Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
03 березня 2022 року ЛуцькСправа № 140/3116/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання відповідача про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецкомунтех» до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецкомунтех» (далі позивач, ТзОВ «Спецкомунтех»), з врахуванням заяви про збільшення позовних вимог, звернулося з позовом до Поліської митниці Держмитслужби (далі відповідач, Поліська митниця) про визнання протиправними та скасування рішень №КТ-UA204000-0070-2020 від 17 листопада 2020 про визначення коду товару за поданою митною декларацією ІМ40ДЕ №UA204120/2020/114274 від 17 листопада 2020 року та №КТ-UA204000-0008-2021 від 04 лютого 2021 про визначення коду товару за поданою митною декларацією ІМ40ДЕ №UA204120/2021/012221 від 04 лютого 2021 року.
21.02.2022 до суду надійшла заява представника Рівненської митниці Федченка О. про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника Поліської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43350097) на її правонаступника Рівненську митницю як відокремлений підрозділ Державної митної служби України (код ЄДРПОУ 43958370).
В судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.
Частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Як передбачено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, судовий розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювався у відсутності осіб, які були належним чином повідомлені, без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом, в письмовому провадженні, на підставі наявних у суду матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником підлягає до задоволення з огляду на таке.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 18.05.2021, яке постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.10.2021 залишено без змін, даний позов був задоволений повністю, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення Поліської митниці Держмитслужби №КТ-UA204000-0070-2020 від 17 листопада 2020 та №КТ-UA204000-0008-2021 від 04 лютого 2021 про визначення коду товарів; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Поліської митниці Держмитслужби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецкомунтех» судові витрати у загальному розмірі 4540,00 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок гривень).
На виконання вказаного рішення суду Волинський окружний адміністративний 20.01.2022 видав представнику позивача виконавчий лист № 758/2022.
Відповідно до частини першої статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно із частиною першою статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною четвертою статті 379 КАС України також обумовлено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Оскільки рішення суду у справі набрало законної сили, а клопотання про заміну відповідача подане уже на стадії виконання рішення суду, тому заміна відповідача у справі можлива лише з урахуванням приписів статті 379 КАС України, тобто як заміна сторони виконавчого провадження чи заміна боржника у виконавчому листі.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №895 Деякі питання територіальних органів Державної митної служби (далі Постанова №895) вирішено реорганізувати територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, у тому числі Поліську митницю Держмитслужби.
Пунктом 2 Постанови №895 установлено, що територіальні органи Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною митною службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються. Таке рішення приймається Державною митною службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної митної служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структури, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
Згідно із положеннями частин другої-третьої статті 21-1 Закону України Про центральні органи виконавчої влади територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.
Наказом Державної митної служби України від 19.10.2020 №460 Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України за переліком згідно з додатком, зокрема, Рівненську митницю.
Згідно із наказом Державної митної служби України від 30.06.2021 №472 Про початок здійснення митницями як відокремленими підрозділами Державної митної служби України покладених на них функцій і повноважень з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи установлено митницям як відокремленим підрозділам Державної митної служби України розпочати з 00 год. 00 хв. 01 липня 2021 року здійснення покладених на них Митним кодексом України, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, Положеннями, затвердженими наказом Держмитслужби від 29 жовтня 2020 року №489 Про затвердження положень про територіальні органи Держмитслужби, функцій і повноважень з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи.
Суд також враховує, що згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань внесено запис про проведення реєстрації відокремленого підрозділу Рівненська митниця (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 43958370) Державної митної служби України (ідентифікаційний код 43115923).
Відтак, у зв`язку з утворенням територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів Державної митної служби України та початком здійснення ними з 01.07.2021 повноважень та функцій територіальних органів Державної митної служби України, суд допускає процесуальну заміну відповідача як сторони виконавчого провадження, у порядку функціонального правонаступництва.
Матеріали справи не містять відомостей про те, чи перебуває виконавчий лист від 20.01.2022 № 758/2022 на примусовому виконанні.
Оскільки у суду відсутні докази перебування вказаного виконавчого листа на виконанні, то суд вважає за належне допустити заміну боржника Поліської митниці Держмитслужби на його правонаступника Рівненську митницю у виконавчому листі № 758/2022, виданому Волинським окружним адміністративним судом 20.01.2022.
Керуючись статтями 52, 229, 248, 256, 379 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Рівненської митниці про заміну відповідача в адміністративній задовольнити.
Замінити в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецкомунтех» до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів, боржника у виконавчому листі № 758/2022, виданому Волинським окружним адміністративним судом 20.01.2022, а саме Поліську митницю Держмитслужби на її правонаступника Рівненську митницю (33028, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Соборна, будинок 104, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи 43958370).
Копію ухвали направити стягувачу та боржнику.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя С.Ф. Костюкевич