Постанова № 103541354, 23.02.2022, Кремінський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
23.02.2022
Номер справи
414/233/22
Номер документу
103541354
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" лютого 2022 р. Справа № 414/233/22

Провадження № 3/414/279/2022

місто Кремінна Луганської області

Суддя Кремінського районного суду Луганської області Безкровний І.Г., за участю прокурора Барабашева І.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кремінна Луганської області справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Булгаківка Луганської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України (паспорт серії НОМЕР_2 ), який не працевлаштований, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу № 7 засідання Булгаківської сільської виборчої комісії від 27.10.2015 ОСОБА_1 було обрано депутатом Булгаківської сільської ради по виборчому округу № 5.

Згідно з протоколом першої сесії Булгаківської сільської ради Кремінського району Луганської області сьомого скликання від 04.11.2014 були визнані повноваження ОСОБА_1 як депутата Булгаківської сільської ради по виборчому округу № 5.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права, свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають діяльність ради та її органів (пункт 1 частини першої статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Також на депутатів місцевих рад поширюється діяЗакону України«Про запобігання корупції», тому депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно доЗакону України«Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом (частина 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 717-р село Булгаківка увійшло до складу Рубіжанської міської ради.

Згідно пп. 1 п. 6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в України», у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України, припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.

Відповідно до ч. 3 ст. 50 розділу VI «Заключенні положення» Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» у разі віднесення села, селища, міста до складу іншого району депутати місцевих рад, обрані від цих населених пунктів, втрачають статус депутата попередньої районної чи міської ради і набувають статусу депутата тієї районної чи міської ради, під юрисдикцію якої передано відповідні адміністративно-територіальні одиниці.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Рішенням Рубіжанської міської ради Луганської області восьмого скликання № 1/1 від 13.11.2020 розпочато повноваження депутатів Рубіжанської міської ради Луганської області восьмого скликання, де серед інших відсутній ОСОБА_1 .

Таким чином, повноваження ОСОБА_1 як депутата Булгаківської сільської ради Луганської області сьомого скликання припинилися в день відкриття першої сесії Рубіжанської міської ради Луганської області восьмого скликання, тобто 13.11.2020.

Абзацом другим частини 2 статті 45 Закону Закону України «Про запобігання корупції» визначено, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену упідпунктах «а»і«в»пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах «а»і«в»пункту 2 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Крім того, відповідно до наказу Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 449/21 від 23.07.2021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 987/36609, щорічна декларація це декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана була наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі декларацію після звільнення за 2020 рік) до 01.04.2021.

Також у відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» , особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до пп. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства від 12.12.2019 № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1300/34271 від 27.12.2019), декларація перед звільненням це декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статі 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином, в ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізнішедвадцяти робочихднів здня припиненнядіяльності,тобто по11.12.2020 (включно).

Відповідно довідомостей,які вказаніу публічнійчастині інформаційно-телекомунікаційноїсистеми «Єдинийдержавний реєстрдекларацій осіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав деклараціюпісля звільненняза 2020рік 15.12.2021о 12:21год.,адекларацію при звільненні лише 15.12.2021 о 12:34 год., тобто обидві декларації подав несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи згідно з приміткою до статті 1726 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1, абзаців 1, 2 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно, а саме: 1) 15.12.2021 о 12:21 год. подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення); 2) 15.12.2021 о 12:34 год. подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Оскільки судом розглядаються одночасно дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 1726 КУпАП, суддя вважає за необхідне відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП об`єднати в одне провадження адміністративні справи, присвоївши їм єдиний номер справи та провадження тієї зі справ, що надійшла першою.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень не визнав, пояснивши, що ніхто не повідомляв йому про необхідність подання відповідних декларацій.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позицію, викладену в протоколі про адміністративне правопорушення, та зазначив, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 1726 КУпАП, тому просив накласти на нього адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім повного визнання своєї вини ОСОБА_1 , його винуватість у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень також підтверджується дослідженими у судовому засіданні наступними письмовими доказами:

- протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №№ 23, 24 від 27.01.2022;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

- протоколом першої сесії Булгаківської сільської ради Кремінського району Луганської області сьомого скликання від 04.11.2015;

- протоколом засідання Булгаківської сільської ради виборчої комісії № 7 від 27.10.2015;

- рішенням Рубіжанської міської ради Луганської області восьмого скликання № 1/1 від 13.11.2020;

- інформацією голови Рубіжанської міської територіальної виборчої комісії Сєвєродонецького району Луганської області ОСОБА_2 про підсумки виборів депутатів Рубіжанської міської ради Сєвєродонецького району луганської області від 25.10.2020;

- рішенням Рубіжанської міської ради Луганської області восьмого скликання № 6/18 від 24.12.2020 «Про початок реорганізації Булгаківської сільської ради, Варварівської сільської ради, Голубівської сільської ради, Кудряшівської сільської ради та Михайлівської сільської ради Кремінського району Луганської області шляхом їх приєднання до Рубіжанської міської ради Луганської області»;

- скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій стосовно ОСОБА_1 ;

- деклараціями ОСОБА_1 від 15.12.2021;

- скріншотом АЦСК АТ БК «ПриватБанк» стосовно ОСОБА_1 ;

- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 ;

- листами НАЗК від 09.02.2021 та 21.05.2021.

За таких обставин, суддя вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, які полягають у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , відомості про притягнення якого раніше до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих обставин, а також інші обставини справи, суддя вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення із застосуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу в межах санкціїч. 1 ст. 1726 КУпАП у мінімальному розмірі, що буде необхідним та достатнім для його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень.

Також відповідно до ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Таким чином, позаяк подія правопорушення мала місце у 2021 році, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 33, 36, 401, 1726, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Справи про адміністративні правопорушення № 414/233/22 (провадження № 3/414/279/2022) та № 414/234/22 (провадження № 3/414/280/2022) стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1726 КУпАП об`єднати в одне провадження, присвоївши новій справі єдиний унікальний номер 414/233/22 та номер провадження 3/414/279/2022.

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,та накластина нього адміністративне стягнення із застосуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі50 (п`ятдесяти)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, в дохід держави(отримувач: ГУК у Луг.обл./МТГ м.КРЕМІН/21081100; код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37991110; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача: UA658999980313070106000012455; код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотирьохсот п`ятдесяти чотирьох) гривень на користь держави(ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Повний текст постанови складений 23.02.2022.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Кремінський районний суд Луганської області в десятиденний строк із дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців. У разі її оскарження перебіг строку давності зупиняється до розгляду апеляційної скарги.

Суддя І.Г. Безкровний