Постанова № 103549402, 22.02.2022, Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
22.02.2022
Номер справи
195/112/22
Номер документу
103549402
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 195/112/22

ПОСТАНОВА

іменем України

22.02.2022 року cмт. Томаківка Дніпропетровської області

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Омеко М.В., за участю прокурора Скрипченка О.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 18.02.2004 року Томаківським РВ УМВС України в Дніпропетровській області, працюючої на посаді на момент скоєння правопорушення Томаківська районна рада Дніпропетровської області начальник відділу правової та кадрової роботи, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

На адресу Томаківського районного суду 02.02.2022 року надійшов матеріал справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1,ст.172-6 КУпАП,

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією N 185 складеним 28.01.2022 року ОСОБА_1 , припинивши виконання обов`язків начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради Дніпропетровської області, будучи згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією та відповідно до ст. 1 Закону суб`єктом декларування, порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону за наступних обставин.

Згідно розпорядженняТомаківської районноїради Дніпропетровськоїобласті №15-квід 07.04.2020«Про прийняття ОСОБА_1 в порядкупереведення зТомаківської селищноїради» ОСОБА_1 призначено напосаду начальникавідділу правовоїта кадровоїроботи Томаківськоїрайонної радиДніпропетровської області з 07.04.2020 року.

Розпорядженням Томаківської районної ради Дніпропетровської області № 31-к від 21.08.2020 «Про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради» ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради з 21.08.2020 року.

Таким чином ОСОБА_1 є посадовою особою місцевого самоврядування та на підставі п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Проте, ОСОБА_1 припинивши діяльність пов`язану з виконанням функцій особи місцевого самоврядування, а саме начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради Дніпропетровської області, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону та абз.2 п. 5 розділу 2 Порядку, несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2020 по 21.08.2020 (декларацію за типом «перед звільненням»), а саме о 16 год. 55 хв. 24.10.2021, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила обставини викладені у протоколі, вину визнала та пояснила суду, що забула вчасно подати декларацію після звільнення, так як знаходилась у важкому психологічному стані через смерть батька від тривалого тяжкого захворювання. Вказала на те, що не мала наміру порушувати законодавство. Крім того подала до суду клопотання про звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення.

Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь ч.1 ст.172-6КУпАП та просив застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкцій даної статті.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у п. 1 п. п. "а" та "в" п. 2 ч. 1ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до ч. ч. 1,2ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції"зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як встановленоз матеріалівсправи,згідно розпорядженняТомаківської районноїради Дніпропетровськоїобласті №15-квід 07.04.2020«Про прийняття ОСОБА_1 в порядкупереведення зТомаківської селищноїради» ОСОБА_1 призначено напосаду начальникавідділу правовоїта кадровоїроботи Томаківськоїрайонної радиДніпропетровської області з 07.04.2020 року.

Розпорядженням Томаківської районної ради Дніпропетровської області № 31-к від 21.08.2020 «Про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради» ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради з 21.08.2020 року.

ОСОБА_1 є посадовою особою місцевого самоврядування та на підставі п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15липня 2016року за№958/29088із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Порядок форми подачі декларацій відповідно до ст. 45 Закону.

Відповідно до абз.2 п.5 Розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції №168/19 від 12.12.2019) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за №1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону та абз.2 п. 5 розділу 2 Порядку, несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2020 по 21.08.2020 (декларацію за типом «перед звільненням»), а саме о 16 год. 55 хв. 24.10.2021, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Таким чином вказану декларацію ОСОБА_1 подала лише 24.10.2021 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПпідтверджується дослідженими судом доказами, зокрема даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, яким встановлено факт вчинення порушення вимогЗакону України "Про запобігання корупції", витягом з веб/порталу сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", декларацією перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями) письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Докази, на яких ґрунтується протокол про скоєння корупційного правопорушення, походять з різних джерел, а тому не можуть вважатися однобічними і необ`єктивними.

Щодо клопотання про звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення та тверджень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про необізнаність необхідності подачі декларації перед свої звільненням суд приходить до наступного.

ОСОБА_1 будучи начальником відділу правової та кадрової роботи Томаківської районної ради Дніпропетровської області (на момент скоєння правопорушення ) було відомо, що вона є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", а тому була зобов`язана подати декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у визначені Законом строки . Та починаючи з 2017 року щорічно подавала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, а саме за 2016 рік 29.03.2017, за 2017 рік 19.03.2018, за 2018 рік 26.03.2019, за 2019 рік 21.05.2020, за 2020 рік 30.03.2021, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 з порядком роботи реєстру та її вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації та з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Щодо малозначності правопорушення, то суд вважає, що ті обставини на які посилається ОСОБА_2 , а саме вкрай складний психоемоційний стан, не є поважними причинами, які не дали їй можливості вчасно подати декларацію. Оскільки її вітчим, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_3 та свідоцтвом про шлюб, серія НОМЕР_4 , укладеним між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .. А декларацію вона подала лише 24.10.2021 року, тобто через значно тривалий час. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію.

Тому суд приходить до висновку про неможливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення у зв`язку зі значним порушенням встановленого законодавством строку у двадцять робочих днів після звільнення, подавши дану декларацію з запізненням понад рік.

Оцінивши у сукупності докази, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП(за несвоєчасне подання декларації перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Керуючись ст. ст.33,283,284,287,294 КУпАП, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7КУпАП та накласти адміністративне стягнення виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) гривень на користь держави на рахунок отримувача:UA028999980314030542000004503, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач: ГУК у Дн-кій обл/ОТГсТомаків/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37988155,банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), найменування коду класифікації доходів бюджету (адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5 м. Київ 01601) судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість ) гривень 20 копійок, який підлягає оплаті отримувач коштів : ГУК у Дн-кiй обл/ОТГс Томаківка/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. Подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA738999980313131206000004503, Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Роз`яснити, що згідно зі ст.307КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд Дніпропетровської області.

Суддя: М. В. Омеко