Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2010 р. справа № 2а-10546/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Роздільської Т.В.
при секретаріПригоди О.В.
за участю :
представника позивача Голубової Л.Б.
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Кіровської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ міста Єнакієве» про стягнення перед бюджетом з орендної плати за землю у розмірі 3 275,97 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Кіровської обєднаної державної податкової інспекції, звернувся до суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ міста Єнакієве» про стягнення перед бюджетом з орендної плати за землю у розмірі 3275,97 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за ТОВ «РЕАЛ міста Єнакієве» обліковується борг з орендної плати за землю у розмірі 3275,97 грн., який, всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним.
Позивач просив стягнути з відповідача на користь держави податкову заборгованість у розмірі 3275,97 грн.
Представник позивача у судовому засіданні наполягала на задоволенні позову, свої доводи обґрунтувала аналогічно викладеному у позовній заяві. Просила позов задовольнити.
Представник відповідача до судового засідання не прибув, суду надав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнає у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно до ч.3 ст.156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ міста Єнакієве» є юридичною особою, зареєстрованою 16.10.2003 року виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради.
З 11.04.2007 року відповідач знаходиться на обліку у Кіровській обєднаній державній податковій інспекції та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
ТОВ «РЕАЛ міста Єнакієве» є платником орендної плати за землю.
За відповідачем станом на 21.04.2010 року існує податковий борг по орендній платі за земельну ділянку у загальній суму 3275,97 грн.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»:
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю» податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Заборгованість з орендної плати визначена згідно:
-податкового повідомлення-рішення № 0000481540/0 від 25.02.2010 року на
суму штрафних санкцій 973,42 грн.,
- податкового повідомлення-рішення № 0000491540/0 від 25.02.2010 року на
суму штрафних санкцій 503,67 грн.,
-податкового повідомлення-рішення № 0000501540/0 від 25.02.2010 року на
суму штрафних санкцій 503,67 грн.,
-податкового повідомлення-рішення № 0000511540/0 від 25.02.2010 року на
суму штрафних санкцій 503,67 грн.
На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику надіслані податкові вимоги : перша податкова вимога № 1/38 від 08.04.2009 року та друга податкова вимога № 2/43 від 12.05.2009 року.
Заходи, прийняті податковим органом не сприяли погашення відповідачем заборгованості.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 99, 100, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Кіровської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальності «РЕАЛ міста Єнакієве» про стягнення перед бюджетом з орендної плати за землю у розмірі 3275,97 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ міста Єнакієве» (86400, місто Єнакієве, пр. Металургів, буд. 63, ЄДРПОУ 31131897, р/р 26007255422721 у Донецькому ОФ АКБ «УСБ» міста Донецька, р/р 26008301636549 у філії «Відділення ПІБ у місті Єнакієве Донецької області», р/р 26055062100087 у Горлівській філії ПриватБанк міста Горлівки) на користь бюджету податкову заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 3 275 (три тисячі двісті сімдесят пять) грн. 97 коп. на р/р 33218812700050, код платежу 13050200, одержувач : місцевий бюджет міста Кіровське, ЗКПО 34686626, банк : ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Роздільська Т. В.