Рішення № 103585252, 23.02.2022, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.02.2022
Номер справи
460/12961/21
Номер документу
103585252
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

23 лютого 2022 року м. РівнеСправа №460/12961/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом:

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі ГУ ПФУ в Рівненській області, відповідач), у якому просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо непризначення позивачу з 27.03.2021 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку у відповідності до ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

зобов`язати відповідача призначити позивачу з 27.03.2021 пенсію за віком із зниженням пенсійного віку у відповідності до ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у періоди з 03.02.1986 по 29.06.1990 та з 28.11.1992 по 05.11.1994 позивач фактично проживала в селі Лютинськ Дубровицького району Рівненської області, яке відноситься до третьої зони - зони гарантованого добровільного відселення (3 категорія). 15.06.2021 позивач звернулася до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення їй як особі, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, пенсії із зменшенням пенсійного віку на 5 років на підставі ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 27.03.2021. Проте, відповідачем відмовлено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку з тієї підстави, що рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.04.2021 у справі №460/874/21 у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відмовлено повністю і таке судове рішення не містить зобов`язального змісту для відповідача. Позивач вважає, що вона набула право на отримання пенсії із зменшенням пенсійного віку на 5 років у відповідності до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали Чорнобильської катастрофи. За наведених обставин, відповідач протиправно відмовив в призначенні пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку, внаслідок чого порушив гарантоване державою право на пенсійне забезпечення.

Ухвалою суду у складі судді Гудими Н.С. від 20.09.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу встановлено строк для подання суду відзиву.

Відповідач подав відзив, у якому заперечив проти заявлених позовних вимог. Зокрема, зазначив, що відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" потерпілим від Чорнобильської катастрофи: особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років. Зазначив, що відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 , заповненої 18.07.1985, позивач працювала з 18.07.1985 по 03.05.2001 на швейній фабриці м. Рівне (чиста зона). Відповідно до відомостей, зазначених у паспорті позивач прописана: з 26.03.1966 по 12.10.1995 в с. Лютинськ Дубровицького району зона гарантованого добровільного відселення; з 13.10.1995 по даний час в м. Рівне, що не відноситься до зони гарантованого добровільного відселення (чиста зона). Відтак, вона не прожила (не відпрацювала) на території зони гарантованого добровільного відселення 3 роки станом на 01.01.1993. Крім того, користуючись посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС позивач не має права на пільгове пенсійне забезпечення відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Таким чином, відсутні підстави для призначення позивачу пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку як потерпілій від Чорнобильської катастрофи через відсутність документів, які підтверджують факт постійного проживання або постійної роботи позивача в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 1 січня 1993 року не менше 3 років. Зауважив, що 27.03.2021 позивач досягла 55 років та згідно з даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, страховий стаж позивача становить 34 роки 10 місяців 11 днів. Крім того, зазначив, що позивач вже зверталася до ГУ ПФУ в Рівненській області із заявою від 24.12.2020 щодо призначення пенсії відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". За результатами розгляду зазначеною вище заяви прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку, яке було оскаржене в судовому порядку. Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.04.2021 у справі №460/874/21 у задоволені позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено. Таке судове рішення не містить зобов`язального змісту для відповідача про призначення позивачу пенсії за віком із зниженням пенсійного віку з 27.03.2021. Відтак, у відповідача відсутні підстави для призначення їй пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 років. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.11.2021 справу №460/12961/21 передано для розгляду судді Дорошенко Н.О.

Ухвалою суду у складі судді Дорошенко Н.О. від 29.11.2021 адміністративну справу №460/12961/21 прийняти до провадження.

З`ясувавши доводи та аргументи сторін, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх у сукупності на підставі чинного законодавства, суд встановив та врахував таке.

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Лютинськ Дубровицького району Рівненської області (а.с.7-11).

Згідно з довідкою Лютинської сільської ради Дубровицького району Рівненської області від 13.04.2017 №353/02-23, позивач була зареєстрована і постійно проживала в с.Лютинськ Дубровицького району Рівненської області у періоди з дні народження по 30.08.1983, з 03.02.1986 по 29.06.1990 та з 28.11.1992 по 05.11.1994 (а.с.13).

Крім того, за змістом довідки Дубровицької районної державної адміністрації від 11.04.2017 №761, яка є підставою для видачі посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3) і дає право на пільги, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ОСОБА_1 дійсно постійно проживала на території гарантованого добровільного відселення у період з 03.02.1986 по 29.06.1990 та з 28.11.1992 по 05.11.1994 в с.Лютинськ Дубровицького району Рівненської області (а.с.14).

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.04.2021 у справі №460/874/21, яке набрало законної сили 20.08.2021 (а.с.52-60), встановлено, що відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 (дублікат), видане 25.04.2017 Рівненською обласною державною адміністрацією замість посвідчення серії НОМЕР_3 , ОСОБА_1 є особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3).

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

15.06.2021 позивач звернулася до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 27.03.2021 (а.с.15).

Листом ГУ ПФУ в Рівненській області від 14.07.2021 №6220-5669/В-02/В-1700/21 на звернення ОСОБА_1 повідомлено, що заява позивача від 15.06.2021 не підлягає задоволенню, оскільки рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.04.2021 у справі №460/874/21 у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відмовлено повністю і таке судове рішення не містить зобов`язального змісту для відповідача. (а.с.16-17).

Не погоджуючись з такою відмовою органу Пенсійного фонду, ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991 (далі Закон №796-XII).

Згідно з постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 №106, с.Лютинськ Дубровицького району Рівненської області відноситься до 3 зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до абз.4 п.2 ч.1 ст.55 Закону №796-XII, особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" потерпілим від Чорнобильської катастрофи: особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років на 3 роки, та додатково 1 рік за 2 роки проживання, роботи, але не більше 6 років.

В примітці до п.2 ч.1 ст.55 Закону №796-XII зазначено, що початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Пенсійний вік за бажанням особи може бути знижено тільки за однією підставою, передбаченою цією статтею, якщо не обумовлено інше. При цьому відповідне зниження пенсійного віку, передбачене цією статтею, застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року (ч.2 ст.55 Закону №796-XII).

Таким чином, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та яка проживала або працювала на території зони гарантованого добровільного відселення з моменту аварії на ЧАЕС до 01.01.1993 протягом не менше 3 років, має право на призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку. При цьому постійне проживання такої особи або постійна праця у зазначеній зоні з моменту аварії по 31.07.1986 незалежно від часу проживання або роботи в цей період, дає особі право на призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 3 роки (початкова величина), а також додатково 1 рік за кожні 2 повні роки (з 26.04.1986 по 01.01.1993) проживання або роботи на такій території, але не більше 6 років. Тобто, максимальна величина зменшення пенсійного віку для особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії не може перевищувати 6 років.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 23.04.2021 у справі №460/874/21, яке набрало законної сили 20.08.2021 (а.с.52-60), відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій.

Предметом судового розгляду в такій судовій справі була перевірка судом правомірності відмови ГУ ПФУ в Рівненській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 6 років відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ з 27.09.2020.

Разом з тим, в означеному судовому рішенні зазначено:

«Враховуючи наявність у позивача посвідчення потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також довідок органу місцевого самоврядування та органу державної влади, що підтверджує факт проживання позивача у періоди з 26.04.1986 по 29.06.1990 та з 28.11.1992 по 31.12.1992 на території зони гарантованого добровільного відселення (категорія 3), суд дійшов висновку, що позивач має право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст. 55 Закону №796-ХІІ (3 роки початкова величина; 2 роки додатково за повних 2 роки проживання в зоні гарантованого добровільного відселення).

Враховуючи вимоги Законів №796-XII та №1058-ІV право на призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 років позивач набуде в 55 років та за наявності страхового стажу не менше 22 роки, але не менше 15 років страхового стажу.

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , на день звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії (24.12.2020) вона досягла віку 54 роки 8 місяців 28 днів та мала 34 роки 10 місяців 11 днів страхового стажу».

Враховуючи викладене, обставини щодо наявності у ОСОБА_1 права на призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 років при досягненні 55-річного віку, а також наявність у неї станом на 24.12.2020 страхового стажу 34 роки 10 місяців 11 днів, встановлені в судовому порядку, а відтак, відповідно до положень ч.4 ст.78 КАС України не підлягають доказуванню при розгляді цієї судової справи.

За наведених обставин, твердження відповідача про відсутність підстав для призначення позивачу пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку як потерпілій від Чорнобильської катастрофи через відсутність документів, які підтверджують факт постійного проживання або постійної роботи позивача в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 1 січня 1993 року не менше 3 років, суд вважає необґрунтованими та такими, що не заслуговують на увагу, оскільки вже встановленні судовим рішенням при розгляді іншої адміністративної справи.

Окрім цього, в судовому рішенні у справі №460/874/21 суд критично оцінив посилання ГУ ПФУ в Рівненській області на те, що ОСОБА_1 не набула права на призначення пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 №796-XII з підстав трудових правовідносин позивача у період з 18.07.1985 по 03.05.2001 на швейній фабриці м. Рівного (територія якого не відноситься до зони радіоактивного забруднення), оскільки в силу вимог п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005, при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону №796-XII документами, що підтверджують факт проживання особи на територіях радіоактивного забруднення є посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.3 та ч.4 ст.15 Закону №796-ХІІ, підставами для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Тобто, факт проживання особи на території зони гарантованого добровільного відселення засвідчує довідка органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

Така позиція суду узгоджується з висновками Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постановах від 27.03.2019 у справі №569/7589/17 (№14-560цс18), від 10.04.2019 у справі №162/760/17 (№14-550цс18) та постанові Верховного Суду від 06.05.2020 у справі №381/3359/17 (№61-16015св18), які є обов`язковими для врахування судом в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.

Частиною третьою статті 55 №796-XII визначено, що призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.

Згідно з ч.1 ст.26 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 №1058-ІV (далі Закон №1058-ІV), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.

При цьому, частиною першою статті 55 Закону №796-ХІІ обумовлено, що особам, з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-ІV, за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

Враховуючи право позивача на зменшення пенсійного віку на 5 років, яке вона може реалізувати по досягненню 55-річного віку ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), то відповідно до положень ч.1 ст.55 Закону №796-XII в поєднанні з вимогами ч.1 ст.26 Закону №1058-ІV право на призначення пенсії за віком позивач набуде за наявності у неї страхового стажу не менше 23 роки, але не менше 15 років страхового стажу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7), має право на зменшення пенсійного віку на 5 років відповідно до положень ст.55 Закону №796-ХІІ, на день звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії (15.06.2021) вона досягла віку 55 років 2 місяці 20 днів та має наявний страховий стаж 34 роки 10 місяців 11 днів.

Крім того, відповідач у відзиві не заперечує наявність у позивача страхового стажу 34 роки 10 місяців 11 днів.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частина друга статті 2 КАС України передбачає, що у справах щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно відмовив ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку на підставі її заяви від 15.06.2021.

Відтак, порушене право позивача підлягає судовому захисту та відновленню шляхом зобов`язання відповідача призначити позивачу пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ.

Визначаючи дату, з якої слід відновити порушені права, свободи та інтереси позивача, суд враховує положення частини першої статті 45 Закону №1058-ІV, згідно з якою пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Оскільки позивач досягла пенсійного віку 26.03.2021, а звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відбулося 15.06.2021, то порушене право ОСОБА_1 слід відновити з 27.03.2021.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що відповідач всупереч вимогам КАС України не довів правомірності оскаржуваної поведінки, а тому позов підлягає задоволенню повністю.

Судові витрати суд присуджує на користь позивача відповідно до ч.1 ст.139 КАС України.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо непризначення ОСОБА_1 з 27.03.2021 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком із зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст.55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 27.03.2021.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судові витрати по сплаті судового збору в сумі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_4 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул.Короленка, 7, м.Рівне, 33028. ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Повний текст рішення складений 23 лютого 2022 року.

Суддя Н.О. Дорошенко