Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.06.10Справа №2а-1393/10/2770
м.Севастополь
15 год. 29 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді Мінько О.В.,
при секретарі Трігуб Г.В.
за участю: представника позивача - Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Федорова Марина Борисівна довіреність № 04-183 від 06.06.10 посвідчення №18/2007 від 31.12.2010 року;
представник відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Півной двір" - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за адміністративним позовом: Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Півной Двір»про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернулося до суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю «Півной Двір» про стягнення заборгованості посилаючись на те, що відповідач порушив вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України».
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 14 травня 2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі.
14 травня 2010 року підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення, просив суд задовольнити позов та стягнути суму заборгованості.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Півной двір" у судове засідання повноважного представника не направив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини не прибуття або про поважність причин не прибуття суд не повідомив. Заперечень на позов відповідачем надані не були.
Суд, заслухав пояснення представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідівши матеріали справи, вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягають задоволенню.
Відповідно пункту 4 частини 1 статті 17 Кодексу Адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом..
Законодавство про соціальну захищеність інвалідів в Україні складається з Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»№875-ХІІ від 21.03.1991р. (зі змінами та доповненнями) (далі Закон) та інших актів законодавства, що видаються відповідно до нього.
Положенням про Фонд соціального захисту інвалідів України, затвердженим постановою КМУ № 1434 від 26.09.2002р., передбачено, що Фонд є урядовим органом державного управління. Основною метою діяльності Фонду є здійснення на своїй території разом з органами соціального захисту, праці, охорони здоров'я фінансовими органами і громадськими організаціями інвалідів контролю за виконанням вимог чинного законодавства та інших нормативних актів для забезпечення прав інвалідів на соціальний захист, забезпечення раціонального використання коштів відділення Фонду по фінансуванню загальнодержавних програм та інших заходів для соціального захисту, соціально-трудової і медичної реабілітації інвалідів.
Відповідно до ппунктів 1,12 Положення про Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого Директором Фонду соціального захисту інвалідів від 01.03.2007р.- Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі відділення) - є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів, що утворюється для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики, та підзвітне і підконтрольне Фонду, відділення є юридичною особою, має самостійний баланс, самостійні рахунки в органах державного казначейства.
Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення, згідно статті 20 Закону мають право захищати свої права та законі інтереси, у тому числі в суді.
З метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена Законом.(статтею 17 Закону). У відповідності статті 18, 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Для підприємств, установ, організацій у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
Виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів для яких це місце роботи є основним.
Керівники підприємств, установ, організацій у разі незабезпечення нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Згідно статті 20 вищевказаного Закону - підприємства, установи, організації, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і незайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і незайняте інвалідом, визначається у розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації..
Адміністративно-господарських санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулось порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського Кодексу України.
У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, в порядку, передбаченому Законом.
Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу та працюючих інвалідів, про яку йде мова у статтях 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»розраховується у відповідності із пунктом З «Інструкції зі статистики кількості працівників», затвердженої Наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005р. №286, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.11.2005р. за № 1442/11722.
Відповідно до Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів, наданого Товариством з обмеженою відповідальністю «Півной Двір»до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів 26.02.2010 р. середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2009 році складала 13 чоловік. Норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце. Фактично у 2009 році у відповідача інваліди не працювали . Середня річна заробітна плата штатного працівника на підприємстві за рік складала 7898,46 грн. Таким чином, враховуючи вищевказані вимоги Законодавства України, відповідач, за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів, зобовязаний сплатити Севастопольському міському відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 3949,23 грн. (7898,46 : 2) Зазначені кошти відповідач самостійно у встановлений законом термін не перерахував, що є підставою для стягнення даної суми у судовому порядку.
Згідно частки 2 статті 20 Закону - порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ (згідно Порядку нарухування пені та ії сплати, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007р. № 223). Таким чином, відповідач порушив термін сплати адміністративно-господарських санкцій та повинен сплатити суму пені у розмірі 33,04 грн.
Відповідно частки 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З врахуванням викладеного, аналізуючи діюче законодавство України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрнутовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 14.06.2010р.
Керуючись статтями 158 - 163, статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Півной двір" (юридична адреса: вул. Салтикова Щедріна, будинок 21, ЄДРПОУ 23664851, р/р 26008301776, в УСБ, МФО 324010) на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (юридична адреса: 99011, м. Севастополь, вул. Гоголя, буд. 20-а, р/р 31213230700007 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24694007) суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3949 (три тисячі дев'ятсот сорок дев'ять) грн. 23 коп. та суму пені 33 (тридцять три) грн.04 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя підпис О.В. Мінько
З орігіналом згідно
Суддя О.В. Мінько