Постанова № 103581689, 01.03.2022, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
01.03.2022
Номер справи
451/202/22
Номер документу
103581689
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

іменем України

01 березня 2022 рокуСправа №451/202/22 Провадження № 3/451/131/22

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Держпраці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, працює бухгалтером по заробітній платі І категорії з 01.05.2010 в ДП «Радехівське лісомисливське господарство», одруженої, з середньо-спеціальною освітою, не інвалід, не судима, проживаючої в АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,-

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП,-

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, виявлене під час здійснення планової перевірки додержання законодавства про працю 07.02.2022 о 16:00 год. в Державне підприємство «Радехівське лісомисливське господарство», ідентифікаційний код юридичної особи 00992378, місцезнаходження юридичної особи: 80200, Львівська область, Червоноградський район, м. Радехів, вул. Витківська, буд.26, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.41 КУпАП, а саме:

1. Порушення вимог частини четвертої статті 24 КЗпП України, ПКМУ № 413 - 4.4 ст.24 КЗпП України визначено, що працівники допускаються до роботи після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної податкової служби про прийняття працівника на роботу. Відповідно до абзацу першого постановляючої частини ПКМУ №413, Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Відповідно до Наказу №133-к від 05.11.2021 ОСОБА_2 прийнятий на роботу у лісопромисловий комплекс верстатником деревообробних верстатів з 10.11.2021. Повідомлення про прийняття ОСОБА_2 сформовано у страхувальника 10.11.2021 та доставлено до ГУ ДПС у Львівській області (Радехівський район) 10.11.2021 об 11 год. 48 хв. Згідно Правил внутрішнього трудового розпорядку ДП «Радехівське лісомисливське господарство» затверджених на зборах профспілкового комітету ДП «Радехівське ЛМГ» 30.06.2020, час початку роботи працівників лісопромислового комплексу - 09.00 год. Враховуючи наведене вище, працівник ОСОБА_2 допущений до роботи за укладеним трудовим договором, однак без Повідомлення про прийняття працівника на роботу, яке в свою чергу не подане до Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

2. Порушення вимог абзацу першого пункту 2.5 глави 2 Інструкції №58 - із кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівники не ознайомлені під розписку. При огляді Особової картки працівника типової форми №П-2 ОСОБА_3 , встановлено, що у розділі IV даної картки ПРИЗНАЧЕННЯ І ПЕРЕВЕДЕННЯ відсутній підпис працівника про ознайомленням з Наказом №21-к від 25.02.2021 щодо призначення ОСОБА_3 у Витківське лісництво лісорубом. Також, у даній картці відсутній підпис ОСОБА_3 про ознайомлення з Наказом № 94-к від 02.08.2021 щодо переведення з роботи лісоруба Витківського лісництва звалювальником лісу цього ж лісництва.

3. Порушення вимог частини першої статті 59 КЗпП України - Тривалість перерви в роботі між змінами менше подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід). При огляді табелю обліку використання робочого часу працівників за січень 2021 року встановлено, що у ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 - (охоронці), тривалість перерви в роботі між змінами становила меншу тривалість чим подвійна тривалість часу роботи в попередній зміні.

4. Порушення вимог частини першої, другої статті 65 КЗпП України - Надурочні роботи перевищують для кожного працівника 120 годин на рік. Для працівників ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_6 надурочні роботи у 2021 році перевищили 120 годин., на що, в свою чергу, вказує відомість нарахування і видачі зарплати по ЛКП (нижній склад) за грудень 2021 року, розрахунок компенсації надурочних годин для перелічених вище працівників. Облік надурочних годин на кожного працівника не ведеться. При огляді табелю обліку використання робочого часу працівників за січень 2021 року встановлено, що ОСОБА_4 фактично відпрацював 196 годин, ОСОБА_5 фактично відпрацював 181 годину та ОСОБА_6 фактично відпрацював 187 годин. Норма тривалості робочого часу при 40-ка годинному робочому тижні у січні 2021 року становила 151 годину. Проте, у табелі обліку використання робочого часу працівників за січень 2021 року, навпроти прізвищ ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у графі «надурочно», не проставлені фактично відпрацьовані ними надурочні години.

5. Порушення вимог частини першої статті 115 КЗпП України, частини першої статті 24 ЗУ №108 - Виплата заробітної плати проводиться пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Виплата заробітної плати за другу половину листопада 2021 року проведена працівникам 08.12.2021, згідно Платіжних доручень №299565218, №299565204, №299565198, №299565197, №299565205, №299565199, №299565203, №299565201, №299565200, №299565199, №299565198, №299565197, №299565196, №299565207 від 08.12.2021.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, проте подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати без її участі. Вину свою визнала в межах пунктів 3, 4, 5 протоколу, просить суворо не карати. Щодо правопорушень, зазначених в пунктах 1 та 2 протоколу, то провадження в таких просить закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів, орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Частина 1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , суддя робить наступні висновки.

Відповідно до вимог п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Вимогами частини 2 статті 38 КУпАП встановлено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п`ятій цієї статті.

Враховуючи, що:

- порушення, зазначене в п. 1 протоколу слід вважати закінченим з початку роботи працівника, в даному випадку 10.11.2021, а тому строки накладення адміністративного стягнення закінчились 10.11.2021;

- порушення, зазначене в п.2 протоколу слід вважати закінченим з часу призначення ОСОБА_3 , згідно Наказу №21-к від 25.02.2021, а що стосується переведення, в даному випадку 02.08.2021, а тому строки накладення адміністративного стягнення закінчились 25.05.2021 та 02.11.2021 відповідно.

Враховуючи вищевказане, оскільки щодо адміністративних правопорушень, зазначених в п.1 та п.2 протоколу строк накладення адміністративного стягнення закінчився 10.11.2021, 25.05.2021 та 02.11.2021 відповідно, тому провадження в справі про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.41 КУпАП, зазначені в п.1 та п.2 протоколу про адміністративне правопорушення необхідно закрити.

Разом з тим, причетність ОСОБА_1 , до вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП (зазначені в пунктах 3, 4, 5 протоколу), стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи, це зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення №ЛВ0183/397/АПП/П/ПТ від 07.02.2022;

- актом №ЛВ0183/427-397/АПП від 07.02.2022, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, на Державному підприємстві «Радехівське лісомисливське господарство», ідентифікаційний код юридичної особи 00992378, місцезнаходження юридичної особи: 80200, Львівська область, Червоноградський район, м. Радехів, вул. Витківська, буд.26;

- копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;

- копією посадової інструкції бухгалтера І категорії ОСОБА_1 ;

- копією наказу №48-К від 2010 року «Про переведення ОСОБА_1 »;

- копією Правил внутрішнього трудового розпорядку працівників ДП «Радехівське ЛМГ»;

- копією графіка роботи сторожів за січень місяць 2022 року;

- копіями платіжних доручень на виплату заробітної плати за січень 2022 року від 31 січня 2022 року;

- копіями відомостей про нарахування заробітних плат за грудень 2021 року;

- копіями платіжних доручень на виплату заробітної плати за грудень 2021 року від 5 січня 2022 року, від 30 грудня 2021 року, від 23 грудня 2021 року, від 8 грудня 2021 року;

- копією припису про усунення виявлених порушень законодавства про працю №ЛВ0183/427-397/АПП від 07.02.2022.

Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч. 1 ст.41 КУпАП, як порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 , є визнання вини, вчинення адміністративного правопорушення вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у ОСОБА_1 , суддею не встановлено.

Узагальнюючи вищенаведене, із врахуванням характеру вчиненого правопорушення та обставин, при яких воно мало місце, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, зазначені в пунктах 3, 4, 5 протоколу про адміністративне правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. (із подальшими змінами та доповненнями) із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 38,247,283-285 КУпАП, суддя,-

п о с т а н о в и л а :

В зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.38, 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.41 КУпАП (зазначені в п.1 та п.2 протоколу про адміністративне правопорушення), відносно ОСОБА_1 закрити.

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП (зазначені в пунктах 3, 4, 5 протоколу про адміністративне правопорушення) та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 510 (п`ятсот десять) гривень.

Стягнути зі ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

СуддяСеменишин О. З.