Постанова № 103875477, 07.04.2022, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
07.04.2022
Номер справи
487/946/22
Номер документу
103875477
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 487/946/22

Провадження № 3/487/536/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.04.2022 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Щербини С.В., за участі секретаря судового засідання Попович В.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, фізичної особи-підприємця, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

24 січня 2022 головним державним інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС в Миколаївській області Бурдейною І.С. при проведенні фактичної перевірки встановлено, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 вчинила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме:

згідно електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам`яті РРО або в пам`яті модемів, які до них приєднані, поданих до органу ДПС по дротових або бездротових каналах зв`язку, перевіркою встановлено випадки проведення розрахункових операцій з продажу підакцизного товару, а саме: сигарил STRONG АРМІЙСЬКІ limited edition (20 сигарил з фільтром) через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером №3000922118, що застосовується в магазині-кафе ФОП ОСОБА_1 з порушенням використання режиму програмування коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД. При продажу сигарил АРМІЙСЬКІ limited edition (20 сигарил з фільтром) вказано невірний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, а саме: 2402209020. Зазначений код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД 2402209020 передбачений для сигарет з фільтром, для сигарил передбачено код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД 2402100090, що є порушенням п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів рахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР;

ведення з порушенням обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання на загальну суму 2511,50 грн., що знаходились у місці продажу (господарському об`єкті) 17.12.2021. Перевіркою встановлений не облікований надлишок підакцизних товарів, які знаходилися 17.12.2021 в продажу, непідтверджений первинними документами у розмірі 2511,50 грн., що є порушенням вимог п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів рахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР;

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про час та дату судового засідання повідомлялася належним чином. З матеріалів справи вбачається клопотання про розгляд справи за її відсутності.

визнала, просила призначити їй мінімальне покарання передбачене санкцією статті.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Положеннями ст. 280 КпроАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст. 251 КпроАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст. 252 КпроАП України встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч.1ст.155-1КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів рахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР, суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

Пунктом 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів рахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР визначено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Вина ОСОБА_1 у вчинені вказаного правопорушення підтверджується наступними матеріалами: протоколом №71 про адміністративне правопорушення від 24 січня 2022, Акт ГУ ДПС у Миколаївській області від 28.12.2021, запрошення ГУ ДПС в Миколаївській області на 24.01.2022 о 09:30 год., рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №5400308302527, відомість 1 про результати перевірки (додаток 5) від 17.12.2021, відомість 2 про результати перевірки (додаток 5) від 17.12.2021, запит №1 про надання документів від 17.12.2021, вимога про зняття залишків товарних запасів від17.12.2021, наказ ГУ ДПС в Миколаївській області №2213-п від 09.12.2021, направлення на перевірку від 14.12.2021 №3017/14-29-07-10, направлення на перевірку від 14.12.2021 №3016/14-29-07-10.

Таким чином, суд приходить до висновків, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника,ступінь його вини, суд вважає що виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень можливо шляхом призначення стягнення у вигляді штрафу в межах санкції даної статті, яке є необхідним і достатнім, та згідно ст. 23 КпАП України, відповідає меті адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що визначено ст. 4 Закону України « Про судовий збір» в новій редакції.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.40-1,278,280,283,284 КУпАП України

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП України та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 85 грн. (Отримувач Миколаїв.ГУК/Заводськ.р-н/21081100 ЄДРПОУ 37992030 Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN)UA698999980313030106000014480 Код класифікації доходів бюджету 21081100 ).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в розмірі 496,20 грн. (Номер рахунку (IBAN): UA808999980313121206000014480 Отримувач: Миколаїв.ГУК/Заводськ.р-н/22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030 Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.) Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), "00" Без деталізації за відомчою ознакою).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з моменту винесення та може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області у строк та порядку, що передбачені ст. 294 КУпАП.

Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя С.В. Щербина