Постанова № 10355927, 29.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2010
Номер справи
2а-4135/10/1370
Номер документу
10355927
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2010 р. № 2а-4135/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Дак Т.П.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за позовом Прокурора Залізничного району м. Львова в інтересах держави на стороні позивача ДПІ у Залізничному районі м. Львова (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35)

до відповідача ДП МОУ «Монтажник Львів»(ЄДРПОУ 31073938, 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 11, р/р 2600336832, "РАЙФФАЙЗЕН БАНК", м. Київ, МФО 380805, р/р 260086483, Львів ОД «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ», м. Львів, МФО 380805, р/р 37121001009460, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) про стягнення податкової заборгованості в сумі 320318,41 грн. За участю представника позивача Мандзиняк Г.В., представника відповідача Ісаєв В.С.,- в с т а н о в и в:

Позивач 14.05.2010 року звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просив стягнути з відповідача на користь державного бюджету (р/р 34123999900003, одержувач УДК у Залізничному районі м. Львова, ЗКПОУ 22389398 ГУДКУ у Львівсьий області, МФО 825014) податковий борг у сумі 339 017,98 грн., а в ході судового розгляду надав уточнення позовних вимог відповідно до яких просить просить стягнути 320318,41.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що заборгованість товариства виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань, нарахованих податковим органом за результатами перевірки, з яких: самостшно задекларовані платежі по податку на додану вартість у cyмi 181 224,91 грн, основний платіж по податку на додану вартість у cyмi 49 011,20 грн., штрафні санкції по податку на додану вартість у cyмi 54 841,40 грн., проценти за користування розстроченням у cyмi 756,92 грн. та пені по податку на додану вартість за несвоечасну сплату у cyмi 8 038,80 грн.; основний платіж по податку з доходів найманих працівників в cyмi 33 878,20 грн. та штрафні санкції по податку з доходів найманих працівників в cyмi 89,00 грн; самостійно задеклароваі платежі по податку iз власників транспортних зaco6iв у cyмi 7 494,89 грн. та пені по податку iз власників транспортних зaco6iв за несвоєчасну сплату у cyмi 95,02 грн.; самостійно задекларовані платежі по платі за землю у cyмi 2 163,35 грн. та пені за несвоєчасну сплату у cyмi 18,22 грн.; самостійно задекларовані платежі по комунальному податку у cyмi 968,74 грн. та пені за несвоечасну сплату у cyмi 3,04 грн.; самостшно задекларовані платежі по збору за забруднення навколишнього природного середовища у cyмi 433,69 грн. Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові, а також надав уточнення позовних вимог відповідно до якого просить стягнути з відповідача 320318,41 грн. Представник відповідача щодо заявлених позовних вимог не заперечив. Суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України та законами.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ... "подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна".

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р.(далі Закон) (із змінами та доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно до ст.1 п. 1.1 Закону платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи немають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п. 1. 12 ст. 1, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.п. 9.1.3 п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. №1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

ДП МО України "Монтажник - Львів" є платником податюв i зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" i на даний час має заборговашсть перед бюджетом. Заборгованість виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань, нарахованих податковим органом за результатами перевірки, з яких: самостшно задекларовані платежі по податку на додану вартість у cyмi 181 224,91 грн., основний платіж по податку на додану вартість у cyмi 49 011,20 грн., штрафні санкції по податку на додану вартість у cyмi 54 841,40 грн., проценти за користування розстроченням у cyмi 756,92 грн. та пені по податку на додану вартість за несвоечасну сплату у cyмi 8 038,80 грн.; основний платіж по податку з доходів найманих працівників в cyмi 33 878,20 грн. та штрафні санкції по податку з доходів найманих працівників в cyмi 89,00 грн; самостійно задеклароваі платежі по податку iз власників транспортних зaco6iв у cyмi 7 494,89 грн. та пені по податку iз власників транспортних зaco6iв за несвоєчасну сплату у cyмi 95,02 грн.; самостійно задекларовані платежі по платі за землю у cyмi 2 163,35 грн. та пені за несвоєчасну сплату у cyмi 18,22 грн.; самостійно задекларовані платежі по комунальному податку у cyмi 968,74 грн. та пені за несвоечасну сплату у cyмi 3,04 грн.; самостшно задекларовані платежі по збору за забруднення навколишнього природного середовища у cyмi 433,69 грн. Згідно довідки про заборгованють перед бюджетом від 24.06.10 № 16903/9/19-023 та згідно поданої звітності, проведених нарахувань i відомостей про сплату, станом на 21.06.10 р. ДП МОУ "Монтажник - Львів" має заборгованють по платежах до бюджету в сумі 320318,41 грн. Зокрема: по податок на додану вартість 308302,10 грн. (недоїмка 299216,26грн., пеня 9085,92 грн.), податок з власників транспортних засобів 7589,91 грн. (недоїмка 7494,89 грн., пеня 95,02 грн.), плата за землю 2944,35 грн. (недоїмка 2926,13 грн., пеня 18,22 грн.), збір за забруднення природного навколишнього середовища 91,05 грн. (недоїмка 91,05 грн., пеня 0 грн.), комунальний податок 1 291,38 грн. (недоїмка 1 288,34 грн., пеня 3,04 грн.), податок на прибуток 99,54 грн. (недоїмка 99,54 грн., пеня 0 грн.). Слід зазначити, що на виконання п.п.6.2.1 ст.6 Закону Украши "Про порядок погашения зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 p. (iз змінами та доповненнями), яка зазначае про те, що у разі коли платник податків не сплачуе узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Залізничному райош м. Львова на адресу ДП МОУ "Монтажник - Львів" направлялись податкові вимоги: - перша податкова вимога вщ 16.12.08 № 1/1103 на суму 58 219,16 грн.; - друга податкова вимога вщ 21.01.09 № 2/130 на суму 74 711,66 грн. Відповідно до ст.8 Закону Украни "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 p. (iз змінами i доповненнями), начальником ДПІ у Залізничному районі м. Львова винесено рішення від 23/02/09 № 5243/10/24-030/335 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. На доний час суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов 'язання, несплачена платником податків у термін (ст.5 Закону Украти №2181-III)

Відповідачем суду доказів у підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом у повному розмірі станом на день розгляду справи не представлено.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ДП МОУ «Монтажник Львів»(ЄДРПОУ 31073938, 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 11, р/р 2600336832, "РАЙФФАЙЗЕН БАНК", м. Київ, МФО 380805, р/р 260086483, Львів ОД «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ», м. Львів, МФО 380805, р/р 37121001009460, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) на користь державного бюджету (р/р 34123999900003, одержувач УДК у Залізничному районі м. Львова, ЗКПОУ 22389398 ГУДКУ у Львівсьий області, МФО 825014) податковий борг у сумі 320318,41 грн. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова виготовлена у повному обсязі 05.07.2010 року.

Суддя В. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В. Сакалош