Постанова № 10368502, 29.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.06.2010
Номер справи
2а-5889/10/2670
Номер документу
10368502
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 27/175

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 червня 2010 року 16:41 Справа № 2а-5889/10/2670

за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

до

3-ті особиТовариства з обмеженою відповідальністю "Елітсервіс-2008"

Печерська районна у м. Києві державна адміністрація,

ОСОБА_1

проприпинення юридичної особи,

Суддя Головань О.В.

Секретар Колесникова Г.В.

Представники:

Від позивача: Кравченко О.М. довіреність №6247/9 від 02.04.2010,

Від відповідача: не з'яв.,

Від 3-іх осіб: 1) не з'яв. (клопотання про розгляд справи за відсутності його представника),

2) не з'яв.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся з позовом про припинення державної реєстрації юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Елітсервіс-2008" (ідентифікаційний код 36259314).

Ухвалою суду від 15 квітня 2010 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 02 червня 2010 року.

Ухвалою суду від 02 червня 2010 року замінено процесуальний статус ОСОБА_1 з відповідача на 3-ю особу без самостійних позовних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а також в судовому засіданні 20 червня 2010 року оголошувались перерви до 10 червня 2010 року 29 червня 2010 року.

До судового засідання 26 червня 2010 року представник відповідача не з'явився; поштова кореспонденція направлена за адресою, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців повернулася до суду з поміткою "організація не значиться".

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Направлена судом кореспонденція доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, і не змогла бути вручена відповідачу з незалежних від суду причин.

В судовому засіданні 29 червня 2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Елітсервіс-2008" зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією як юридична особа 01 грудня 2008 року та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Печерському районі міста Києва та зареєстровано платником податку на додану вартість з 14 серпня 2009 року, що підтверджується наявними у справі копіями свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Як вбачається з матеріалів справи засновником (учасником) підприємства є ОСОБА_1.

Спір виник з підстав того, що позивач вважає незаконною діяльність товариства, оскільки вона здійснюється невстановленими особами, поза волевиявленням засновника підприємства та є порушенням здійснення товариством підприємницької діяльності і суперечить установчим документам, що є підставою для припинення юридичної особи.

В ході судового розгляду судом було встановлено, що також підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи, ОСОБА_1 01 грудня 2008 року у встановленому законом порядку зареєструвала Товариство з обмеженою відповідальністю "Елітсервіс-2008" , але на початку лютого 2009 року загубила у таксі установчі (реєстраційні) документи разом із печаткою товариства. З моменту реєстрації товариства господарської діяльності не здійснювала, звітів до контролюючих органів не підписувала, не складала і не подавала, а також не уповноважувала будь-яких осіб на управління товариством.

У відповідності до наявної у справі копії листа Печерського РУ ГУ МВС України в місті Києві від 05 жовтня 2009 року ОСОБА_1 зверталась до правоохоронних органів з заявою про втрату установчих і реєстраційних документів з печаткою товариства, за результатами розгляду якої їй було відмовлено в порушенні кримінальної справи і не знайдено втрачених документів.

ОСОБА_1 стало відомо, що від її імені ведеться фінансово-господарська діяльність, подається звітність до контролюючих органів та зявились невідомі контрагенти, у звязку з чим нею були відправлені листи до усіх контролюючих органів за місцем реєстрації товариства з повідомленням про втрату документів та вжиття на підставі цього відповідних заходів.

Крім того, ОСОБА_1 була керівником підприємства, про що свідчать дані з довідки з ЄДРПОУ, однак згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 25 травня 2010 керівником товариства значиться ОСОБА_3, особа якого їй не відома та якого вона не призначала та не уповноважувала на керівництво.

Оцінивши докази, які є у справі, заслухавши пояснення представника позивача та 3-ї особи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 13 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

В силу п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Порядок реєстрації та ліквідації юридичної особи регулюється Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-субєктів підприємницької діяльності".

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

В силу п. 15 ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації субєкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Згідно ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-субєктів підприємницької діяльності" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:

визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;

провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;

невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;

неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;

наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Виключний перелік підстав для припинення юридичної особи регламентує обовязковість дослідження судом наявності саме тих обставин, що встановлені наведеною статтею.

Отже, враховуючи наведену вище обставину, на яку позивач посилається як на підставу для задоволення позовної вимоги про припинення державної реєстрації відповідача, суд приходить до висновку про наявність правових для її задоволення.

Так, статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій, що можуть застосовуватись органами державної влади відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, віднесено, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація субєкта господарювання.

У відповідності до ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

З огляду на зміст ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-субєктів підприємницької діяльності" підставою для прийняття рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи є провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.

Судом встановлено, що фінансово-господарська діяльність товариства здійснюється поза волевиявленням його власника (засновника) ОСОБА_1, що є порушенням закону щодо провадження діяльності її товариством, у звязку з чим суперечить установчим документам, які в силу ст. 57 ГК України є рішенням суб'єкта господарювання про його утворення.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

На підставі вищевикладеного, ст. ст. 160-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 58, 59, 238, 239, 247 Господарського кодексу України, ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Припинити (скасувати) державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Елітсервіс-2008" (ідентифікаційний код 36259314).

3.Постанову надіслати сторонам по справі, державному реєстратору для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.

4. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 02.07.10 р.