Єдиний державний реєстр судових рішень
24.02.2022 Провадження № 3/331/217/2022 Єдиний унікальний номер № 331/35/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2022 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Стратій Є.В.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина
України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків: НОМЕР_1 ,
керівника ПрАТ«ЗКФ»,який проживає за адресою:
АДРЕСА_1 ,
- до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 4438 від 29.12.2021 року, ОСОБА_1 керівник ПрАТ «ЗКФ» 19.10.2021 р., 26.10.2021 р., 17.11.2021 р. допустив порушення в декларації з ПДВ за вересень 2021 р. - податкова декларація з податку на додану вартість № 9309001297 від 19.10.2021 р. з урахуванням уточнюючих розрахунків податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9317403842 від 26.10.2021 р. та № 9349404051 від 17.11.2021 р. Порушення виявлене 18.11.2021 р.
Дії особи кваліфіковані за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 пояснив, що на теперішній час ПрАТ «ЗКФ» перебуває в стані банкрутства, виявлені порушення були усунуті 14.12.2021 р., тобто до складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.245, ст.280, ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні а також інші обставини, які мають значення для справи.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, перевіривши докази у справі на допустимість, проаналізувавши їх у сукупності, суддя дійшла наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до вимог ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одним із завдань провадження у адміністративних справах є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звертаючи особливу увагу на з`ясування таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого Кодексу України про адміністративні правопорушення; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб`єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.
Відповідно до частини 2 ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені участинах третійічетвертійцієї статті.
Пунктом 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
З огляду на те, що правопорушення були виявлені 18.11.2021 р. згідно Акту перевірки № 11311/08-01-18-05/00382094 від 18.11.2021 р., суддя вважає, що на теперішній час відповідно до п.7 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення сплинули строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, так як з дня виявлення триваючого правопорушення 18.11.2021 р. минуло більше ніж три місяця, а тому суддя дійшла висновку про необхідність закриття провадження по справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.38, 163-1 ч.1, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення в зв`язку з закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому частиною 5 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя: Є.В. Стратій