Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2010 р. справа № 2а-12961/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріПотапенко О.М.
за участю прокурора Вартанової О.М.,
за участю представника позивача Бондаренко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора м. Димитрова Донецької області в інтересах держави в особі Димитровського міського центу зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Красноармійськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» про стягнення недоїмки та пені у розмірі 6538, 63 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор м. Димитрова Донецької області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Димитровського міського центу зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Красноармійськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» про стягнення недоїмки та пені у розмірі 6586, 08 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття і зобовязано своєчасно та в повному обсязі їх сплачувати. Позивачем була проведена перевірка відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» державного підприємства «Красноармійськвугілля» щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за результатами якої встановлено, що за підприємством рахується прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) у сумі 6333,70 грн. на яку була нарахована пеня за несвоєчасну їх сплату у розмірі 252,38 грн. Просили стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості і пені.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні зменшили розмір позовних вимог у звязку з тим, що за заявою платника була проведена позапланова перевірка у звязку з ліквідацією. За наслідками перевірки донарахована недоїмка в сумі 5964,98 грн. та пеня в сумі 573,65 грн. Всього заборгованість складає 6538, 63 грн.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи без його участі. Також у заяві зазначив, що позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Прокурор м. Димитрова представляє інтереси держави в особі Димитровського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, яке в свою чергу є субєктом владних повноважень.
Судом встановлено, що відповідно до ст. 8 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про зайнятість населення", цим Законом та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” на Фонд покладений обовязок забезпечувати збір страхових внесків.
Позивач Димитровський міський центр зайнятості зареєстрований Виконавчим комітетом Димитровської міської ради Донецької області, і діє на підставі Положення, затвердженого в.о. директора Донецького обласного центру зайнятості.
Відповідно до вищезазначеного Положення Харцизький міський центр зайнятості є місцевим органом державної служби зайнятості юридичною особою, і виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості. Центр зайнятості забезпечу реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста (району), а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду.
Відповідач державне підприємство «Красноармійськвугілля» є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
У порушення зазначених вимог законодавства відповідач несвоєчасно та не у повному обсязі сплачував страхові внески.
Так, на відокремленому підрозділі «Завод «Буддеталь» державного підприємства «Красноармійськвугілля» позивачем проводилася перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за результатами якої складений акт № 1 від 28 січня 2010 року (а.с. 9-15).
Відповідно до зазначеного акту, встановлені факти неповної та несвоєчасної сплати страхових внесків відповідачем за період з 01.06.2005 року по 31.12.2009 року.
За наслідками зазначеної перевірки директором Димитровського міського центру зайнятості, на підставі п. 4 ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», прийняте рішення № 1 від 28.01.2010 року про стягнення з відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» державного підприємства «Красноармійськвугілля» заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 6333,70 грн. та пені у розмірі 252,38 грн. (а.с.8).
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та абзацу 3 пункту 8.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» відповідач зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду.
Абзацом 1 ч. 3 ст. 17 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Статтею 38 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків; стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону.
Також судом встановлено, що за заявою відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» державного підприємства «Красноармійськвугілля» була проведена позапланова перевірка у звязку з ліквідацією. За наслідками перевірки донарахована недоїмка в сумі 5964,98 грн. та пеня в сумі 573, 65 грн. Всього заборгованість складає -6538,63 грн.
Зазначена сума заборгованості представником відповідача визнається, у звязку з чим суд відповідно до вимог ч. 3 ст. 72 КАС України вважає ці обставини доведеними як такі, що визнаються сторонами
Таким чином, з відповідача на користь держави підлягає стягненню заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 5964,98 грн., а також пеня, розрахована у відповідності до ст. 38 вищезазначеного Закону, що складає відповідно до поданих позивачем розрахунків 573,65 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 11, 17-20, 69-71, 86, 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов прокурора м. Димитрова Донецької області в інтересах держави в особі Димитровського міського центу зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Красноармійськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» про стягнення недоїмки та пені у розмірі 6538, 63 грн.
Стягнути з державного підприємства «Красноармійськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Завод «Буддеталь» на користь Димитровськго міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, код ЄДРПОУ 25097806, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016:
- заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 5964 (пять тисяч девятсот шістдесят чотири) грн. 98 коп. на р/р 37176301900034, код платежу 50040100;
-пеню у сумі 573 (пятсот сімдесят три) грн. 65 коп. на р/р 37172305900034, код платежу 50040500. Всього суму заборгованості у розмірі 6358 (шість тисяч
триста пятдесят вісім) грн. 63 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 08 липня 2010 року.
Повний текст постанови складений 13 липня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.