
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 лютого 2022 року Справа № 520/27692/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григоров Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ40108599) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, в якому просив суд:
- визнати бездіяльність ГУ НП в Харківській області щодо неподання відповідних документів, що передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.08.2014 року № 413 відносно працівника поліції ОСОБА_1 , до Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України - протиправною;
- зобов`язати ГУ НП в Харківській області подати відповідні документи відносно працівника поліції ОСОБА_1 , що передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.08.2014 року № 413 до Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до наказу Начальника генерала поліції третього рангу №453 "Про направлення на стажування поліцейських ГУ НП в Харківській області" позивача направлено для проходження стажування з 05 березня до 05 червня 2020 року до ГУНП в Луганській області. (вул. Партизанська, 16, м. Сєвєродонецьк, Луганської обл.) Після завершення відрядження позивач звертався до начальника ГУНП в Харківській області із проханням надати інформацію про те, чи учинялися відносно нього усі необхідні дії щодо формування відповідних документів, та чи скеровувалися такі відомості до Антитерористичного Центру при Службі безпеки України для подальшого включення до наказу "Про безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областях". У відповідь на запит повідомлено, що управління кадрового забезпечення ГУНП в Харківській області не має жодних підстав у підготовленні документів щодо встановлення статусу учасника бойових дій, учасника війни.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом свої прав.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.12.2021р. відкрито спрощене провадження у вказаний адміністративній справі.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідач - Головне управління Національної поліції в Харківській області, подав до суду відзив на адміністративний позов, у якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
При цьому відповідач зазначив, що обов`язковою складовою для присвоєння статусу учасника бойових дій є залучення особи до проведення антитерористичної операції та її безпосередня участь в ній. Також підставою для надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, є відповідні документальні підтвердження вказаного, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення та довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Відповідач зазначає, що позивача було відряджено для проходження стажування, а не у відрядження до району проведення антитерористичної операції з метою виконання завдань, пов`язаних з безпосередньою участю в проведенні антитерористичної операції, безпосередньої участі у проведенні таких операцій він не брав, з огляду на що відсутні підстави для розгляду питання про надання позивачу статусу учасника бойових дій.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , рядового поліції, оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Шевченківського відділу поліції ГУНП в Харківській області, наказом Головного правління національної поліції в Харківській області "Про направлення на стажування поліцейських ГУНП в Харківській області" від 27.02.2020 № 453 з 05.03.2020р. по 05.06.2020р. із табельною вогнепальною зброєю індивідуального використання та боєприпасами до неї було направлено до ГУНП в Луганській області для проходження стажування, на виконання положень ст.75 Закону України "Про національну поліцію", розділу ІХ Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції, затвердженого наказом МВС України від 24.12.2015р. №1625, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.01.2016р. за №76/28206, та службового листа Національної поліції України від 26.01.2018р. № 1053/01/12-2018 "Про організацію проведення стажування в системі Національної поліції України".
Наказом Головного правління Національної поліції в Луганській області "Про припинення стажування окремих працівників поліції" від 30.05.2020р., з 06.06.2020р. припинено стажування в Головному управлінні Національної поліції в Луганській області окремих працівників Головного управління національної поліції в Харківській область, зокрема, рядового поліції ОСОБА_1 .
Як вбачається з довідки, наданої Станично-Луганським відділом поліції ГУНП в Луганській області від 29.07.2020р. №6408/111/44-2020, позивач проходив стажування на посаді оперуповноваженого, заступав в добові наряди (СОГ) виконував свої функціональні обов`язки, приймав участь у відпрацюванні людей, які відносяться до так званих НЗФ ЛНР, також приймав участь у розкритті злочинів з попередньої правовою кваліфікацією, (ст.185 ч.1, ч.2, ч.3, ст.309 ч.1, ст.289 ч.1, ч.2, ст. 310 ч.1, ст.358 ч.4, ст.263 ч.1), проводив санкціоновані обшуки житлових приміщень та автотранспорту на предмет виявлення незаконного обігу зброї та наркотичних засобів, також проводив затримання осіб які вчиняли тяжкі злочини, проводив профілактичні заходи на території Станично-Луганського ВП, щодо не допущення громадянам України протиправних дій, та порушень громадського порядку.
Крім того, згідно звіту про стажування від 04.06.2020р. та відгуку-характеристики від 04.06.2020р. за підсумками стажування ОСОБА_1 , затвердженого начальником Станично-Луганського ВП ГУНП в Луганській області, позивач в процесі стажування ознайомлювався з нормативно-правовими актами, які регламентують діяльність МВС та Національної поліції; здійснив вивчення матеріальної частини пістолета Макарова, АК-74; вивчав Закон України "Про Національну поліцію"; ознайомлювався з функціональними обов`язками оперуповноваженого Станично-Луганського ВП ГУНП в Луганській області; був присутнім на організованому керівництвом прийомі громадян на території обслуговування; заступав в добові наряди; брав участь у відпрацюванні людей, які відносяться до так званих НЗФ ЛНР; приймав участь у розкритті злочинів.
Після проходження позивачем зазначеного вище стажування, представник позивача звернувся до відповідача із адвокатським запитом від 22.11.2021р. за вх.№198аз щодо формування та направлення матеріалу стосовно надання статусу учасника бойових дій, учасника війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. №413(зі змінами), та додатку 1 до Положення про комісію Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України.
Листом від 25.11.2021р. відповідач відмовив позивачу у направленні матеріалів для надання останньому статусу учасника бойових дій, з посиланням на те, що ОСОБА_1 не виконував завдання антитерористичної операції та операції Об`єднаних сил, а був направлений на стажування на виконання положень ст.75 Закону України "Про Національну поліцію", розділу ІХ Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції, затвердженого наказом МВС України від 24.12.2015р. №1625, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.01.2016р. за №76/28206, та службового листа Національної поліції України від 26.01.2018р. № 1053/01/12-2018 "Про організацію проведення стажування в системі Національної поліції України" на стажування до ГУНП в Луганській області, м. Сєвєродонецьк (наказ ГУНП в Харківській області №453 від 27.02.2020р.)
Надаючи правову оцінку відносинам, що склалися, суд зазначає наступне.
Статтею 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (надалі - Закон №3551-XII) визначено, що учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Згідно з пунктом 19 частини 1 статті 6 цього Закону учасниками бойових дій, зокрема, визнаються поліцейські, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Вказана норма відтворена у пункті 2 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 413 від 20.08.2014р. (надалі - Порядок № 413).
Так, за змістом пункту 2-1 Порядку №413, статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення, а також незалежно від кількості днів - в разі участі у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією чи Об`єднаним оперативним штабом Збройних Сил України (об`єднаним командним пунктом об`єднаних сил), або отримання поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби).
Відповідно до пункту 4 Порядку №413, підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є, зокрема, такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення:
- для осіб, які брали участь в антитерористичній операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення (абзац другий);
- для осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, - витяги з наказів Генерального штабу Збройних Сил України про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, витяги з наказів Командувача об`єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угруповань про прибуття (вибуття) до (з) районів здійснення цих заходів, документи про направлення у відрядження до районів здійснення цих заходів (абзац сьомий).
В абзаці другому пункту 6 Порядку № 413 передбачено, що особам, зазначеним в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, які брали участь в антитерористичній операції, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.
Згідно із абзацом четвертим пункту 6 Порядку № 413, особам, зазначеним в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій після закінчення 30 календарних днів здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за формою згідно з додатком 4 та документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.
У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником підприємства, установи та організації до комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особи, зазначені в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку, можуть самостійно звернутися до відповідної комісії (абзац перший пункту 8 Порядку №413).
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Положення "Про комісію Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України", затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №405 від 23.05.2016р (зареєстровано в Мін`юсті України за № 857/28987 14.06.2016р.) (надалі - Положення № 405), основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішення щодо надання та позбавлення статусу учасника бойових дій поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, розгляд питань, пов`язаних з установленням статусу учасника війни відповідно до пунктів 2, 13 статті 9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Згідно із підпунктами 6, 9 пункту 2 розділу ІІ Положення № 405 з метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія має право, зокрема, приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій; приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій.
Відповідно до пункту 4 розділу II Положення № 405, Комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни, зокрема у разі відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни.
Пунктом 1 розділу ІІІ Положення № 405 визначено, що статус учасника бойових дій надається поліцейським у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення, на строк не менше 30 днів.
При цьому, наведений у пункті 2 цього розділу Положення № 405 перелік документів, на підставі яких Комісія приймає рішення про надання статусу учасника бойових дій, повністю кореспондується з пунктом 4 Порядку №413.
З огляду на викладене слід дійти висновку, що статус учасника бойових дій надається поліцейському, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, що має підтверджуватися відповідними наказами про залучення його до проведення антитерористичної операції, про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або іншими офіційними документами, виданими державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Суд не погоджується з доводами позивача про те, що надані ним документи містять достатні докази про безпосередню його участь у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення чи його участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.
Так, наказ Головного правління національної поліції в Харківській області "Про направлення на стажування поліцейських ГУНП в Харківській області" від 27.02.2020р. № 453, звіт від 04.06.2020р. за підсумками стажування позивача, відгук-характеристика від 04.06.2020р. за підсумками стажування та довідка, надана Станично-Луганським відділом поліції ГУНП в Луганській області від 29.07.2020р. №6408/111/44-2020 не містять жодних посилань на їх прийняття з метою виконання наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією щодо виконання завдань антитерористичної операції, в тому числі бойових, а вказують саме про направлення на стажування та його проходження.
Інші докази, надані позивачем, також не містять інформації про безпосередню участь позивача у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
Вищезазначені документи лише підтверджують що він заступав в добові наряди (СОГ) виконував свої функціональні обов`язки, брав участь у відпрацюванні людей, які відносяться до так званих НЗФ ЛНР, також брав участь у розкритті злочинів з попередньої правовою кваліфікацією, (ст.185 ч.1, ч.2, ч.3, ст.309 ч.1, ст.289 ч.1, ч.2, ст. 310 ч.1, ст.358 ч.4, ст.263 ч.1), проводив санкціоновані обшуки житлових приміщень та автотранспорту на предмет виявлення незаконного обігу зброї та наркотичних засобів, також проводив затримання осіб які вчиняли тяжкі злочини, проводив профілактичні заходи на території Станично-Луганського ВП, щодо не допущення громадянам України протиправних дій, та порушень громадського порядку, що відповідає повноваженням поліції, які визначені статтею 23 Закону України "Про Національну поліцію".
Аналогічні висновки містяться у постанові Верховного Суду від 13.10.2020 р. у справі № 2240/2866/18.
Отже, позивач помилково ототожнює виконання службових обов`язків із охорони публічного порядку на території, що відносяться до району проведення антитерористичної операції, з безпосередньою участю особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень в повній мірі доведено законність та обґрунтованість своєї бездіяльності, щодо не направлення до комісії документів стосовно позивача, внаслідок чого суд доходить висновку, що у задоволенні позовних щодо визнання бездіяльності відповідача протиправною вимог позивача слід відмовити.
З урахуванням викладеного не вбачається підстав і для задоволення позовних вимог про зобов`язання відповідача вчинити дії з подання документів відносно позивача з приводу надання йому статусу учасника бойових дій, як похідних.
В зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, відсутніми є підстави для розподілу судових витрат зі сплати судового збору на підставі статті 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 14, 139, 241, 243, 244, 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ40108599) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення складено та підписано 23.02.2022р.
Суддя Григоров Д.В.