Постанова № 10393909, 06.07.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2а-15019/10/0570
Номер документу
10393909
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 липня 2010 р. справа № 2а-15019/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріЯровій Ю.Ю.

за участю представників сторін:

позивача:Посметної М.М. (дов. від 02.06.2010р. №15777/10)

відповідача:не зявився

прокурора:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заявуПрокурора міста Харцизька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м. Харцизьку

доКомунального підприємства «Зугрескомунальник» міста Зугрес

простягнення заборгованості із сплати податків, зборів (обовязкових платежів)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор міста Харцизька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м. Торезі (надалі позивач, ДПІ у м. Харцизьку) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства «Зугрескомунальник» міста Зугрес (надалі відповідач, КП «Зугрескомунальник») про стягнення заборгованості із сплати податків, зборів (обовязкових платежів) у загальному розмірі 529845,72 грн.

Позов мотивовано наявність у відповідача податкового боргу у розмірі 529845,72 грн., в тому числі з податку на додану вартість у розмірі 498432,91 грн., що підлягає примусовому стягненню.

До судового засідання від 06.07.2010р. прокурор подав уточнення до позовної заяви, відповідно до якої зазначає, що відповідач має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 498432,91 грн.; по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки 2761,66 грн.; по збору за спеціальне водокористування 187,76 грн.; по податку з доходів найманих працівників 653,69 грн.; по частині чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх обєднань - 340,00 грн.; по надходженням від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом 27016,81 грн.; по збору за забруднення навколишнього природного середовища 452,89 грн.

В судовому засіданні від 06.07.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Прокурор у судове засідання від 06.07.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причини неявки.

Відповідач надав заяву, відповідно до якої відповідач визнає позовні вимоги в повному обсязі, та просив розглянути справу за відсутністю представника відповідача.

Представник відповідача в судове засідання від 06.07.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

КП «Зугрескомунальник» подало до ДПІ у м. Харцизьку податкові декларації з податку на додану вартість:

- за березень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 37 935,00 грн.,

- за квітень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 21 509,00 грн.,

- за травень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 6 951,00 грн.,

- за червень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 10 079,00 грн.,

- за липень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 14 633,00 грн.,

- за серпень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 5 369,00 грн.,

- за вересень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 5 648,00 грн.;

- за жовтень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 543,00 грн.;

- за листопад 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 58 709,00 грн.;

- за грудень 2009р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 49 136,00 грн.;

- за січень 2010р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 71 431,00 грн.;

- за лютий 2010р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 95 126,00 грн.;

- за березень 2010р., якою визначило суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду у розмірі 118 302,00 грн.;

Також, відносно відповідача ДПІ у м. Харцизьку прийняти:

- податкове повідомлення-рішення від 11.02.2010р. № 0000271520/0, яким відповідачу визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 17 516,54 грн. (за затримку на 605 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання у розмірі 35033,07 грн.), яке отримане відповідачем 22.02.2010р.;

- податкове повідомлення-рішення від 10.03.2010р. № 0000431520/0, яким відповідачу визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 6 295,69 грн. (за затримку на 590 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання у розмірі 12591,36 грн.), яке отримане відповідачем 10.03.2010р.

Отримання відповідачем зазначених податкових повідомлень-рішень підтверджується відповідними корінцями податкових повідомлень-рішень.

Згідно повідомлення ДПІ у м. Харцизьку від 21.05.2010р. КП «Зугрескомунальник» має заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 498432,91 грн., в тому числі по основному платежу у розмірі 465260,72 грн., по пені у розмірі 9359,96 грн., штрафним санкціям у розмірі 23812,23 грн.

Загальний розмір заборгованості відповідача із сплати податків, зборів (обовязкових платежів) становить 529845,72 грн., у тому числі по пені 9976,09 грн., про що зазначено у вказаному повідомлені.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

До судового засідання відповідачем надана заява про повне визнання позовних вимог.

Відповідно ч. 1,3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд приймає вказану заяву до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 5.1 ст. 5. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 ст. зазначеного Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1. ст 4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї ст.4 зазначеного Закону.

Згідно пп. 4.1.4 п. 4.1. ст 4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно п.16.4. ст. 16 зазначеного Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

Підпунктом 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 вказаного Закону встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно п. 17.3 ст.17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно абзацу третьому пп. 5.3.1 п. 5.3. ст.5 зазначеного Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Сальдо розрахунків платника податків з бюджетом за податком, збором (обов'язковим платежем) розраховується у картках особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 12.05.94 року N 37 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.05.1994 р. за N 114/323, а з 13.08.2005 р. відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 р. за N 843/11123.

Із зворотного боку облікової картки по відповідачу (платіж 14010100) КП «Зугрескомунальник» станом на 31.12.2008р., на 31.12.2009р. та на 29.06.2010р. вбачається, що відповідач не погасив заборгованість по зазначеним податком деклараціям та податковим повідомленням-рішенням у повному обсязі, та залишок заборгованості складає 498432,91 грн.

Таким чином відповідач має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 498432,91 грн. за вказаними податковими деклараціями та податковими повідомленнями-рішеннями, що підлягає примусовому стягненню.

Із наданої відповідачем заяви №194 від 06.07.2010р. вбачається, що відповідач визнає наявність у нього заборгованості із сплати податків, зборів (обовязкових платежів) у загальному розмірі 529845,72 грн.

Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для задоволення позову.

Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 136, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Комунального підприємства «Зугрескомунальник» міста Зугрес про визнання позовних вимог прокурора міста Харцизька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м.Харцизьку прийняти.

1. Позов Прокурора міста Харцизька в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у м. Харцизьку до Комунального підприємства «Зугрескомунальник» міста Зугрес задовольнити частково.

Стягнути з Комунального підприємства «Зугрескомунальник» міста Зугрес (86783, Донецька область, м. Зугрес, вул. Дзержинського, б.1, ЄДРПОУ 32466782) в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом: заборгованість зі сплати податків, зборів (обовязкових платежів) на загальну суму 529845 (пятсот двадцять девять тисяч вісімсот сорок пять) гривень 72 (сімдесят дві) копійки.

У задоволені позовних вимог в частині покладення судових витрат на відповідача відмовити.

2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 06 липня 2010 року, повний текст виготовлено 09 липня 2010 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.