Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2022 року ЛуцькСправа № 140/354/22
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Волдінера Ф.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про:
1) визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення розміру грошового забезпечення з 90% до 70% із застосуванням обмеження максимального її розміру;
2) зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії за вислугу років відповідно до з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Волинського обласного ТЦК та СП №14130 від 29 червня 2021 року про розмір грошового забезпечення в розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, без обмеження її максимальним розміром з урахуванням виплачених сум з обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером Збройних Сил України, пенсія йому призначена за вислугу років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2020 року у справі № 140/897/20, ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року та проводило її виплату у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення.
В свою чергу на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2021 року у справі № 140/7688/21 відповідачем також було проведено перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення та зменшено розмір пенсії до 70% від суми грошового забезпечення. Крім того було застосовано обмеження максимального розміру пенсії до десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.
Позивач вважає протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо зменшення розміру пенсії при її перерахунку до 70% відповідних сум грошового забезпечення, а також щодо обмеження розміру його пенсії та фактичну її виплату лише в розмірі десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016визнано такими, що не відповідаютьКонституції Україниположення частини сьомоїстатті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою було встановлено обмеження пенсій максимальним розміром.
З врахуванням наведеного просить позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 17 січня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини першоїстатті 262 Кодексу адміністративного судочинства України(далі -КАС України).
Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги позивача не визнав та просив відмовити в їх задоволенні, зазначивши, що застосування розміру 90% при перерахунку пенсії з 01 квітня 2019 року при законодавчій нормі, яка складає не перевищення 70%, носить протиправний характер та суперечить конституційному принципу (стаття 58 Конституції України) про незворотність дії в часі законодавчої норми, оскільки норма про встановлення для позивача розміру 90% втратила чинність з 01 травня 2014 року. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»з 20 січня 1998 року, яка йому була призначена в розмірі 90 відсотків грошового забезпечення.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2020 року у справі №140/897/20, яке набрало законної сили, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії позивачу з 01 січня 2018 року у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення.
В подальшому, рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2021 року у справі №140/7688/21, яке набрало законної сили зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 29 червня 2021 року № ХА14130, з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання вказаного рішення суду, ГУ ПФУ у Волинській області здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 29 червня 2021 року № ХА14130, її розмір із урахуванням 70% від суми грошового забезпечення з листопада 2021 року складає 18 540,00 грн, тобто з урахуванням максимального розміру пенсії.
На звернення позивача щодо проведення з 01 квітня 2019 року перерахунку пенсії у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, ГУ ПФУ у Волинській області листом від 28 грудня 2021 року №16186-15829/Ч-02/8-0300/21 повідомило позивача про те, що на момент виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2021 року у справі №140/7688/21 діють норми статей13та43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення та десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, перерахований розмір пенсії з листопада 2021 року складає 18 540,00 грн.
Також повідомлено, що судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених зобов`язань.
Відповідно достатті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно з пунктами 20 та 29 частини першоїстатті 116 Бюджетного кодексу Українивзяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.
Нараховані кошти на виконання згаданого рішення суду за період з 01 квітня 2019 року по 30 жовтня 2021 року в сумі 110131,02 грн підлягають виплаті в межах бюджетних асигнувань, виділених на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями судів за рахунок коштів Державного бюджету України.
Враховуючи викладене, правових підстав для проведення перерахунку пенсії з 01 квітня 2019 року в розмірі 90% відповідного грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром немає.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно зстатті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
09 квітня 1992 року Верховної Радою України прийнятоЗакон №2262-XII, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України - військовослужбовців Збройних Сил України, Прикордонних військ України, Національної гвардії України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, що створюються Верховною Радою України, Служби безпеки України, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України та членів їх сімей, а також військовослужбовців колишніх Збройних Сил СРСР, органів державної безпеки і внутрішніх справ СРСР та членів їх сімей.
Відповідно до частини другоїстатті 13 Закону №2262-XII(в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, визначений на рівні 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення
Як слідує з матеріалів справи, пенсія позивачу була призначена 20 січня 1998 року у розмірі 90% від суми грошового забезпечення.
Водночас перерахунок призначених відповідно до цього Закону пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).
Відповідно до частини другої статті 63 цього Закону у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).
Відповідно до пункту 4 цього Порядку перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.
У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно допостанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону №2262-XII на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.
Разом з тим відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.
З матеріалів справи слідує, що при проведенні перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року ГУ ПФУ у Волинській області застосувало відсотковий показник 70% від суми грошового забезпечення, визначеного у довідці Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 29 червня 2021 року №ХА14130.
Так, нормами статті 13 Закону №2262-XII визначено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Водночас, рішенням суду від 24 березня 2020 року у справі 140/897/20 встановлено, що розмір пенсії позивача в подальшому, при здійсненні її перерахунку був визначений на рівні 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з тим, застосування відповідачем цього показника до перерахунку пенсії позивача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону №2262-XII, яка змін не зазнавала, а також нормами постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 та від 21 лютого 2018 року №103, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року у зразковій справі №240/5401/18 за позовом Особа 1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії та в силу приписів частини третьої статті 291 КАС України враховується судом при ухваленні даного рішення.
При цьому суд звертає увагу, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 24 березня 2020 року у справі №140/897/20, яке набрало законної сили, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії позивачу з 01 січня 2018 року у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення.
Водночас на виконання рішення суду від 26 серпня 2021 року у справі №140/7688/21 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 29 червня 2021 року №ХА14130 повторно зменшивши її розмір до 70% грошового забезпечення, чим порушив процедуру перерахунку пенсії та безпідставно застосував норми статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії.
За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку з 90% до 70%, а тому позовні вимоги про визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо зменшення розміру пенсії з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення та зобов`язання з 01 квітня 2019 року здійснити перерахунок і виплату пенсії у розмірі 90% від розміру грошового забезпечення підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про обмеження розміру пенсії позивача десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною першою статті 43 даногоЗакону, пенсії, які призначаються відповідно до цьогоЗаконуособам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленомуЗаконом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Положеннястатті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»про те, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність доповнено згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 848-VIII.
Зазначене положення в цілому визнано неконституційним відповідно дорішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року.
Згідно з пунктом 2 резолютивної частинирішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, зокрема, частина сьома статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»втратила чинність з дняухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня частина сьома статті 43 вЗаконі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно доЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 року №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положеньцього Закону, набрав чинності з 01 січня 2017 року, у частині сьомійстатті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»слова і цифри «у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».
Таким чином, буквальне розуміння змін внесенихЗаконом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 року №1774-VIIIз урахуваннямрішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 рокудозволяє стверджувати, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»відсутня частина сьома статті 43, на яку покликається відповідач, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
Це означає, щостаття 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Отже, внесеніЗаконом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 року №1774до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Такий висновок узгоджується з позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 30 жовтня 2020 року у справі №522/16881/17, від 09 листопада 2020 року у справі №813/678/18, від 31 березня 2021 року у справі №815/3000/17 та інших, а тому суд, у відповідності до вимог частини п`ятої статті 242 КАС України, враховує такий при вирішенні даної справи.
Відповідно до частини другоїстатті 152 Конституції України,Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Крім того, вирішуючи питання про застосуванняЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»у часі, суд виходить із того, що згідно зістаттею 22 Конституції Українизакріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.
Аргументи відповідача про існування законних підстав для обмеження пенсії позивача не узгоджуються із нормативним регулюванням спірних правовідносин та правовими висновками Верховного Суду щодо застосування норм права.
На думку суду, відповідач не довів, що обмежуючирозмір пенсії позивача десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, діяв відповідно дозакону, відтак, враховуючи те, що частина сьома статті 43Закону №2262, якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошеннярішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року за №7-рп/2016, суд вважає, що дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо обмеження з 01 квітня 2019 року пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром є протиправним.
Проаналізувавши вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовна вимога про визнання протиправними дій відповідача щодо обмеження призначеної позивачу пенсії за вислугу років максимальним розміром підлягає задоволенню.
Зважаючи на протиправність дій відповідача, що полягали у застосуванні обмеження максимальним розміром його пенсії при виплаті, підлягає задоволенню й похідна вимога щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії за вислугу років без обмеження її максимальним розміром, з 01 квітня 2019 року.
Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно із частиною першоюстатті 139 КАС Українипри задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 992,40 грн, сплачений згідно з квитанцією від 11 січня 2022 року № 0.0.2411081367.1 (а. с. 5).
Керуючись статтями 139, 243 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення з 01 квітня 2019 року та із застосуванням обмеження її максимальним розміром.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії з 01 квітня 2019 року у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, без обмеження її максимальним розміром, на підставі довідки Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 29 червня 2021 року № ХА14130.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 40 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826).
Суддя Ф.А. Волдінер