Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 183/8968/21
№ 3/183/365/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2022 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Олійник А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ГУ ДПС в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1 , ТОВ ЗЕМЛЕТРЕЙД, ЄДРПОУ 43546959, РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Зпротоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення про несвоєчасне надання платіжного доручення до установи банку на перерахування належної до сплати земельного податку з юридичних осіб згідно: декларації з плати за землю за 2021 рік №9039240882 від 26.06.2021, № 9091119098 від 20.04.2021, №9091135627 від 20.04.2021, №9091191893 від 20.04.2021, №9091177334 від 20.04.2021, №9091159362 від 20.04.2021, №9166168459 за липень 2021 по строку сплати 30.082021р. в сумі 342,26 грн. сума заборгованості склала 296,95 грн сплачено 11.10.2021із затримкою, за серпень 2021р. по строку сплати 30.09.2021 в сумі 342,26 грн сума заборгованості склала 342,26 грн. - заборгованість сплачено 11.10.2021 із затримкою, чим порушено п.287.3 статті 287 Податкового Кодексу України та ч.1 ст.163-2 КУПаП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з`явилась з невідомої суду причини, про дату, час та місце судового розгляду була повідомлена належним чином. Клопотання про відкладення слухання справи від неї також не надходило.
У Кодексі Українипро адміністративніправопорушення визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення. Правове значення протоколу про адміністративне правопорушення полягає в тому, що він не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, поставленого особі у провину, а також відповідно до ст. 251 КУпАП, є доказом в справі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що надані суду докази не можуть вважатися допустимими, з огляду на те, що:
-протокол всупереч вимог ч. 2 ст.254КУпАП складено пізніше, ніж через 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, суду також не надано підтвердження вручення його копії особі, яка притягається до адміністративної відповідальності під розписку. Надано лише не засвідчені, згідно вимог законодавства, копії документів на підтвердження здійснення поштового відправлення, зміст якого встановити неможливо;
-протокол не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не має запису про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу;
-згідно наданого протоколу, суд не може впевнитись у тому, що виконано вимоги закону щодо роз`яснення прав і обов`язків, передбачених статтею 268 цього Кодексу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності;
-у протоколі не зазначено у якому суді буде здійснюватися розгляд справи про адміністративне правопорушення;
Оскільки суд повинен дійти висновку про винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поза розумним сумнівом, вважаю, що за цим стандартом доказування з боку ГУ ДПС у Дніпропетровській області не було доведено винуватість вказаної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки надані докази взагалі суд оцінює як недопустимі.
Пунктом 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.В. Олійник