Постанова № 10365917, 09.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2010
Номер справи
2а-10373/10/0570
Номер документу
10365917
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2010 р. справа № 2а-10373/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 16 год. 40 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Роздільської Т.В.

при секретаріПригода О.В.

за участю:

представника позивача Беспалової О.В.,

представника відповідача не зявився, .

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора міста Харцизька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Харцизьку до приватного підприємства «Спецремонт СКЛ» про стягнення заборгованості перед бюджетом,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Харцизька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Харцизьку, звернувся до суду із позовом до приватного підприємства «Спецремонт СКЛ» про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Позовні вимоги мотивуючи наступним.

У відповідача станом на 08.04.2010 року існує заборгованість перед бюджетом на загальну суму 5516,95 грн., з яких податок на прибуток у розмірі 1148,39 грн., податок на додану вартість у розмірі 4012,82 грн., комунальний податок у розмірі 355,74 грн.

Сума заборгованості не зменшилася .

Просив стягнути з відповідача на користь держави заборгованість у розмірі 5 516,95 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача до судового засідання не прибув.

Відповідно до вимог ст. 39 КАС України, якщо місце фактичного проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України.

Виклик публікується в друкованому засобі масової інформації не пізніше ніж за сім днів до дати призначеного судового розгляду справи.

Таким чином, оскільки відповідач повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи оголошенням через засіб масової інформації, а саме газету «Харцизькі ВЕСТІ», випуск від 27 травня 2010 року, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений, та вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Прокурор у міста Харцизька представляє інтереси держави в особі ДПІ у місті Харцизьку, яка, в свою чергу, є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про Державну податкову службу в Україні».

Відповідач приватне підприємство «Спецремонт СКЛ» є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Харцизької міської ради 13.11.2006 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичною особою.

Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у місті Харцизьку .

У судовому засіданні встановлено, що станом на 08.04.2010 року у відповідача існує податковий борг у сумі 5516,95 грн., а саме: податок на прибуток у розмірі 1148,39 грн. (основний платіж недоїмка 1140,98 грн., залишок несплаченої пені 7,41 грн.), податок на додану вартість у розмірі 4012,82 грн. (недоїмка 3906,98 грн., залишок несплаченої пені 105,84), комунальний податок у розмірі 355,74 грн. (недоїмка 355,74 грн.).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»:

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Щодо податку на додану вартість, то таким законом є Закон України «Про податок на додану вартість», згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.

Щодо порядку обчислення і спати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

У відповідності до пп. 1, 3, 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств є загальнодержавними податками. Комунальний податок, згідно п. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування», є місцевим податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

На підставі ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Наявність податкового боргу з податку на прибуток підтверджується декларацією з податку на прибуток підприємства № 11353 за І квартал 2009 року від 23.04.2009 року, декларацією з податку на прибуток підприємства № 38169 за І квартал 2008 року від 17.12.2008 року, актом № 2678/15-1-34546639 про результати невиїзної камеральної перевірки з питання дотримання термінів сплати узгоджених сум податкових зобовязань з податку на прибуток, податковим повідомленням-рішенням № 000672510/0 від 09.12.2008 року.

Наявність податкового боргу з податку на додану вартість підтверджується податковою декларацією з ПДВ від № 38166 від 17.12.2008 року за листопад 2008 року, податковою декларацією з ПДВ від № 3075 від 17.02.2009 року за січень 2009 року,податковим повідомленням рішенням № 0000121520/0 від 22.01.2010 року, актом № 3269/15-2 про несвоєчасне надання податкової звітності з ПДВ від 11.12.2009 року, податковим повідомленням-рішенням № 000240152/0 від 04.12.2009 року, актом б/н про несвоєчасне надання податкової звітності від 26.10.2009 року, податковим повідомленням рішенням № 0000601520/0 від 16.03.2009 року, актом № 694/15-2/34546639 про стан платіжної дисципліни при сплаті ПДВ від 15.03.2009 року, податковим повідомленням-рішенням № 00025152/0 від 28.01.2009 року, актом № 154/15-2/31546639 про стан платіжної дисципліни при сплаті податку н додану вартість від 28.01.2009 року.

Наявність податкового боргу з комунального податку підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0000501510/0 від 30.04.2009 року, податковим повідомленням рішення № 0008351510/0 від 25.11.2009 року, податковим повідомленням рішення № 0000151510/0 від 18.01.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 13875 за квітень 2009 року від 14.05.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 10501 за березень 2009 року від 16.04.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 21648 за червень 2009 року від 16.07.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 26025 за липень 2009 року від 20.08.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 27705 за серпень 2009 року від 25.09.2009 року, податковим розрахунком комунального податку № 31427 за вересень 2009 року від 16.10.2009 року

Сума податкових зобовязань платником податку не сплачена.

Податкові повідомлення не окаржувалися відповідачем ні у судовому ані адміністративному порядку.

Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику надіслані податкові вимоги : перша податкова вимога № 1/336 від 02.10.2008 року та друга податкова вимога № 2/479 від 18.12.2009 року.

Податковим органом було прийняте рішення № 2 від 21.01.2009 року про стягнення та продаж інших активів платника податків.

Зазначені заходи позивача щодо стягнення з відповідача податкового боргу не призвели до його погашення.

Сума податкового боргу відповідачем у розмірі 5516,95 грн. не сплачена.

Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора міста Харцизька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у місті Харцизьку до приватного підприємства «Спецремонт СКЛ» про стягнення заборгованості перед бюджетом, задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства «Спецремонт СКЛ» (86700, Донецька область, місто Харцизьк, вул. Постишева, буд. 98, ЄДРПОУ 3454639) податковий борг у розмірі 5516 (пять тисяч пятсот шістнадцять) грн., з яких:

- заборгованість з податку на прибуток у розмірі 1 148 (одна тисяча сто сорок вісім) грн. 39 коп.,

- заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 4012 (чотири тисячі дванадцять) грн. 82 коп.,

- заборгованість з комунального податку у розмірі 355 (триста пятдесят пять) грн. 74 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Роздільська Т. В.