Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2010 р. Справа № 2a-1962/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
суддя Могила А.Б.
з участю секретаря Надраги Л.Я.
представника позивача Воришка Я.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76000 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпаттранс», вул. Романчика, 87, м. Івано-Франківськ, 76018 про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 3594,38 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася в суд із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпаттранс»про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника в сумі 3594,38 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатттранс»станом на 23.02.2010 року не сплатило податковий борг в розмірі 3594,38 грн. Згідно поданих до ДПІ в м. Івано-Франківську податкових декларацій відповідачем задекларовано податкові зобовязання в розмірі 3383,00 грн., а саме: з податку на додану вартість в розмірі 3087,00 грн., з податку на прибуток підприємств в розмірі 58,00 грн., з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 238,00 грн. Крім цього в 2009 році та 2010 році до відповідача було застосовано штрафні санкції в розмірі 178,01 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Причини неявки суду невідомі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити.
Судом встановлено, що 18.05.2005 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпаттранс»зареєстровано виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як юридична особа та 25.05.2005 року взято на облік як платника податків в ДПІ в м. Івано-Франківську.
Стаття 4 Закону України "Про систему оподаткування" визначає, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
У відповідності з пунктами 2, 3 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що згідно поданих податкових декларацій та розрахунку відповідачем задекларовано податкові зобовязання в розмірі 3383,00 грн., а саме: з податку на додану вартість в розмірі 3087,00 грн., з податку на прибуток підприємств в розмірі 58,00 грн., з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 238,00 грн.
20.01.2009 року ДПІ в м. Івано-Франківську було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності відповідача, в результаті якої складено акт перевірки № 639/15-2/33427110.
Перевіркою встановлено, що відповідачем в порушення пп.. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»допущено факт неподання податкової декларації з податку на додану вартість за ІІІ квартал 2008 року.
На підставі вищезазначеного акту перевірки, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001421502/0 від 24.02.2009 року, яким у відповідності до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпаттранс»застосовано санкцію в розмірі 170,00 грн. Факт отримання вказаного податкового повідомлення-рішення, підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, що наявне в матеріалах справи.
29.01.2010 року проведено перевірку відповідача по питанню своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, в результаті якої складено акт перевірки № 1561/15-1/33427110.
Перевіркою встановлено, що при проведенні розрахунків з бюджетом по податку на прибуток підприємств відповідачем в порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»допущено факт несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобовязання.
На підставі вищезазначеного акту перевірки, податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000651501/0 від 02.02.2010 року, яким у відповідності до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»до Товариства з обмеженою відповідальністю застосовано штрафну санкцію з податку на прибуток в розмірі 8,01 грн. Факт отримання вказаного податкового повідомлення-рішення підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення наявного в матеріалах справи.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. ст. 5 зазначеного закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки, відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження податкового зобовязання, то сума вказаного податкового зобовязання відповідача, у відповідності до пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є узгодженою.
Пункт 1 статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" передбачає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом та визначене в податкових вимогах, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту, який передбачає процедуру апеляційного узгодження даного зобов'язання, шляхом подання скарг до вищестоящих за підпорядкуванням контролюючих органів та звернення до суду.
Відповідно підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
В звязку з несплатою відповідачем в повному обсязі, узгоджених сум податкового боргу та на виконання ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»підприємству надсилалася перша податкова вимога № 1/2983 від 09.12.2008 року та друга податкова вимога № 2/258/1973/10/24-150/685 від 26.01.2009 року.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпаттранс»в користь держави податковий борг у сумі 3594 (три тисячі пятсот девяносто чотири) грн. 38 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя/підпис/ Могила А.Б.
Постанова складена в повному обсязі 07.07.2010 року.