Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 466/1022/22
Провадження № 3/466/800/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Едер П.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Львівській області, нпро притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої головним бухгалтером ТОВ "Західінфо", що за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 341,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 006324 від 28.01.2022, ОСОБА_1 , працюючи головним бухгалтером ТОВ "Західінфо" своєчасно не сплатила узгоджену суму податкового зобов`язання з ПДВ (акт № 23445/13-01-18-08 від 06.12.2021), чим порушила п. 1 ст. 57, п. 50.1 ст. 50, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
На розгляд матеріалів адміністративної справи в суді гр. ОСОБА_1 повторно не з`явилася, про дату та час розгляду матеріалів в суді повідомлялась належний чином. На її адресу скеровано повістку про виклик до суду рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Лист повернувся з відміткою - адресат відсутній за вказаною адресою.
Оцінивши представлені суду докази, з врахуванням положень ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу у її відсутності.
У відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно протоколу про правопорушення встановлено, що правопорушення вчинено 06.12.2021, згідно акту № 23445/13-01-18-08/31805003 від 06.12.2021, а протокол відносно ОСОБА_1 складено 28.01.2022.
Відтак, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 закінчилися строки притягнення останньої до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП, а саме три місяці з дня виявлення правопорушення, а тому вважаю дану обставину такою, що виключає провадження у справі.
У відповідності до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадженні в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи викладене, приходжу висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв`язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ч. 4 ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП
п о с т а н о в и в:
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя П. Т. Едер