Рішення № 103635861, 09.03.2022, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2022
Номер справи
140/16035/21
Номер документу
103635861
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2022 року ЛуцькСправа № 140/16035/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Лозовського О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Управління соціального захисту населення Відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї; зобов`язати відповідача призначити та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї відповідно до вимог Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №250 за зверненням позивача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 у справі №140/7475/21 зобов`язано УСЗН Ковельської РДА відділення №2 розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

11.10.2021 відповідач прийняв рішення про відмову у призначенні соціальної допомоги та залишити попереднє рішення про відмову про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї, яке скасовано рішенням суду, без змін.

Позивач вказує, що будь-якої вмотивованої причини щодо відмови у призначенні допомоги у рішенні не зазначено та при його прийнятті не враховано позицію суду.

Крім того, позивач вважає такі дії відповідача протиправними у зв`язку із тим, що її сім`я відмовилася від отримання реєстраційних номерів облікових карток платників податків (далі - РНОКПП), та позивач стверджує про наявність у неї права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а. с. 10).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 19.01.2021 №126/1.16/2-22 4 Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з тих підстав, що питання виконання рішення суду у справі №140/7475/21 було розглянуто 11.10.2021 на нараді та вирішено рішення від 07.07.2021 про відмову ОСОБА_1 у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям залишити без змін.

ОСОБА_1 має відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків. До складу сім`ї заявниці входять:

-чоловік ОСОБА_2 , має відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків.

-син ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), який на дату звернення не мав паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ці дані не були донесені протягом місяця з дати подачі заяви).

-діти до 14 років: син ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), син ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), дочка ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), дочка ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), дочка ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ) - серія та номер свідоцтва про народження дітей не вказано.

Отже, враховуючи зміни до Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям», не внесенні в декларацію реєстраційний номер облікової картки платника податків для дитини віком до 14 років не є перешкодою для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Дитина віком від 14 років, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повинна мати відмітку в паспорті.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов`язаний отримати паспорт громадянина України.

У сина заявниці ОСОБА_3 , який на дату розгляду заяви мав повних 15 років, немає паспорта і відмітки про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків, що не надає право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, так як заява та декларація вважаються такими, що не подані.

В результаті вирішено: відповідно до п.п. 5, 2 (Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» рішення від 07.07.2021 про відмову ОСОБА_1 у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям залишити без змін.

При поданні заяви та декларації 09.06.2021 заявницею ОСОБА_1 не дотримано вимог чинного законодавства, зокрема, щодо порядку оформлення і подання заяви та декларації, які подаються для призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Отже, приймаючи 11.10.2021 рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям сім`ї позивачки, управління діяло у межах та спосіб, визначений чинним законодавством України.

При цьому управління жодним чином не примушує позивачку та її дітей до присвоєння їм «цифрового ідентифікатора особистості», а отже, не чинить жодного протиправного втручання в особисте життя позивачки та членів її сім`ї.

Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні від учасників справи до суду не надходило.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 09.06.2021 позивач ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям разом із декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Листом від 07.07.2021 № 2257 Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації відділення №2 (смт. Ратне) повідомило позивача, що її звернення не розглянуте, оскільки, посилаючись на пункт 5 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови від 22.07.2020 № 632), заява та декларація вважаються такими, що не подані, так як у пункті 3 декларації відсутня інформація щодо РНОКПП на дітей.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 у справі №140/7475/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації відділення №2 (смт. Ратне), Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії позов задоволено, визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації відділення №2 (смт. Ратне) щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 09.06.2021 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї; зобов`язано Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації відділення №2 (смт. Ратне) розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.06.2021 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.

Згідно із рішенням УСЗН Ковельської РДА від 11.10.2021 №2481 про відмову в призначенні соціальної допомоги за заявою ОСОБА_1 вирішено рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021 залишити без змін.

З протоколу №7 наради працівників відділу з питань призначення та виплати державних соціальних допомог УСЗН Ковельської РДА від 11.10.2021 вбачається, що заяву ОСОБА_1 від 09.06.2021 повторно розглянуто з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 по справі №140/7475/21, встановлено, що ОСОБА_1 має відмову від РНОКПП, до складу її сім`ї входить чоловік чоловік ОСОБА_2 , має відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків; син ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), який на дату звернення не мав паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (ці дані не були донесені протягом місяця з дати подачі заяви); діти до 14 років: син ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), син ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), дочка ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), дочка ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), дочка ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ) - серія та номер свідоцтва про народження дітей не вказано; у сина заявниці ОСОБА_3 , який має повних 15 років, немає паспорта і відмітки про відмову від РНОКПП, що не дає право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, так як заява та декларація вважаються такими, що не подані; вирішено рішення від 07.07.2021 про відмову ОСОБА_1 у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям залишити без змін.

При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» від 01.06.2020 №1768-ІІІ (далі - Закон №1768-ІІІ) у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї;

малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім`ї;

непрацююча працездатна особа - особа працездатного віку з числа членів малозабезпеченої сім`ї, яка за станом здоров`я здатна до активної праці і не працює, не проходить військову службу, не займається підприємницькою діяльністю чи професійною незалежною діяльністю, не здобуває освіту за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Відповідно до статті 3 Закону №1768-ІІІ право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

За приписами частин першої, другої статті 4 Закону №1768-ІІІ призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім`ї. Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 10 Закону № 1768-ІІІ передбачено, що скарга на рішення органу соціального захисту населення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні може бути подана до вищестоящого органу виконавчої влади або до суду.

Згідно із пунктом 1 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 №250 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632, з наступними змінами; далі - Порядок №250), цей Порядок визначає умови призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога), передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», перелік документів, необхідних для призначення такої допомоги, а також підстави для припинення її виплати.

Відповідно до пункту 2 Порядку №250 державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім`ї. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.

За приписами пункту 3 Порядку №250 призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.

Пунктом 5 Порядку №250 передбачено, що для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:

заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);

довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності).

Заява та декларація вважаються такими, що не подані, у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім`ї (прізвище, власне ім`я та по батькові (за наявності), сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та номер свідоцтва про народження (для дитини віком до 14 років), серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Відповідно до пункту 20 Порядку № 250 державна соціальна допомога призначається з місяця звернення за нею, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, орган соціального захисту населення повідомляє уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї про те, які документи у місячний строк потрібно подати додатково. Орган соціального захисту населення інформує уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про прийняття документів із зазначенням дати їх прийняття, а також документів, які необхідно у місячний строк подати додатково (шляхом надання/надсилання йому повідомлення у паперовому або електронному вигляді (за наявності електронної пошти). Якщо протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про необхідність виправлення помилки уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї не виправив її та/або не подав документи, передбачені пунктом 5 цього Порядку, орган соціального захисту населення приймає рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги, про що інформує уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї в порядку, встановленому абзацом другим пункту 21 цього Порядку.

Згідно із пунктом 21 Порядку №250 рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї. У разі прийняття рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги орган соціального захисту населення інформує про це уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї із зазначенням підстав для відмови та порядку оскарження рішення (з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис). Рішення органу соціального захисту населення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її призначенні може бути оскаржено заявником в органі виконавчої влади вищого рівня або в суді.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 у справі №140/7475/21 прийнято рішення від 11.10.2021 №2481, яким рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021 залишено без змін.

Разом з тим, суд звертає увагу, що відповідач не приймав рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021, а листом від 07.07.2021 №2257 відділення №2 (смт Ратне) УСЗН Ковельської РДА позивача було повідомлено, що звернення від 09.06.2021 не розглянуте, оскільки заява та декларація вважаються такими, що не подані, зокрема, у пункті 3 декларації не внесено дані щодо РНОКПП на дітей. Вказані фактичні обставини щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 09.06.2021 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї встановлені рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 у справі №140/7475/21, та цим рішенням суду зазначені дії відповідача щодо не розгляду заяви визнані протиправними.

Щодо посилання відповідача на те, що у сина заявниці ОСОБА_3 , який на дату розгляду заяви мав повних 15 років, немає паспорта і відмітки про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків, що не надає право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, то суд зазначає наступне.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 70.1 статті 70 Податкового кодексу України облік фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім`ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.

Суд звертає увагу, що 03.04.2019 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302», відповідно до якої пункт 3 Постанови № 302 доповнено абзацом такого змісту: «Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року».

Згідно із пунктами 1, 2 розділу І Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 № 456, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2019 за № 620/33591 (далі - Порядок № 456), цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до абзацу п`ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року № 398 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302», Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII (в редакції Постанови Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-V), визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку. Паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 1994 року № 353 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України».

Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку № 456 оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи ДМС): особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто.

Пунктом 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-XII передбачено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Тобто, чинним законодавством України передбачена можливість отримання паспорта громадянина України зразка 1994 року особами, які досягли 16-річного віку.

З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу, що до досягнення віку, з якого видається паспорт громадянина України, особа не має можливості звернутися до відповідного контролюючого органу в порядку, визначеному пунктом 70.5 статті 70 ПК України, для її обліку за серією та номером паспорта. Водночас паспорт громадянина України зразка 1994 року (у формі паспортної книжечки) видається після досягнення особою 16-річного віку (пункт 3 розділу І Порядку № 456). Однак це не повинно бути перешкодою для отримання державної соціальної допомоги сім`єю, яка має середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім`ї. В іншому випадку обмеження в реалізації конституційного права на соціальний захист з таких формальних підстав не відповідає принципу верховенства права.

З урахуванням зазначеного, на думку суду, незазначення позивачем у декларації РНОКПП своєї дитини та паспорті дитини, яка досягла 14-річного віку станом на день звернення за призначенням допомоги, не може бути підставою для відмови у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї.

Отже, рішення про відмову в призначенні соціальної допомоги від 11.10.2021 №2481, яким рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021 залишено без змін, прийнято безпідставно, позаяк відповідач не надав суду жодних доказів прийняття рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021.

При вирішенні спору суд також враховує, що за приписами пункту 21 Порядку №250 про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї приймається рішення, та у даному випадку таке рішення було прийняте за №2481 від 11.10.2021, тому саме вказане рішення (а не дії) може бути предметом оскарження.

Додатково суд звертає увагу, що рішення від 11.10.2021 №2481 прийняте комісійно, підписане в тому числі заступником начальника УСЗН Ковельської РДА та скріплено печаткою вказаного управління.

Відтак, суд дійшов висновку, що рішення про відмову в призначенні соціальної допомоги від 11.10.2021 №2481, яким рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021 залишено без змін, прийнято безпідставно (позаяк відповідач не надав суду жодних доказів прийняття рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 07.07.2021), з порушення пунктів 5, 20 Порядку №250 та без урахування чинних нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини щодо можливості фізичних осіб з релігійних переконань відмовитись від РНОКПП, та без повного урахування правової оцінки, наданої судом у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 у справі № 140/7475/21, тому враховуючи також, що відповідач не вказав жодних інших підстав, які унеможливлюють призначення позивачу спірної допомоги за її заявою від 09.06.2021, виходячи з наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, з метою повного та ефективного захисту порушених прав позивача взаємопов`язані позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом визнання протиправним та скасування рішення УСЗН Ковельської РДА від 11.10.2021 №2481 та зобов`язання відповідача здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї за заявою від 09.06.2021.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 908,00грн, сплачений квитанцією від 17.12.2021 номер платежу 1014399369

Керуючись статтями 139, 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації від 11.10.2021 №2481 про відмову в призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї за заявою від 09.06.2021.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Івасюка, 15, ідентифікаційний код 03192046) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ратнівським РВУ МВС України у Волинській області 22.07.2004) судовий збір в розмірі 908 гривень 00 копійок (дев`ятсот вісім гривень нуль копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.А. Лозовський

і позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом визнання протиправним та скасування рішення УСЗН Ковельської РДА від 11.10.2021 №2481 та зобов`язання відповідача здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї за заявою від 09.06.2021.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 908,00грн, сплачений квитанцією від 17.12.2021 номер платежу 1014399369

Керуючись статтями 139, 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації від 11.10.2021 №2481 про відмову в призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї за заявою від 09.06.2021.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Івасюка, 15, ідентифікаційний код 03192046) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ратнівським РВУ МВС України у Волинській області 22.07.2004) судовий збір в розмірі 908 гривень 00 копійок (дев`ятсот вісім гривень нуль копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.А. Лозовський