ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2010 року 11:35 Справа № 2а-2558/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Жучковій Н.С., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Оріхівському районі Запорізької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Буд-Сервіс»
про стягнення 456 грн. 35 коп. податкового боргу.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Оріхівському районі Запорізької області (надалі позивач або ДПІ Оріхівському районі Запорізької області) звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Буд-Сервіс» (надалі відповідач або ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс») про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 456 грн. 35 коп., посилаючись на те, що вказана заборгованість відповідачем була допущена внаслідок несплати до бюджету визначених податкових зобовязань, які виникли на підставі податкових повідомлень рішень, прийнятими за результатами актів невиїзних документальних перевірок.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся, про причини неявки суду не повідомив, у звязку з чим суд розглянув справу на підставі наявних доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Капітал-Буд-Сервіс» зареєстровано державним реєстратором Оріхівської районної державної адміністрації 24.03.2008р., про що зроблено запис за № 10911020000000655. Взято на облік платника податків 25.03.2008р.
10.11.2009 фахівцями Державної податкової інспекції у Оріхівському районі Запорізької області проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Буд-Сервіс» з питань своєчасності подання, податкової звітності, за результатами якої складено акт перевірки від 10.11.2009р. № 363/15-35716525.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс» в порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.10.2 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» своєчасно не надало податкову декларацію з податку на додану вартість.
На підставі акта перевірки було прийняте податкове повідомлення-рішення від 10.11.2009р. №0004631501/0, яким згідно з п.п.«а» п.п.4.2.2 п. 4.2 ст.4, п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 340 грн. 00 коп., в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 340 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції. Податкове повідомлення-рішення було отримано 10.11.2009р. особисто директором підприємства.
Також, 10.12.2009р. фахівцями ДПІ у Оріхівському районі Запорізької області проведена перевірка ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс» з питань своєчасності подання, податкової звітності, за результатами якої складено акт перевірки від 10.12.2009 № 411/15-35716525.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс» в порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.10.2 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» своєчасно не надало податкову декларацію з податку на додану вартість.
На підставі акта перевірки було прийняте податкове повідомлення-рішення від 21.12.2009 р. № 0005261501/0, яким згідно з п.п.«а» п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4, п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 170 грн. 00 коп., в т.ч. 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 170 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції. Податкове повідомлення - рішення було отримано 21.12.2009 р. особисто директором підприємства.
Податковий борг був частково погашений відповідачем. Так, 20.11.2009р. ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс» було сплачено 53 грн. 65 коп. Отже, станом на час розгляду справи заборгованість ТОВ «Капітал-Буд-Сервіс» перед бюджетом, яка залишилась непогашеною, складає 456 грн. 35 коп.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.4. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Судом встановлено, що відповідача повідомлено про наявні суми податкового боргу, належного до сплати, наведено перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу, податковими вимогами: перша податкова вимога від 07.09.2009 р. за №1/166 та друга податкова вимога від 26.10.2009 р. за № 2/182, з вимогою терміново сплатити суму податкового боргу. Перша податкова вимога повернута з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не проживає», про що був складений акт про неможливість вручення податкової вимоги № 28 від 21.09.2009 р. та згідно з п.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень ДПІ у Оріхівському районі Запорізької області. Друга податкова вимога була отримана 27.10.2009р. особисто директором відповідача.
У п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що «…у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.».
Керівником Державної податкової інспекції у Оріхівському районі Запорізької області, на підставі ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято рішення №35 від 30.11.2009 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Зазначені обставини підтверджуються наданими позивачем та дослідженими в судовому засіданні податковими повідомленнями-рішеннями, податковими вимогами.
Ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.
ДПІ у Оріхівському районі Запорізької області, як орган державної влади, що здійснює контроль у сфері податкового законодавства, за змістом п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» може виступати стороною у справах порушених адміністративним судом, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємства.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Згідно з п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п.1.7 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Враховуючи, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал-Буд-Сервіс» має несплачену податкову заборгованість у сумі 456 грн. 35 коп., податкові повідомлення рішення, якими визначені податкові зобовязання в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались, суд приходить до висновку, що вимоги Державної податкової інспекції у Оріхівському районі Запорізької області ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 160, 163 КАС України, п.1.3, п.1.7 ст.1; п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3; п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5; ст.6; ст.7; п.п. 10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Капітал-Буд-Сервіс”(70561, Запорізька область, Оріхівський район, с.Нестерянка, вул.Центральна, б.7 кв.4, код ЄДРПОУ 35716525) на користь Державного бюджету Оріхівського району (р/р 31119029700211, отримувач: Державний бюджет Оріхівського району Запорізької області, код платежу 14010100, код ОКПО 34676974, банк отримувача ГУДКУ в Оріхівському районі, МФО 813015) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 456 (чотириста пятдесят шість) грн. 35 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк такого подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя /підпис/О.О.Прасов
Постанова виготовлена у повному обсязі 09.07.2010 р.
Постанова не набула чинності.
Суддя О.О. Прасов