Ухвала суду № 103536924, 10.02.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.02.2022
Номер справи
826/17967/14
Номер документу
103536924
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

10 лютого 2022 року м. Київ№ 826/17967/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Качура І.А. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі

за позовом Державного територіально галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця»

до Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області

про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Державне територіально галузеве об`єднання «Південно-Західна залізниця» з позовом до Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2014 року прийнято позовну заяву до розгляду та призначено судове засідання.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.12.2014 року адміністративний позов по справі №826/17967/14 було задоволено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.04.2015 року апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області було залишено без задоволення.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.06.2015 року касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області було повернуто скаржнику.

09.07.2015 року видано виконавчі листи.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання про заміну сторін виконавчого провадження правонаступниками.

Розглянувши матеріали справи, що мають значення для вирішення справи, суд вбачає підстави подальший розгляд заяви здійснювати у письмовому провадженні, у зв`язку із пандемією коронавірусу COVID-19.

Рада суддів України 11.03.2020 звернулася до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін. Також Рада суддів України просить громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання (https://legalhub.online/sudova-praktyka/rada-suddiv-ukrayiny-zrobyla-zayavu-shhodo-karantynnyh-zahodiv/).

Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено дій суду щодо здійснення судочинства під час пандемії. З урахуванням наведених рекомендацій уповноважених суб`єктів щодо запобігання поширенню вірусу та дотримання правил дистанціювання громади та з метою недопущення затягуванню розгляду справи та відкладення їх на дати після стабілізації епідеміологічного стану в країні, суд приходить до висновку про застосування положення статті 7 КАС України та перехід до розгляду заяви в порядку письмового провадження.

Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016р. № 1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до частин першої та другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Судом встановлено, що Відповідно до розділу 3 пункту 10 постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020р. № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» (далі - постанови Верховної Ради України) у Київській області ліквідовано: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони.

Так, у зв`язку із зміною адміністративно-територіального устрою України, відповідно до Закону України від 17.11.2020 № 1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», розпорядження КМУ від 16.12.2020 року № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» та постанови КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються», розпочалася реорганізація Управління соціального захисту населення Києво-Святошинського районної державної адміністрації Київської області шляхом припинення.

Так, згідно пункту 8 розпорядження голови Бучанської районної державної адміністрації Київської області від 01.04.2021 № 3 «Про утворення юридичної особи публічного права - Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області», визначено що Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області є правонаступником публічно-владних повноважень, майна, прав та обов`язків Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області.

Окрім того, згідно інформації з безкоштовного пошуку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (08132, Київська обл., Києво- Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Святошинська, буд. 50, код ЄДРПОУ 20591492)-припинено.

Згідно із частиною першою та другою статті 15 Закону У країни «Про виконавче провадження» № 1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Відповідно до абзацу першого частини п`ятої статті 15 Закону У країни «Про виконавче провадження» № 1404-VIII у разі вибуття однієї зі сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Щодо заміни сторони стягувана (позивача), то з метою належного погашення витрат, які понесла залізниця, згідно п. 6 ст. 2 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23.02.2012 № 4442-VI та постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», Державне територіально-галузеве об`єднання «Південно-Західна залізниця» реорганізовано шляхом злиття у публічне акціонерне товариство "Українська залізниця".

З 01.12.2015 розпочало господарську діяльність Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», яке відповідно до п. 2 Статуту ПАТ «Українська залізниця», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 735 є правонаступником усіх прав та обов`язків ДТГО «Південно-Західна залізниця».

Рішенням правління публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" від 26.01.2016 (протокол № 4) затверджено Положення про регіональну філію «Південно-Західна залізниця» публічного акціонерного товариства "Українська залізниця» із змінами та доповненнями від 23.04.2020.

Отже, публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі регіональної філії «Південно-Західна залізниця» є правонаступником Державного територіально-галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця».

В подальшому, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2018р. № 938 публічному акціонерному товариству «Українська залізниця» змінено тип з публічного на приватне та перейменовано в акціонерне товариство «Українська залізниця».

Таким чином, відбулася передача майна, прав та обов`язків Державного територіально-галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця» до AT «Українська залізниця».

Аналогічна позиція міститься в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 06.11.2018 по справі № 812/1149/16.

Крім того, 16.06.2020 Велика Палата Верховного Суду вирішила виключну правову проблему у справі № 910/5953/17 щодо питання правонаступництва AT «Укрзалізниця».

Велика Палата ВС зазначила, що при реорганізації відбувається універсальне правонаступництво, коли все майно, права та обов`язки юридичної особи, яка припиняється, переходять до правонаступників.

При злитті є лише один правонаступник, який набуває не окремі, визначені в акті приймання-передачі активи та зобов`язання юридичних осіб, які припиняються, а всю їх сукупність.

Тому AT «Укрзалізниця» є правонаступником усіх державних підприємств залізничної галузі (зокрема Державного територіально-галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця»), шляхом злиття яких було створене це товариство.

З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку про заміну боржника з Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, ЄДРПОУ 20591492) на Управління правці та соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (08292, Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків, буд. 1-А, код ЄДРПОУ: 44370884) та про заміну стягувача з Державного територіально галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця» (01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6, код ЄДРПОУ 04713033) на Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» (01054, м. Київ, вул. Лисенка, 6, код. ЄДРПОУ 40081221).

Керуючись положеннями статей 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Клопотання про заміну сторін виконавчого провадження в адміністративній справі № 826/17967/14 - задовольнити.

2. Замінити боржника у справі та у виконавчих листах № 826/17967/14 з Управління правці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, ЄДРПОУ 20591492) на Управління правці та соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (08292, Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків, буд. 1-А, код ЄДРПОУ: 44370884).

3. Замінити стягувача у справі та у виконавчих листах №826/17967/14 з Державного територіально галузевого об`єднання «Південно-Західна залізниця» (01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6, код ЄДРПОУ 04713033) на Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» (01054, м. Київ, вул. Лисенка, 6, код. ЄДРПОУ 40081221).

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Качур І.А.