Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2010 р. справа № 2а-12673/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Галатіної О.О.
при секретаріСкокіні О.Л.
за участю:
представника позивача Садікової М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмоноліт груп» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмоноліт груп» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою та здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію виданого Виконкомом Маріупольської міської ради. Відповідач також перебуває на податковому обліку, як платник податків в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя. Станом на 20.04.2009 року у відповідача виникла заборгованість з комунального податку на загальну суму 1378,70 грн. Податкове зобовязання виникло внаслідок ненадання відповідачем податкових розрахунків з комунального податку за 4 квартал 2008 року та 1,2,3 квартали 2009 року, а також у звязку з несплатою комунального податку. Позивач просив стягнути з відповідача податковий борг з комунального податку у розмірі 1378,70 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача до судового засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від відповідача не надходило заяв про відкладення судового засідання. Суд визнав за можливе розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Жовтнева МДПІ м. Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Азовмоноліт груп» є юридичною особою, перебуває на обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя, як платник податків.
14.12.2009 року позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «Азовмоноліт груп», та встановлено порушення п.п. 4.1.4 «б», п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: відповідачем не надавалися податкові розрахунки з комунального податку за 4 квартал 2008 року та 1,2,3 квартали 2009 року, а також не сплачувався комунальний податок.
Підпункт «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п. «а» п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Окрім цього, п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 2.1 Положення «Про комунальний податок», затвердженого рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради № 1400 від 30.01.2002 року визначено, що комунальний податок обчислюється за ставкою 10% річного фонду оплати праці, обрахованого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян, встановленого законодавством у звітному періоді, помноженого на середньосписочну чисельність штатних працівників.
Судом встановлено, що позивачем до відповідача за порушення норм діючого законодавства були застосовані штрафні санкції податковими повідомленнями-рішеннями № 0005981840/0 та № 0005971840/0 на загальну суму 1360,00 грн. Крім цього податковим органом самостійно нараховано суму податкових зобовязань з комунального податку в розмірі 20,40 грн. Отже загальна сума боргу становить - 1380,40 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці податкових оголошень 26.12.2009 року та не оскаржувались відповідачем а ні в судовому, а ні в адміністративному порядку.
Оскільки станом на 28.12.2009 року на рахунку відповідача рахувалася переплата з вказаного податку у розмірі 1,70 грн., сума боргу становить 1378,70 грн.
Відповідно до п. 6.2. ст. 6 Закону 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем на адресу відповідача були спрямовані перша податкова вимога № 1/232 від 13.04.2009 року та друга податкова вимога № 2/397 від 04.08.2009 року.
Зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу, у звязку із чим позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обовязку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмоноліт груп» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмоноліт груп» податковий борг з комунального податку у розмірі 1378,70 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 70 коп. на р/р 33211828700052, одержувач місцевий бюджет Жовтневого району. ЄДРПОУ 34686694, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 16010200.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 05.07.2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.