Рішення № 103563373, 25.02.2022, Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
25.02.2022
Номер справи
688/239/22
Номер документу
103563373
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа 688/239/22

№ 2-а/688/11/22

РІШЕННЯ

Іменем України

25 лютого 2022 року м.Шепетівка

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Стаднічук Н.Л., розглянувши у письмовому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Департамента транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департамента транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії 1КІ №0000371919 від 20.08.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст.152-1 КУпАП.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що постановою головного інспектора з паркування Оболонського районного відділу інспекції з паркування Оболонського районного управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація ) Хохлова О.М. серії 1КІ № 0000371919 від 20.08.2021 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.152-1 КУпАП. В постанові зазначено, що 20.08.2021 року о 09.24 год. на вул.Софіївська, 16/16 в м.Києві транспортний засіб Toyota Camry НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , залишено на майданчику для платного паркування без оплати паркування, справу розглянуто щодо ОСОБА_1 та накладено стягнення у вигляді штрафу розміром 700 грн. Вказаного у постанові правопорушення він не вчиняв, оскільки у його володінні знаходиться автомобіль Toyota Camry, реєстраційний номер НОМЕР_1 , а не НОМЕР_2 , тобто на фото з доказової бази зафіксовано автомобіль, належний іншій особі. Крім того, постанову винесено неуповноваженою особою, оскільки місцем вчинення правопорушення є вул.Софіївська, 16/16 в м.Києві, що розташована у Шевченківському районі м.Києва, а постанову винесено інспектором з паркування Оболонського району. Тому вважає постанову про адміністративне правопорушення незаконною та такою, що підлягає скасуванню. 13.01.2022 року з першого відділу ДВС у місті Хмельницькому Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ним було отримано постанову про порушення правил зупинки, стоянки паркування транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису) від 20.08.2021 року серії 1КІ №0000371919 про притягнення його до адміністративної відповідальності

Ухвалою суду від 3 лютого 2022 року відкрито провадження у справі.

В судове засідання позивач та його представник не з`явилися, в поданому позові адвокат Сахнюк О.В. не заперечив проти розгляду справи за їх відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзиву на позов та доказів на обґрунтування своїх заперечень суду не наддав.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи, постановою серії 1КІ № 0000371919 від 20.08.2021 року, винесеною інспектором з паркування відділу інспекції з паркування Оболонського району управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Хохловим О.М. позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.152-1 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 700 грн.

Зі змісту даної постанови вбачається, що 20.08.2021 року о 09.24 год. на вул.Софіївська, 16/16 в м.Києві транспортний засіб Toyota Camri НОМЕР_1 номерний знак НОМЕР_2 залишено на майданчику для платного паркування без оплати паркування; відповідальна особа, щодо якої розглядається справа, - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації - АДРЕСА_1 . Технічний засіб, яким здійснено фото/відео фіксацію правопорушення - термінал РаrkUP.

З фото матеріалів, отриманих під час фотозйомки правопорушення, що містяться в Доказовій базі по адміністративному правопорушенню, наданій позивачем, що є єдиним доказом вчинення адміністративного правопорушення, вбачається припаркованим автомобіль Toyota, номерний знак НОМЕР_2 .

Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 позивач є власником автомобіля Toyota Camry, реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Постановою заступника начальника відділу Першого відділу державної виконавчої служби у місті Хмельницькому Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 13.01.2022 року відкрито виконавче провадження ВП №68130391 з примусового виконання постанови № 1КІ № 0000371919 від 20.08.2021 року Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про стягнення штрафу в дохід держави у розмірі 1400,00 грн.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст.152-1 КУпАП Порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.

Згідно з ст.279-1 КУпАП у разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі або якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.

Статтею 14-2 КУпАП передбачено, що адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів - приладів контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото-, відеофіксації, які функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів з функціями запису, зберігання, відтворення і передачі фото-, відеоінформації), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об`єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу. При здійсненні фотозйомки обов`язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, а в разі фіксації порушення, що полягає у неоплаті вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування в межах населеного пункту, в якому не впроваджена автоматизована система контролю оплати паркування, обов`язковою є наявність додаткового зображення (зображень), що фіксує відсутність документа про оплату послуг з користування майданчиком для платного паркування під лобовим склом транспортного засобу (примітка до ст. 14-2 КУпАП).

Статтею 280 КУпАП передбачено обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Згідно із положеннями ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ст.77 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач жодних доказів на підтвердження правомірності оскаржуваної постанови суду не надав.

Враховуючи, що за ОСОБА_1 зареєстрований транспортний засіб Toyota Camry, реєстраційний номер НОМЕР_1 , суд дійшов висновку, що позивач не є суб`єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.152-1 КУпАП.

За таких обставин суд дійшов висновку, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закриттю.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень , що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, з Департамента транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 496,20 грн.

Відповідно до ч.1,2,3 ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно договору про надання правничої (правової) допомоги від 14.01.2022 року правову допомогу позивачу надавав адвокат Сахнюк О.В.

Згідно договору-довіреності №5 про надання правової допомоги від 14.01.2022 року, довідки про розрахунок витраченого часу під час надання правничої допомоги ОСОБА_1 від 21.01.2022 року, квитанції до прибуткового ордера №5 від 14.01.2022 року розмір гонорару адвоката за надання правової допомоги становить 2000,00 грн.

Керуючись ст.ст.7, 9, 152-1 КУпАП , ст.ст.9, 72, 73, 77, 139, 192, 241, 245, 246, 286 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову серії 1КІ №0000371919 про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.152-1 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 700 грн.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити.

Стягнути з Департамента транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) (01030, м.Київ, вул.Леонтовича, 6, код ЄДРПОУ 37405284) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) судовий збір в сумі 496,20 грн. та 2000 грн. витрат на правову допомогу.

Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлено 25 лютого 2022 року.

Суддя Н.Л.Стаднічук