Постанова № 10383098, 29.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2010
Номер справи
2а-4073/10/1370
Номер документу
10383098
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2010 р. № 2а-4073/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Васильків О.С., за участю представника позивача Сольвара О.М., вирішив адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добро-Буд»

про стягнення податкового боргу

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 29.06.2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом про стягнення з ТзОВ «Добро-Буд»на користь державного бюджету податкового боргу в сумі 405309,90 грн., в обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач ТзОВ «Добро-Буд»зареєстрований в ДПІ, як юридична особа, та його внесено до ЄДР з присвоєнням коду в ЄДРПОУ 34107765. За результатом проведеної позивачем позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. відповідач порушив вимоги законодавства щодо своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб, внаслідок чого було складено відповідний акт перевірки. Заборгованість відповідача по перерахуванню утриманого податку з доходів фізичних осіб становить 405 309,90 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Ухвалою суду від 13.05.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи на 07.06.2010 р.

В судовому засіданні 07.06.2010 р. розгляд справи відкладено на 29.06.2010 р., у звязку із неявкою сторін.

В судовому засіданні 29.06.2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задоволити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином (докази знаходяться в матеріалах справи), заперечення на позовну заяву не представив.

Враховуючи встановлений ст. 122 КАС України строк розгляду та вирішення справи, керуючись п.6 ст. 71 КАС України, суд прийшов до думки, що розгляд справи слід проводити за наявними у ній доказами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідач ТзОВ «Добро-Буд»зареєстроване юридичною особою, що підтверджується, довідкою з ЄДР, тому є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

Відповідно до довідки про взяття на облік № 79 від 21.04.2010 року відповідач узятий на облік у ДПІ у Сокальському районі Львівської області 30.12.2006 року.

Згідно розрахунку повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку доходів фізичних осіб по ТзОВ «Добро-Буд» за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року заборгованість по податку з доходів фізичних осіб становить 405309,90 грн. та на даний момент не погашена.

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-XII із змінами та доповненнями органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Як вбачається з матеріалів справи ДПІ у Сокальському районі Львівської області проведено виїзну планову документальну перевірку ТзОВ «Добро-Буд» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року. В ході вказаної перевірки досліджено також питання дотримання правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету платником сум податку з доходів фізичних осіб за вказаний період (акт № 295/17-2/34107765 від 02.04.2009 року).

Відповідно до п.п. 8.1.2. п. 8.1 ст. 8 Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22 травня 2003 року № 889- IV із змінами та доповненнями (далі-Закон № 889) податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

У відповідності до п. 17.1. ст. 17 Закону № 889 особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).

Згідно із п. 19.2. ст. 19 цього ж Закону особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідно до п.п. 20.3.2. п. 20.3 ст. 20 Закону № 889 у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.

Отже податок з доходів фізичних осіб повинен нараховуватися та сплачуватися податковим агентом щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Як стверджує позивач і не спростовує відповідач на час розгляду справи сума податку з доходів фізичних осіб (405309,90 грн.) є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін (ст. 5 Закону № 2181).

Про визнання суми боргу відповідачем свідчить розрахунок повноти та своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку доходів фізичних осіб по ТзОВ «Сокальський Добро Буд»за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., у якому зазначено, що заборгованість по податку з доходів фізичних осіб станом на 31.12.2009 р. становить 405309,90 грн. Зазначений розрахунок підписав директор та головний бухгалтер відповідача.

Згідно п.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позовні вимоги про стягнення з ТзОВ «Добро-Буд» в дохід державного бюджету податкового боргу в сумі 405309,90 грн. є документально обґрунтованими, не оспореними відповідачем, тому підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 18, 19, 69-71, 86, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Добро-Буд»в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 405309 (чотириста пять тисяч триста девять) гривень 90 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Крутько О.В.