Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 697/368/22
№ пров. 3/697/229/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2022 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді Євтушенко Б.В.,
за участю секретаря с/з Дашковської Н.І.,
прокурора Лук`ященка Ю.І.,
особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки с. Сушки, Черкаська область, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , припиняючи повноваження депутата Прохорівської сільської ради Канівського (тепер - Черкаського) району Черкаської області та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію перед звільненням за період із 01.01.2020 по 19.11.2020, а саме подала Е-декларацію 19.01.2022, хоча граничний термін подачі такої декларації Законом визначено 17.12.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Хоменко В.А. було складено протокол № 81/2022 від 16.02.2022 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що несвоєчасно подала відповідну декларацію, оскільки не знала Закон, і як тільки отримала повідомлення про необхідність подання декларації, подала. Повідомила, що нині вона - безробітня, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась за неподання декларації.
Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних доходів громадян, враховуючи, що особа щиро розкаялась.
Суд, заслухавши думку прокурора, особу, відносно якої розглядається справа, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного.
Судом встановлено, що на чергових виборах, які відбулися 25.10.2015 до Прохорівської сільської ради Канівського району Черкаської області було обрано 12 депутатів, серед яких ОСОБА_1 .
Відповідно до рішення 1 сесії VIII cкликання від 19.11.2020 № 1-1/VIII «Про початок повноважень депутатів Ліплявської сільської ради», прийнято до відома факт початку повноважень депутатів Ліплявської сільської ради Черкаської області VIII скликання по 7 округах, серед яких відсутня ОСОБА_1 , яка автоматично припиняє повноваження депутата VII скликання.
Згідно із ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як депутат Прохорівської сільської ради Канівського району Черкаської області є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із ч. 2 ст. 45 Закону «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ч. 1 п. 2 Розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація при звільнені декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданим суб`єктом, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, який є останній день здійснення діяльності.
ОСОБА_1 припинила повноваження депутата Прохорівської сільської ради Канівського району Черкаської області 19.11.2020.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 лише 19.01.2022 в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 251 КУпАП проведено заходи з метою встановлення фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Прохорівської сільської ради Канівського району (тепер - Черкаського) Черкаської області, не виконала вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо, - із долученням підтверджуючих документів для їх належної оцінки та аналізу.
Судом встановлено, що вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 не було.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 зобов`язана була подати до Національного агентства з питань запобігання корупції вказану декларацію до 17.12.2020, а декларація фактично подана 19.01.2022.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи, ступеня її вини, майнового стану, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна у встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч 1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За вчинене правопорушення піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі п`ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 38048557, одержувач: Канівське УК/Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA408999980313040106000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати громадянином штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_2 , , судовий збір на користь держави за винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, в сумі 496,20 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп., який необхідно сплатити на наступні реквізити: стягувач: ДСА України отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача:899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя Канівського
міськрайонного суду Б. В. Євтушенко