Єдиний державний реєстр судових рішень
єдиний унікальний номер справи 546/1204/21
номер провадження 2/546/133/22
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2022 року м. Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Романенко О.О.,
за участі секретаря судового засідання Захарченко Л.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 546/1204/21 за позовом Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування виплачених коштів , -
в с т а н о в и в :
07.12.2021 Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації звернулося до суду з позовом, в якому у якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача надмірно виплачені кошти допомоги на дітей одинокій матері за період з 01.07.2020 по 31.07.2020 у розмірі 2218 грн, а також сплачений за подачу позову судовий збір у розмірі 2270, 00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до Закону України № 2811-ХІІ від 21.11.1992, Порядку № 1715 від 27.12.2001 та на підставі наданих документів, рішенням УСЗН Решетилівської РДА від 26.09.2019 ОСОБА_1 призначено допомогу одинокій матері (з урахуванням доходів) на період з 01.09.2019 по 29.02.2020 у розмірі 2118 грн щомісяця. На підставі постанови КМУ від 08.04.2020 № 264, розпорядженнями УСЗН Решетилівської РДА, ОСОБА_1 продовжено виплату допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) на період з 01.03.2020 по 30.06.2020 у розмірі 2218 грн, та розпорядженнями УСЗН Решетилівської РДА, ОСОБА_1 продовжено виплату допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) на період з 01.07.2020 по 31.07.2020 у розмірі 2218 грн. 10.07.2020 відповідачка ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 10.07.2020. 31.08.2020 ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 31.08.2020. Відповідно до пп. 1 п. 35-2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751, допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віком станом на початок періоду, за який враховуються доходи не працювали. Так, рішенням від 09.09.2020 ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям. Розпорядженням УСЗН Решетилівської РДА від 31.08.2020, ОСОБА_1 припинена виплата допомоги одинокій матері (з урахуванням доходів) з 01.07.2020. Оскільки, ОСОБА_1 не мала доходів на період з 01.07.2020 по 31.07.2020, вона не мала права на отримання допомоги з 01.07.2020, тому за період з 01.07.2020 по 31.07.2020 сума надміру виплачених коштів становить 2218 грн. На виконання Постанови КМУ № 264 від 08.04.2020 від 08.04.2020 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» урядом установлено, що строк виплати державної соціальної допомоги, в тому числі допомоги на дітей одиноким матерям, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. На виконання постанови № 264, розпорядженням на продовження строку виплати ОСОБА_1 допомогу одиноким матерям (з урахуванням доходів) продовжено з 01.07.2020 по 31.07.2020 у розмірі 2218,00 грн. Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» було встановлено, що з 1 липня 2020 р. призначення і виплата в тому числі і допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 p., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, а також особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 p., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року, але з урахуванням змін, які були внесенні до порядку призначення та визначення права на отримання допомоги. Так, відповідачем було подано заяву 10.07.2020 та 31.08.2020. Відповідно до рішення про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 09.09.2020 відповідач з 01.07.2020 не мала права на отримання допомоги, тому що у складі сім`ї є працездатний, що не здійснює догляду, який не працював 3 місяці в період, за який враховуються доходи. Враховуючи п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» управлінням було здійснено перерахунок розміру допомоги, в результаті якого було виявлено, що відповідачем не підтверджено право на отримання допомоги з 01.07.2020. Сума переплати бюджетних коштів становить 2218,00 грн. (виплата за липень місяць 2020 року). В цілях досудового врегулювання спору та повернення бюджетних коштів 04.03.2021, 05.03.2021, 14.06.2021, 27.07.2021, 16.09.2021, 27.09.2021 управлінням було направлено повідомлення відповідачу про необхідність повернути надміру виплачені кошти, проте в добровільному порядку відповідач вказану суму переплати не повернула.
Ухвалою суду від 17.12.2021 відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено проведення судового засідання.
У встановлений судом строк, відповідач правом на надання відзиву не скористався.
У судове засідання сторони не з`явились, про дату час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.
Представник позивача Солошенко С.М. подала письмову заяву, в якій позов підтримала, просила його задовольнити в повному обсязі, а справу розглядати у її відсутності. Не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачка у судове засідання повторно не з`явилася з невідомих суду причин, будучи повідомленою про час та місце розгляду справи у передбаченому законом порядку. Правом на подання відзиву не скористалася. Будь-яких заяв, клопотань, письмових пояснень чи доказів на спростування обґрунтувань позивача суду не надала, а також не повідомила про причини своєї неявки у судові засідання.
Згідно з ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи, що відповідач, хоча і була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилася, причин неявки не повідомила, відзиву на позов не подавала, тому суд, за письмової згоди позивачки, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.ст. 280-281 ЦПК України, у зв`язку з чим на підставі ухвали Решетилівського районного суду Полтавської області від 02.03.2022 року проведено заочний розгляд даної справи згідно з вимогами ст.ст. 280-282 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Повно та всебічно дослідивши письмові докази у справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до Закону України № 2811-ХІІ від 21.11.1992, Порядку № 1715 від 27.12.2001 та на підставі наданих документів, рішенням УСЗН Решетилівської РДА від 26.09.2019 ОСОБА_1 призначено допомогу одинокій матері (з урахуванням доходів) на період з 01.09.2019 по 29.02.2020 у розмірі 2118 грн щомісяця. На підставі постанови КМУ від 08.04.2020 № 264, розпорядженнями УСЗН Решетилівської РДА, ОСОБА_1 продовжено виплату допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) на період з 01.03.2020 по 30.06.2020 у розмірі 2218 грн, та розпорядженнями УСЗН Решетилівської РДА, ОСОБА_1 продовжено виплату допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) на період з 01.07.2020 по 31.07.2020 у розмірі 2218 грн (а.с. 5-11).
10.07.2020 відповідачка ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 10.07.2020.
31.08.2020 ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 31.08.2020. (а.с. 12-15, 17-20).
Як вбачається зі копій рішень про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 26.09.2019 ОСОБА_1 призначено допомогу одиноким матерям (з урахуванням доходів) з 01.09.2019 по 29.02.2020 у розмірі 2118,00 (а.с. 9, 10).
Як вбачається зі копій рішень про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 15.07.2020 ОСОБА_1 призначено допомогу одиноким матерям (з урахуванням доходів) з 01.03.2020 по 30.06.2020 у розмірі 2218, 00 грн та з 01.07.2020 по 31.08.2020 у розмірі 2318,00 грн (а.с. 16).
Розпорядженням начальника управління праці та соціального захисту населення від 23.06.2020 продовжений строк виплати допомоги одиноким матерям (з урахуванням доходів) відповідачці ОСОБА_1 з 01.07.2020 по 31.07.2020 у розмірі 2218 грн. 00 коп. (а.с.11).
10.07.2020 відповідачка ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 10.07.2020. 31.08.2020 ОСОБА_1 звернулася до УСЗН Решетилівської РДА з заявою про призначення допомоги на дітей одиноким матерям та соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї та декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги віл 31.08.2020. (а.с. 12-15, 17-20).
Як вбачається із копії розпорядження Решетилівського УСЗН Полтавської області від 31.07.2020 ОСОБА_1 з 01.07.2020 припинено виплату допомоги в звязку зі змінами в законодавстві, згідно постанови КМУ № 632 від 22.07.2020 (а.с. 22).
Рішенням Решетилівського УСЗН Полтавської області про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 09.09.2020 здійснено перерахунок у межах терміну призначення допомоги відповідачці. За результатами проведеного перерахунку відповідачці відмовлено у призначенні допомоги на дітей одиноким матерям з 01 липня 2020 року на підставі п. 35-2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, оскільки у складі сім`ї є працездатний, що не здійснює догляду, який не працював 3 місяці в період за який враховуються доходи (а.с. 21).
Згідно з розрахунком суми переплати ОСОБА_1 за період з 01.07.2020 по 31.07.2020 по особовому рахунку утворилась переплата допомоги, яка становить 2218, 00 грн.
Повідомленнями від 04.03.2021 за № 07-08/867, 12.05.2021 за № 07-08/1876, 14.06.2021 за № 07-08/2251, 27.07.2021 за № 15-22/2879, 16.09.2021 за № 15-22/3499, 27.09.2021 за № 15-22/3658, ОСОБА_1 було запропоновано у добровільному порядку повернути надмірно сплачені кошти у сумі 2218,00 грн. (а.с. 23, 24, 25, 26, 27, 28).
На дату звернення з позовною заявою до ОСОБА_1 належна до повернення сума позивачу не відшкодована.
Між сторонами виник спір з приводу повернення надміру виплачених коштів у зв`язку з призначенням допомоги на дітей одиноким матерям.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 12 та ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом..
Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі (ч. 5 ст. 81 ЦПК України).
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям є одним із видів державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям визначено положеннями ст. 18-1 цього Закону, згідно з частиною першою якої право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 18-3 цього Закону допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону одержувачі державної допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Частиною другою цієї статті передбачено, що суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Постановою Кабінету Міністрів України № 264 від 08 квітня 2020 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» встановлено, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - карантин) строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, допомоги на дітей одиноким матерям, яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
Згідно з пунктом 35-2 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 632 від 22 липня 2020 року «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому - чотирнадцятому цього пункту).
Пунктом 49 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми» визначено, що особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, зобов`язані повідомляти органам соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на виплату такої допомоги (зміни у складі сім`ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім`ї тощо). Якщо отримувачам державної допомоги сім`ям з дітьми, якими подано документи із свідомо неправдивими відомостями, не подано відомостей про зміни у складі сім`ї, приховуються обставини, які впливають на призначення і виплату допомоги, було надміру виплачено суми допомоги, органи соціального захисту населення: визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної допомоги сім`ям з дітьми та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють отримувачу державної допомоги сім`ям з дітьми про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.
Ч.1 ст. 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Судом достовірно встановлено, що відповідачка є працездатною особою. Однак, будь-яких доказів відповідачем на підтвердження того, що вона мала офіційне працевлаштування не менше трьох місяів перед місяцем звернення; здійснювала догляд за дитиною до трьох рок5ів, за дитиною з інвалідностю, навчалася на денній формі, була ФОП та сплачувала єдиний соціальний внесок, перебувала на обліку в центрі зайнятості та інших обставин в розумінні норм , викладених у Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, в результаті чого мала право на призначення допомоги, суду не надала, а також не надала таких доказів позивачу.
Таким чином, із доказів наданих стороною позивача, вбачається, що поведінка відповідача як набувача щомісячної допомоги не була добросовісною, а позивачем було прийнято рішення про надання такої допомоги за недостовірних даних наданих відповідачем, що є підставою для стягнення з відповідача безпідставно набутих грошових коштів.
На даний час відповідач не сплатила у добровільному порядку тимчасову допомогу на загальну суму 2218,00 грн.
Сума допомоги, перерахованої (виплаченої) повертається отримувачем за вимогою органу, що призначив допомогу. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму допомоги, питання про її стягнення органи, що призначають допомогу, вирішують у судовому порядку.
Враховуючи встановлені у справі обставини по наявним письмовим доказам, а також те, що відповідач, будучи належним чином повідомленим про суть пред`явлених вимог, не надав суду жодних доказів, що свідчать про обставини, які суд повинен врахувати при розгляді справи, суд прийшов до висновку, що наявні підстави для задоволення позову та стягнення з відповідача надміру виплачених коштів державної допомоги у розмірі 2218,00 грн.
У відповідності до ст. 141 ЦПК України з відповідача слід також стягнути понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати (а.с. 1).
На підставі викладеного, ст.ст. 1166, 1212, 1215 ЦК України, ст.ст. 3, 18-1, 18-3, 22 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», п. 35-2 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 264 від 08 квітня 2020 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», п. 49 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми», та керуючись статтями 12, 81, 82, 141, 259, 264-265, 268, 280-283, 352, 354, 356 Цивільного процесуального кодексу України, суд.
в и р і ш и в :
Позов Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування виплачених коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації (за реквізитами: Управління соціального захисту населення Полтавської РДА, р/рахунок UA 068201720343150004000008349, код ЄДРПОУ: 05385890, МФО: 820172 в Державна казначейська служба України м. Київ) надміру виплачені кошти допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 2218, 00 (дві тисячі двісті вісімнадцять гривень) за період з 01.07.2020 по 31.07.2020.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації 2270, 00 (дві тисячі двісті сімдесят гривень) судового збору (за реквізитами: Управління соціального захисту населення Полтавської РДА, р/рахунок UA 54820172034313000800008349, код ЄДРПОУ: 05385890, МФО: 820172 в Державна казначейська служба України м. Київ).
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Роз`яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення суду може бути оскаржено відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідачу направити копію заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України, протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі.
Повний текст рішення суду складено 09.03.2022.
Учасники справи:
позивач - Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації, ЄДРПОУ: 05385890, місце знаходження: вул. Короленка, 7, м. Полтава, 36011;
відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Суддя О.О. Романенко
�т № 2811-XII від 21.11.1992" target="_blank">18-3, 22 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», п. 35-2 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 264 від 08 квітня 2020 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», п. 49 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми», та керуючись статтями 12, 81, 82, 141, 259, 264-265, 268, 280-283, 352, 354, 356 Цивільного процесуального кодексу України, суд.
в и р і ш и в :
Позов Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування виплачених коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації (за реквізитами: Управління соціального захисту населення Полтавської РДА, р/рахунок UA 068201720343150004000008349, код ЄДРПОУ: 05385890, МФО: 820172 в Державна казначейська служба України м. Київ) надміру виплачені кошти допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 2218, 00 (дві тисячі двісті вісімнадцять гривень) за період з 01.07.2020 по 31.07.2020.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації 2270, 00 (дві тисячі двісті сімдесят гривень) судового збору (за реквізитами: Управління соціального захисту населення Полтавської РДА, р/рахунок UA 54820172034313000800008349, код ЄДРПОУ: 05385890, МФО: 820172 в Державна казначейська служба України м. Київ).
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Роз`яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення суду може бути оскаржено відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідачу направити копію заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України, протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі.
Повний текст рішення суду складено 09.03.2022.
Учасники справи:
позивач - Управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації, ЄДРПОУ: 05385890, місце знаходження: вул. Короленка, 7, м. Полтава, 36011;
відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Суддя О.О. Романенко