Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2022 року ЛуцькСправа № 140/16143/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Лозовського О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області звернулось в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 61 000,00 грн, застосованих згідно із рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.12.2020 №000353-09.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ГУ ДПС у Волинській області 11.06.2020 було проведено фактичну перевірку торгівельного павільйону № НОМЕР_1 (північний ринок), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює торгівельну діяльність ФОП ОСОБА_1 . Перевірка здійснена на підставі наказу ГУ ДПС у Волинській області від 10.06.2020 №1127 та направлень на фактичну перевірку від 10.06.2020 №200, №201.
Актом перевірки №03/75/32-05/ НОМЕР_2 від 11.06.2020 встановлено порушення вимог:
- п. 12 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями);
- статті 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (із змінами та доповненнями) - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. У СГД ОСОБА_1 на місце торгівлі торгівельний павільйон № НОМЕР_1 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
- статті 11 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (із змінами та доповненнями) та постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» із змінами та доповненнями. В ході проведення перевірки встановлено факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка та факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка;
- постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (із змінами та доповненнями) - встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.
ГУ ДПС у Волинській області України на підставі акту перевірки прийнято рішення від 08.12.2020 №000353-09 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі:
17000,00 грн за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії;
17000,00 грн - за факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка;
10000,00 грн за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої;
17000,00 грн за факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.
Дане рішення відповідач не оскаржував, фінансову санкцію не сплатив, а тому позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 61000,00 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23.12.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України).
Відповідач відзив на позов не подав, хоча копія ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у адміністративній справі була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місця реєстрації, зазначеної у інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проте поштове відправлення повернулося 02.02.2021 на адресу суду із відміткою відділення поштового зв`язку за закінченням терміну зберігання, тобто зазначена копія ухвали не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин. Відтак, з врахуванням положень частини шостої статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), слід вважати, що копія даної ухвали вручена належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 11.06.2020 було проведено фактичну перевірку торгівельного павільйону № НОМЕР_1 (північний ринок), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює торгівельну діяльність ФОП ОСОБА_1 . Перевірка здійснена на підставі наказу ГУ ДПС у Волинській області від 10.06.2020 №1127 та направлень на фактичну перевірку від 10.06.2020 №200, №201.
Актом перевірки №03/75/32-05/ НОМЕР_2 від 11.06.2020 встановлено порушення вимог:
- п. 12 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями);
- статті 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (із змінами та доповненнями) - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. У СГД ОСОБА_1 на місце торгівлі торгівельний павільйон № НОМЕР_1 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
- статті 11 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (із змінами та доповненнями) та постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» із змінами та доповненнями. В ході проведення перевірки встановлено факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка та факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка;
- постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (із змінами та доповненнями) - встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.
ГУ ДПС у Волинській області України на підставі акту перевірки прийнято рішення від 08.12.2020 №000353-09 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі:
17000,00 грн за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії;
17000,00 грн - за факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка;
10000,00 грн за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої;
17000,00 грн за факт зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.
Як передбачено частиною п`ятою статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у разі невиконання суб`єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Аналогічні положення містить пункт 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, згідно з яким у разі невиконання суб`єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 в добровільному порядку суму штрафу в розмірі 61 000,00 грн не сплатила, про що свідчить витяг з АІС Податковий блок.
Беручи до уваги, що ФОП ОСОБА_1 не надав суду доказів сплати в добровільному порядку фінансової санкції в сумі 61000,00 грн, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) на користь місцевого бюджету (Банк Казначейство України (ЕАП), н/р UA808999980314010561000003550, МФО 899998, отримувач коштів ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/21081500, ідентифікаційний код одержувача 38009371, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 61 000 (шістдесят одну тисячу) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Лозовський