Постанова № 103543455, 22.02.2022, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
22.02.2022
Номер справи
333/4442/21
Номер документу
103543455
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Єдиний унікальний номер справи 333/4442/21

Номер провадження 3/333/12/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

про накладення адміністративного стягнення

22 лютого 2021 року місто Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматов Е.Г., за участю секретаря судового засідання Артеменко А.М., прокурора Захожа О.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

01 липня 2021 року до Комунарського районного суду міста Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №22/2021 від 29 червня 2021 року, відповідно до примітки до ст. 1726 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1та ч.2ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевою самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно з ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».

Враховуючи положення пп. 2 п. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» до складу поліції віднесені територіальні органи поліції.

Згідно з наказом ГУНП в Запорізькій області від 15.03.2018 № 97 о/с капітана поліції ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника сектору превенції (далі СП) Вознесенівського ВП Дніпровського ВП.

Відповідно наказу ГУНП в Запорізькій області від 30.04.2020 № 158 о/с, капітана поліції ОСОБА_1 звільнено, з посади заступника начальника СП Вознесенівського ВП Дніпровського ВП, з 05.05.2020.

Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1 153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, га станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становищ.

До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи,які припинилидіяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язанінаступного року після припинення діяльності подавати вустановленому частиноюпершою цієїстатті порядкудекларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

Отже, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на посаді заступника начальника СП Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, та маючи спеціальне звання капітан поліції, був зобов`язаний до 01.04.2021 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Водночас, згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, після припинення діяльності подав лише 03.04.2021.

Відповідно до листа голови НАЗК від 02.03.2017 дата публікації документів, яка вказана у публічній інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр), співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру

Таким чином, ОСОБА_1 , порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 липня 2021 року справа надійшла в провадження судді Стоматова Е.Г..

В судове засідання призначене на 14 вересня 2021 року, 12 жовтня 2021 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі.

В судове засідання призначене на 09 листопада 2021 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі. Постановою судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 09 листопада 2021 року було застосовано привід до особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , строк розгляду справи було зупинено.

В судове засідання призначене на 13 грудня 2021 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі. Постановою судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 13 грудня 2021 року було застосовано привід до особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , строк розгляду справи було зупинено.

В судове засідання призначене на 17 грудня 2021 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі. Постановою судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 17 грудня 2021 року було застосовано привід до особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , строк розгляду справи було зупинено.

У судовому засіданні, 22 лютого 2022 року ОСОБА_1 після роз`яснення йому головуючим прав, передбачених ст.. ст.. 55, 59, 63 Конституції України, ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та просив застосувати ст.. 22 КУпАП, оскільки вважає, що дане правопорушення є невеликим та відсутні шкідливі наслідки. Пояснив, що в той період часу він змінював місце мешкання, та тільки подав заявку до інтернет-провайдера для підключення інтернету. 03 квітня 2021 року йому було підключено інтернет та він одразу подав декларацію.

У судовомузасіданні прокурорЗахожа О.А. обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь передбачених ч. 1ст. 1726 КУпАП. Та надала висновок в адміністративній справі №1 щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 1726 КУпАП. Відповідно до якого для наявності складу адміністративного правопорушення необхідно наявність чотирьох складових: об`єкт, суб`єкт, об`єктивна та суб`єктивна сторони.

Об`єкт: порушено вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» .

Суб`єкт: ОСОБА_1 до 05.05.2020 заступник начальника СП Вознесенівського ВП Дніпровського ВП, який відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону.

Об`єктивна сторонаправопорушення - це сукупність ознак, що характеризують зовнішню сторону складу правопорушення. Оскільки склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 КУпАП, є формальним, то для наявності об`єктивної сторони такого правопорушення закон вимагає встановлення лише діяння (дії або бездіяльності). Для встановлення ознак складу цього правопорушення необхідно підтвердження одночасно ознак таких двох обставин: 1) наявність факту несвоєчасного подання е-декларації та 2) відсутність поважних причин щодо неподання е-декларації у визначений законом строк.

Обставини: ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, обізнаним щодо вимог подачі електронної декларації особою, що припинила діяльність, в порушення вимог законодавства подав несвоєчасно декларацію, а саме 03 квітня 2021 року. Жодних доказів щодо наявності поважних причин, що спричинило несвоєчасне подання ним електронної декларації не надано. Згідно з поясненнями особи: був відсутній інтернет та він не мав можливості своєчасно подати.

Суб`єктивна сторона: Отже,під виноюправопорушника розуміютьйого негативне психологічне ставленнядо інтересівсуспільства.Умисел привиконанні Формальних складівполягає вусвідомленні протиправностідій іу навмисності протиправного поводження.

Таким чином, умисел суб`єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», полягає в тому, що, будучи ознайомленими із вимогами цього Закону про обов`язки, обмеження та заборони, функціонери не виконуючи ці вимоги, навмисно протиправно поводяться, їх порушуючи.

Склад пов`язаного з корупцією правопорушення є бланкетним, оскільки ознаки пов`язаного з корупцією проступку містяться в окремо встановлених нормах - статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Так, ОСОБА_1 - декларант, знаючи про обов`язок подання електронної декларації, особою, що припинила діяльність, вчинив без поважних причин дію, яка виразилася у несвоєчасному (поза встановленими законом межами поданні електронної декларації), перебував у стані безперервного продовження бездіяльності до часу її подання - по 03.04.2021, безперервно порушуючи закон упродовж цього часу.

З огляду на викладене, вважає, що вина ОСОБА_1 у повній мірі підтверджується зібраними та дослідженими у судовому засіданні матеріалами. Прошу визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП та призначити стягнення у межах санкції статті.

Заслухавши пояснення особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 1726 КУпАП, прокурора, взявши до уваги письмовий висновок прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частина 1статті 1726 КУпАПпередбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно доп.«з» п.1ч.1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції»,поліцейські єсуб`єктами,на якихпоширюється діявищевказаного Закону.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно з ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».

Враховуючи положення пп. 2 п. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» до складу поліції віднесені територіальні органи поліції.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язанінаступного року після припинення діяльності подавати вустановленому частиноюпершою цієїстатті порядкудекларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

Згідно п.п. 3 п. 5 p. II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 «Про функціонування Єдиною державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерсі ві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з`ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП України підтверджена матеріалами справи, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 29 червня 2021 року № 22/2021, в якому в повній мірі викладено суть адміністративного правопорушення;

- рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС ЗУ ДВБ НП України капітана поліції Азарова В.;

- витягом з наказу № 97 о/с від 15 березня 2018 року по особовому складу;

- витягом з наказу № 158 о/с від 30 квітня 2020 року по особовому складу;

- витягом з наказу № 21 о/с від 07 листопада 2015 року по особовому складу;

- копією присяги ОСОБА_1 на вірність Українському народові;

- копією памятка-застереження поліцейського про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України, з якими ОСОБА_1 був ознайомлений 22 лютого 2018 року;

- копією рекомендацій для поліцейським, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи з якими ОСОБА_1 був ознайомлений;

- копією зобов`язань поліцейським, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» з якими ОСОБА_1 був ознайомлений 02 березня 2018 року;

- копією попередження про необхідність подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 був ознайомлений та попереджений 02 березня 2018 року;

- копією послужного списку ОСОБА_1 ;

- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 62/25/01-2021 від 07 квітня 2021 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

- копією роздруківки послідовності дій з ІТС реєстру ОСОБА_1 ,

- копією публікації декларації (щорічної), яка подана 03.04.2021 року, де підтверджується, що правопорушення вчинене за обставин, викладених у протоколі, а також особистим зізнанням, відсутність поважних причин неподання декларації вчасно та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Складом адміністративного правопорушення є передбачена нормами права сукупність ознак (елементів), за наявності яких те чи інше протиправне діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Таку сукупність ознак формують чотири складових елементи: об`єкт, об`єктивна сторона (характеризують зовнішню сторону правопорушення); суб`єкт та суб`єктивна сторона (характеризують внутрішню сторону правопорушення).

Перевіряючи, чи є ОСОБА_1 суб`єктом інкримінованого адміністративного правопорушення, судом враховуються накази по особовому складу.

Отже, ОСОБА_1 у розумінні положень КУпАП та Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом адміністративного правопорушення.

Відповідно до частини 1статті 45 Закону №1700-VIІ, ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, кінцевим часом подання декларації особи, яка є суб`єктом декларування, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, є 23:59:59 31.03.2021, натомість ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2020 рік 03.04.2021 року о 19 годині 31 хвилині.

Так, дії ОСОБА_1 суд розцінює як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, що передбачено ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже згідно ізЗаконом України «Про запобігання корупції», мають всі ознаки правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Викладене вище свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1ст. 1726 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , а саме: щире каяття винного. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.

Відповідно до ст.. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст.ст.401,1726,248,249,250,280,283-285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить850 гривень 00 копійок(вісімсот п`ятдесят гривень нуль-нуль копійок).

Отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запорiжжя/21081100

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

Номер рахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479

Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції

Стягнутиз ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок (чотириста дев`яносто шість гривень двадцять копійок).

Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001

Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)

Роз`яснити особі, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальність, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Комунарського районного суду

міста Запоріжжя Е.Г.Стоматов