Єдиний державний реєстр судових рішень
Долинський районний суд Кіровоградської області
________________
23.02.2022 Справа №: 403/21/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2022 рокум. Долинська
Суддя Долинськогорайонного судуКіровоградської областіБаранський Д.М.,за участюпрокурора СеменюкВ.І.,розглянув матеріали,що надійшливід Управліннястратегічних розслідуваньв Кіровоградськійобласті Департаментустратегічних розслідуваньНаціональної поліціїУкраїни пропритягнення доадміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не має адміністративних стягнень,
за частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи станом на 00.00 годину 1 січня 2017 року суб`єктом декларування згідно із Законом України «Про запобігання корупції» (далі Закон), а саме особою зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону головою Брусівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, у період з 00.00 години 1 січня 2017 року до 1 травня 2017 року у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, пункту 1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі НАЗК) від 10 червня 2016 року № 2, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 10 червня 2020 року о 15.02 годині, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого, передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , будучи станом на 00.00 годину 1 січня 2018 року суб`єктом декларування згідно із Законом України «Про запобігання корупції» (далі Закон), а саме особою зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону головою Брусівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, у період з 00.00 години 1 січня 2018 року до 1 квітня 2018 року у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, пункту 1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 2, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 10 червня 2020 року о 15.11 годині, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого, передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, однак надіслала до суду заяву про розгляд протоколів про адміністративне правопорушення за її відсутності, вину визнає.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до такого висновку.
ОСОБА_1 з 25 жовтня 2015 року до 1 грудня 2020 року займала посаду голови Брусівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області.
Отже, ОСОБА_1 станом на 00.00 годину 1 січня 2017 року та 00.00 годину 1 січня 2018 року була суб`єктом декларування у розумінні та згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону та суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, з 1 січня 2017 року в ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію за 2016 рік до 1 травня 2017 року, а з 1 січня 2018 року виник обов`язок подати декларацію за 2017 рік до 1 квітня 2018 року.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2016 рік, ОСОБА_1 опублікувала (подала) декларацію шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 10 червня 2020 року о 15.02 годині, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації несвоєчасно.
За відомостями з публічної частини Реєстру декларацій за 2017 рік, ОСОБА_1 опублікувала (подала) декларацію шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 10 червня 2020 року о 15.11 годині, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації несвоєчасно.
Рішенням від 4 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Матеріали цієї справи про адміністративне правопорушення не містять фактичних даних, що свідчать про несвоєчасність подання ОСОБА_1 декларацій за поважних причин.
З огляду на вищевказане, можливо дійти висновку, що мають місце дії у вчиненні яких ОСОБА_1 обвинувачується та ці дії мають склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За змістом статті 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до положень статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
За матеріалами справи про адміністративне правопорушення, з часу вчинення та виявлення адміністративних правопорушень не минули строки, визначені статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує особу правопорушника, обставини правопорушення, характер і тяжкість учиненого.
Згідно зі статтею 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З огляду на це правило, суд уважає накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частин 1-2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 496,20 грн, тобто 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 33-35, 38, 172-6, 221, 247, 251, 252, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та згідно з положеннями статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід ДЕРЖАВИ 496,20 грн (чотириста дев`яносто шість гривень двадцять копійок) судового збору (рахунок для сплати: UA178999980313131206000011525, банк: ГУК у Кіровоградській області, код: 37993783, код класифікації бюджетів 22030101).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Долинського районного судуД. М. Баранський