпечується, зокрема, шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України Про доступ до публічної інформації суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень.

Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту (ч.ч. 1 та 2 ст.19 Закону №2939-VI).

Запит на інформацію має містити: 1)ім`я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв`язку, якщо такий є; 2)загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3)підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закону України Про доступ до публічної інформації розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків;

4) суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

До розпорядників інформації, зобов`язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб`єкти господарювання, які володіють:

1) інформацією про стан довкілля;

2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;

3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров`ю та безпеці громадян;

4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України Про доступ до публічної інформації усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Як передбачено ч. 1 ст. 14 цього Закону розпорядники інформації зобов`язані: 1)оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Відповідно до ч.1,4 ст. 20 Закону України №2939-VІ розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Статтею 23 Закону України №2939-VІ встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

З аналізу даних норм вбачається, що право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання.

Судом встановлено, що відповідач по справі отримав запит ОСОБА_1 08.12.2021 р., що підтверджується роздруківкою з електронної пошти позивача. При цьому, відповідь на запит було складено 06.01.2022 р., а направлено Позивачу лише 11.01.2022 р., що також вбачається з роздруківки з електронної пошти позивачки, тобто через 22 робочих дня після отримання.

Крім того, як зазначає позивач та не спростовує відповідач, позивач не повідомлялась про продовження строку розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розгляду запиту також не йдеться у листі №3-17/63 від 06.01.2022 року та відзиві на даний адміністративний позов.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач, надаючи відповідь на запит про отримання публічної інформації ОСОБА_1 від 08.12.2021 року, порушив норми ст. 20 Закону України №2939-VІ, а тому вважає вимоги позивача щодо визнання протиправними дії Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради щодо надання ОСОБА_1 несвоєчасної відповіді на її запит про доступ до публічної інформації від 08.12.2021 р. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1)розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2)інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.

Згідно з ч. 2 ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації, відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Таким чином, у ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації визначений вичерпний перелік для відмови у задоволенні запиту на інформацію.

Отже, відповідно до Закону України №2939-VІ відмова у задоволенні запиту на інформацію повинна бути мотивованою, тобто у відмові розпорядник інформації зобов`язаний обґрунтувати наявність підстав обмеження у доступі.

Як вбачається з матеріалів справи, виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області у листі від 06.01.2022 року було фактично надано інформацію на пункти 1-2 цього запиту та зазначено , що інформація по пунктам 3,4,5,7 запитувана ОСОБА_1 знаходиться на офіційному сайті Дрогобицької міської ради, на сайті ГУ Держгеокадастру у Львівській області та на порталі відкритих даних м. Дрогобича (Open Data).

Щодо інформації про громадян, яким ОТГ затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки, відповідачем у листі від 06.01.2022 року №1-17/63 не надано інформації, посилаючись на те, що громадянами не надавалась згода на обробку їх персональних даних. При цьому в тому ж абзаці зазначено, що з усіма прийнятими рішеннями Дрогобицькою міською радою Ви можете ознайомитись на офіційному сайті міської ради за посиланням: http://doc.drohobych-rada.gov.ua/category/miska-rada/piшeння-ceciй/

Відповідно до частини 1 статті 10-1 Закону України №2939-VІ публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов`язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом (ч.4 ст. 10-1 Закону України №2939-VІ).

Так, згідно до додатку до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №835 органи місцевого самоврядування оприлюднюють інформацію, крім іншого, про:

-перелік об`єктів комунальної власності;

-перелік об`єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об 'єктів в оренду);

-перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об`єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;

-перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови;

-перелік суб`єктів господарювання комунальної власності.

Відповідно до зазначеного, інформація запитувана позивачем 08.12.2021 року є публічною, а тому розпорядник інформації зобов`язаний надавати таку інформацію у формі відкритих даних на запит.

Таким чином, відповідь Відповідача від 06.01.2022 року на запит Позивача від 08.12.2021 р. про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

З огляду на викладене, дії виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівського району щодо неправомірної відмови в надані інформації на пункти 3,4.5.6,7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021 року, на думку суду, є протиправними.

Також суд зауважує, що пунктом 4 ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації передбачено, що у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено: 1) прізвище, ім`я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації; 2) дату відмови; 3) мотивовану підставу відмови; 4) порядок оскарження відмови; 5) підпис.

Суд погоджується з посиланням позивача, що відповідач у листі від 06.01.2022 року №1-17/63 не дотримався положень пункту 4 ст. 22 Закону України Про доступ до публічної інформації та протиправно не роз`яснив ОСОБА_1 порядок оскарження відмови у наданні публічної інформації.

За таких умов суд вважає за необхідне зобов`язати Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради Львівської області повторно розглянути та надати повну, точну та достовірну публічну інформацію на пункти 3,4,5,6,7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021 року.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі Бендерський проти України від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Враховуючи, що позивач звільнений від оплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 6-11, 12, 73, 90, 77, 132, 134, 139, 241-246, 251, 255, 257, 258, 262, 293-295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області (пл. Ринок, 1, м. Дрогобич, Львівська область, 82100, код ЄДРПОУ 26307196) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії- задовольнити.

Визнати протиправними дії Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради щодо надання ОСОБА_1 несвоєчасної відповіді на її запит про доступ до публічної інформації від 08.12.2021 р.

Визнати протиправними дії Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівського районну щодо неправомірної відмови в надані інформації на пункти 3,4,5,6,7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021 р. та не роз`ясненні ОСОБА_1 у листі від 06.01.2022 р. №3-17/63 порядку оскарження такої відмови.

Зобов`язати Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради Львівської області повторно розглянути та надати повну, точну та достовірну публічну інформацію на пункти 3,4,5,6,7 запиту ОСОБА_1 від 08.12.2021 року.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.

Суддя А.А. Радчук