Рішення № 103974624, 15.04.2022, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2022
Номер справи
460/10333/21
Номер документу
103974624
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

15 квітня 2022 року м. Рівне №460/10333/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5 доУправління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 у власних інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (далі - позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (далі - Управління СЗН Сарненської РДА, відповідач), у якому просить: визнати протиправною бездіяльність щодо ненарахування та невиплати з 17.07.2018 позивачу та її неповнолітнім дітям щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов`язати здійснити з 17.07.2018 нарахування та виплату позивачу та її неповнолітнім дітям щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач та її неповнолітні діти мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають в населеному пункті, який відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Відтак, мають право на отримання щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Однак, нарахування та виплату вказаної щомісячної грошової допомоги у визначеному законом розмірі відповідачем здійснено не було.

Ухвалою від 27.07.2021 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 11.08.2021 позивачу продовжено строк на усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 13.10.2021 позовну заяву в частині позовних вимог за період з 17.07.2018 по 12.01.2021 повернуто позивачу.

Ухвалою від 13.10.2021 позовну заяву в частині позовних вимог з 13.01.2021 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач відзиву на позов не подав.

З`ясувавши доводи та аргументи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив та врахував таке.

Матеріалами справи стверджено, що ОСОБА_1 є матір`ю неповнолітніх: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що стверджується свідоцтвами про народження, відповідно: від 12.03.2012 серія НОМЕР_1 , від 11.09.2013 серія НОМЕР_2 , від 06.04.2015 серія НОМЕР_3 , від 14.12.2007 серія НОМЕР_4 , виданими виконавчим комітетом Старосільської сільської ради Рокитнівського району Рівненської області.

Рівненською обласною державною адміністрацією видані посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи: серія НОМЕР_5 від 22.03.2012 на ім`я ОСОБА_2 , серія НОМЕР_6 від 10.10.2013 на ім`я ОСОБА_5 , серія НОМЕР_10 від 30.04.2015 на ім`я ОСОБА_4 , серія НОМЕР_7 від 29.03.2018 на ім`я ОСОБА_3 .

ОСОБА_1 та її неповнолітні діти проживають в с. Дроздинь Сарненського (Рокитнівського) району Рівненської області, що згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 №106 відноситься до 3 зони гарантованого добровільного відселення.

В травні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації з заявою про нарахування та виплату їй та її неповнолітнім дітям щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, починаючи з 17.07.2018.

Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації листом від 02.06.2021 №1097 на звернення ОСОБА_1 повідомило, що вона перебувала на обліку в управлінні соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації по 01.01.2015 та отримувала щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства на себе та свою дитину ОСОБА_2 . Відносно неповнолітніх ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 заявниця не перебувала на обліку в в управлінні соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації та не отримувала відповідно до статті 37 Закону № 796-ХІІ щомісячну грошову допомогу, так як не було письмового звернення до управління, що підтверджується відсутністю відомостей про нарахування та виплату в базі даних АСОПД району 5611. Починаючи з 01.01.2015 дані виплати припинено у зв`язку з тим, що статтю 37 Закону № 796-ХІІ було виключено. Тому управління не має підстав для нарахування та виплати щомісячної грошової допомоги з 17.07.2018.

Вважаючи таку поведінку органу соціального захисту населення протиправною бездіяльністю, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом.

Адміністративна справа відповідає ознакам типової справи, які визначені Верховним Судом при розгляді зразкової справи №240/4946/18 (№Пз/9901/56/18).

Відповідно до приписів ч. 3 ст. 291 КАС України при вирішенні цієї справи суд враховує правові висновки, викладені в рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21.01.2019 у зразковій справі №240/4946/18 (№Пз/9901/56/18) та постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019, провадження №11-134заі19.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII).

Відповідно до ст. 37 Закону №796-XII (в редакції, чинній з 09.07.2007) громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 процентів від мінімальної заробітної плати; у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати; у зоні безумовного (обов`язкового) відселення - 50 процентів від мінімальної заробітної плати.

Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Ця допомога виплачується щомісячно за місцем роботи, пенсіонерам - органами, які виплачують пенсію, непрацюючим громадянам - місцевими державними адміністраціями або виконавчими органами рад за місцем проживання. Виплата за два і більше місяців забороняється.

01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", підпунктом 7 пункту 4 розділу І якого виключено, зокрема, статтю 37 №796-XII.

Рішенням Конституційного Суду України від 17.07.2018 №6-р/2018 підпункт 7 пункту 4 розділу І Закону України від 28.12.2014 №76-VIII визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Відповідно до статті 63 Закону №796-XII фінансування витрат, пов`язаних із його реалізацією, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Згідно з підпунктом 5 пункту 63 розділу І Закону України від 28.12.2014 №79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, відповідно до якого норми і положення, зокрема, статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону №796-XII застосовуються у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Вказані доповнення Конституційним Судом України в установленому порядку неконституційними не визнавалися.

Кабінет Міністрів України не визначив порядку та розміру виплати грошової допомоги, передбаченої статтею 37 Закону №796-XII.

За таких обставин, за відсутності постанови Кабінету Міністрів України про порядок та розмір виплати грошової допомоги, передбаченої статтею 37 Закону №796-XII, до спірних правовідносин застосуванню підлягають безпосередньо норми статті 37 Закону №796-XII (у редакції, чинній з 09.07.2007).

Відтак Рішенням Конституційного Суду України №6-р/2018 з 17.07.2018 відновлено право осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та постійно проживають в зоні гарантованого добровільного відселення, на щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену статтею 37 Закону №796-XII.

Матеріалами справи підтверджується наявність у неповнолітньої дитини позивача ОСОБА_2 статусу дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, факт проживання в зоні гарантованого добровільного відселення, а також факт перебування до 01.01.2015 на обліку в управлінні соціального захисту Рокитнівської районної державної адміністрації як отримувача допомоги, передбаченої статтею 37 Закону № 796-ХІІ.

Таким чином, в ході судового розгляду судом встановлено, що у позивача виникли підстави для поновлення конституційного права на виплату її неповнолітній дитині ОСОБА_2 щомісячної грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, виплата якої була зупинена на підставі положень, які визнані неконституційними.

Проте, як встановлено судом, поновлення такої виплати позивачу за її неповнолітню дитину ОСОБА_2 відповідачем не здійснено, не здійснено поновлення такої виплати і після звернення позивача з відповідною заявою.

Наведе свідчить про те, що така поведінка держави в особі її компетентних органів по відношенню до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та постійно проживають на території радіоактивного забруднення, не відповідає принципу належного врядування, зміст якого розкритий у багатьох рішеннях ЄСПЛ, зокрема, у рішенні від 20.01.2012 у справі "Рисовський проти України".

Очевидно, що на виконання рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 у справі №6-р/2018 державні органи, відповідальні за його виконання, не діяли вчасно та послідовно.

За встановлених обставин, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу за її неповнолітню дитину ОСОБА_2 з 13.01.2021 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, яка порушує право неповнолітньої дитини позивача на соціальний захист, визначене Законом №796-XII.

З урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного Суду у постанові від 11.12.2019 у зразковій справі №240/4946/18, порушене право підлягає відновленню шляхом зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити неповнолітній дитині позивача ОСОБА_2 з 13.01.2021 щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону №796-XII, у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.

Вирішуючи спір в частині решти позовних вимог, суд також враховує таке.

Пунктом 3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов`язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 №936 (далі - Порядок №936), встановлено, що виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг у разі, коли вперше встановлено відповідний статус постраждалої особи і видано відповідне посвідчення, проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка.

За змістом абзацу 1 пункту 3 Порядку №936 призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється за заявою, форма якої затверджується Мінсоцполітики.

До 2015 року форму заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг була затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 №96, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за №418/20731.

Форма вказаної заяви в розділі 5 "Компенсаційні виплати та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" містила графу, в якій заявник міг проставити позначку та при підписі такої заяви реалізувати своє право на призначення щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

Наказ Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 №96 втратив чинність на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 №441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.04.2015 за №475/26920, яким було затверджено форму заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг.

Форма вказаної заяви в розділі 5 "Компенсаційні виплати та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не містить графи щодо призначення заявнику щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

Таким чином, з 2015 року чинне законодавство України не визначає форми заяви щодо призначення особі щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

Листом відповідача від 02.06.2021 №1097 на звернення ОСОБА_1 стверджується, що позивач не перебувала на обліку (в Управлінні соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації, правонаступником якого є Управління СЗН Сарненської РДА) та не отримувала спірну грошову допомогу на неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , оскільки не було письмового звернення щодо отримання такої допомоги, що підтверджується відсутністю відомостей про нарахування та виплату в базі даних АСОПД району 5611.

Позивач зазначені обставини жодним чином не спростувала.

Однак, при зверненні до Управління СЗН Сарненської РДА із заявою в травні 2021 року позивач просила нарахувати та виплати на її неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

Враховуючи, що підставою для отримання щомісячної грошової допомоги, передбаченої статтею 37 Закону №796-XII, є відповідне посвідчення, що підтверджує статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та відповідна заява про її призначення, а з 2015 року чинне законодавство України не визначає форми заяви щодо призначення такої допомоги, суд дійшов висновку, що заява позивача щодо призначення на її неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 означеної допомоги (подана в травні 2021 року) є такою, що подана на виконання вимог пункту 3 Порядку №936.

Відтак, з урахуванням вимог пункту 3 Порядку №936 позивач набула право на отримання такої допомоги за неповнолітніх дітей з травня 2021 року.

Проте, як встановлено судом, призначення такої виплати відповідачем не здійснено.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу за її неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 з травня 2021 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

З урахуванням правових висновків Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи №240/4946/18 порушене право підлягає відновленню шляхом зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу за її неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 з травня 2021 року щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону №796-XII у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.

Враховуючи викладене, позов в частині вимог про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства неповнолітнім ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 за період з 13.01.2021 по квітень 2021 року включно та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити таку допомогу за вказаний період задоволенню не підлягає.

Щодо позовних вимог в інтересах ОСОБА_1 суд зазначає таке.

Відповідно до статті 65 Закону № 796-ХІІ учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Дітям, які не досягли повноліття, посвідчення видаються на загальних підставах та вручаються батькам.

При зміні категорії, а також у випадках, передбачених статтею 17 цього Закону, посвідчення підлягає заміні.

Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

В позовній заяві позивач вказала, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3). Однак, на підтвердження такого статусу позивач надала суду копію посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, серія НОМЕР_8 , виданого 24.12.1994 Рівненською облдержадміністрацією.

За обставинами справи позивач 29.07.1990 року народження, на час виникнення спірних правовідносин є повнолітньою, а відтак вищевказане посвідчення не підтверджує наявності в неї статусу потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На ці обставини суд звертав увагу позивача в ухвалі від 27.07.2021 про залишення позовної заяви без руху, в ухвалі від 11.08.2021 про продовження процесуального строку. Однак, представник позивача в заяві від 02.09.2021 вказав, що докази на підтвердження статусу позивача як особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, не є визначальними для вирішення спору.

Враховуючи приписи статті 65 Закону № 796-ХІІ та пункту 3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов`язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 №936, зазначена позиція представника позивача є хибною.

В ухвалі від 13.10.2021 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд витребував від позивача належним чином засвідчену копію посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, виданого позивачу після досягнення повноліття.

Такого доказу позивачем надано не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частинами четвертою-шостою статті 77 КАС України встановлено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

З урахуванням наведеного, оскільки позивач не підтвердила наявності у неї в періоді виникнення спірних правовідносин статусу постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, з урахуванням приписів частини третьої статті 65 Закону № 796-ХІІ, суд вважає, що матеріалами судової справи не підтверджується право позивача на користування пільгами, встановленими цим Законом, у тому числі й право на отримання спірної грошової допомоги.

Отже, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії щодо захисту власних прав та інтересів ОСОБА_1 слід відмовити.

З огляду на вище викладене, за результатами судового розгляду справи суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

Відповідно до п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб. Враховуючи наведене та результати судового розгляду справи, підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст. 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 у власних інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 13.01.2021 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, в розмірі, встановленому статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як отримувачу такої допомоги за її неповнолітню дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 13.01.2021 щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, як отримувачу такої допомоги за її неповнолітню дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з травня 2021 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, в розмірі, встановленому статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як отримувачу такої допомоги за її неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з травня 2021 року щомісячну грошову допомогу, встановлену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, як отримувачу такої допомоги за її неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 15 квітня 2022 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_9 )

Позивач - ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_9 )

Позивач - ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_9 )

Позивач - ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_9 )

Позивач - ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_9 )

Відповідач - Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (вул.Демократична,46,м.Сарни,Рівненська область,34500, ЄДРПОУ/РНОКПП 03195398)

Суддя Н.О. Дорошенко