Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/167/22
Провадження № 3/346/663/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2022 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Калинюк О.П. з участю прокурора Юркевича Р.М., особи, що притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 ), громадянина України, за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП), -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Коршівської сільської ради ТГ Коломийського району Івано-Франківської області (далі - Коршівська сільська рада), а отже, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», на порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону не подав своєчасно, тобто до 01.06.2020 року, без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а подав цей документ лише 14.12.2021 року.
27.11.2020 року ОСОБА_1 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Отже, граничною датою подання ним вказаної декларації суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, було 31.03.2021 року, тобто наступного року після припинення повноважень на вказаній посаді. Однак, ОСОБА_1 не подав декларацію в зазначений строк, а фактично подав її лише 11.07.2021 року.
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 29.12.2020 року не подав вказану декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а фактично подав дану декларацію 14.12.2021 року.
Свою вину у вчинених адміністративних правопорушеннях ОСОБА_1 визнав та пояснив, що він дійсно подав декларації із запізненням, оскільки йому не було відомо про необхідність подання вказаних декларацій у зазначені строки.
Прокурор під час розгляду справи зазначив, що по справі зібрано достатньо доказів на підтвердження наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, не подав у встановлений законом строк вище вказані декларації.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, вивчивши письмові докази, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно з рішенням Коршівської сільської ради від 30.12.2018 року № 1-1/2018 «Про підсумки виборів депутатів Коршівської сільської ради та сільського голови Коршівської сільської ради і визнання їх повноважень» ОСОБА_1 обрано депутатом Коршівської сільської ради (а.с.18-24).
Посада ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Згідно з вимогами п.2 ч.1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням цього Агентства від 11.08.2021 року № 3, щорічна декларація подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік ОСОБА_1 подав 14.12.2021 року, тоді як в 2020 році строк подачі такої декларації був встановлений до 01.06.2020 року.
Згідно з вимогами п. 3 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням цього Агентства від 03.02.2021 року № 1, декларація після звільнення - декларація, яка подається з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація перед звільненням) подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності. Дана декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст.45 вказаного закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій.
Отже, відлік строку подачі декларації (перед звільненням) починається з 00 год. 00 хв. дня, наступного за днем припинення діяльності.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 11.07.2021 р. подав електронну декларацію за 2020 рік. Оскільки ОСОБА_1 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 27.11.2020 року, то граничною датою подання ним декларації суб`єкта декларування за 2020 рік була 31.03.2021 року.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію (перед звільненням) за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. Граничною датою подання ним такої декларації була 28.12.2020 року, а дану декларацію подано лише 14.12.2021 р.
На підставі наведеного суд дійшов висновку про наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи особу правопорушника, який вину визнав повністю, а також те, що в провадженні на дану особу є три справи про притягнення до адміністративної відповідальності за вказаною статтею, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в максимальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, об`єднавши ці справи в одне провадження.
На підставі наведеного та, керуючись ст. ст.33, 221, 283, 284, 294 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-
ПОСТАНОВИВ:
об`єднати в одне провадження справи № 346/167/22, № 346/170/22 та № 346/172/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Об`єднаній справі присвоїти № 346/167/22.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 ( одну тисячу сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 496 гривень 20 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цьогоКодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті7та частиною першою статті287цьогоКодексу.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Суддя Калинюк О. П.