Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 815/312/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Бутенка А.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12), за участю 3-ї особи Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул..Канатна,83) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Стислий зміст позовних вимог.
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, за участю 3-ї особи Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність посадових осіб Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області в частині відмови у видачі уточненої довідки встановленого зразка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідності до посад поліцейських;
- визнати протиправною бездіяльність посадових осіб Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області в частині відмови у направленні нової уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із урахуванням підвищених видів грошового забезпечення встановлених для поліції;
- зобов`язати посадових осіб Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області видати нову уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад 2600 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) 2000 грн., надбавка за стаж служби 40% - 1840 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3220 грн., премія (100%) - 9660 грн.
- зобов`язати посадових осіб Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області виготовити та направити до головного управління ПФУ в Одеській області нову уточнену довідку за формою, встановленою додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 №45, про розмір грошового забезпечення, згідно постанови КМУ від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах: посадовий оклад 2600 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) 2000 грн., надбавка за стаж служби 40% - 1840 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3220 грн., премія (100%) - 9660 грн., починаючи з 01.01.2016, з моменту виникнення права на перерахунок пенсії.
Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування адміністративного позову зазначено, що Ліквідаційна комісія склала та подала до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у яку протиправно не включила всі види грошового забезпечення, які нараховувались позивачці під час проходження служби та зазначила премії, у розмірі, меншому ніж отримувала позивачка. 27.12.2017 року отримала довідку, надану Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області,яка за формою не відповідає зразку, встановленому додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 р. за №45, та п.З Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції».
В довідці відсутні складові грошового забезпечення : премія-100%, надбавка за виконання особливо важливих завдань -50% ,тільки внесені зміни щодо розміру надбавки за стаж служби- 40%, тобто посадовими особами Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області відмовлено у видачі уточненої довідки встановленого зразка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідності до посад поліцейських та у направленні нової уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із урахуванням підвищених видів грошового забезпечення, встановлених для поліції, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах,а саме: посадовий оклад -2600 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням -2000грн., надбавка за стаж служби 40% -1840грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% -3220 грн., премія (100%)- 9660 грн.
На думку позивачки, Ліквідаційна комісія створила передумови для неврахування надбавки та премії у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушила її конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.
22.02.2018 року, від Відповідача надійшов відзив на позов. В обгрунтування зазначено, що на підставі поданого списку пенсійного фонду ліквідаційна комісія ГУМВС У країни в Одеській області підготувала для перерахунку пенсії довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року та наказу МВС № 260 від 06.04.2016 та направила до ГУ ПФУ в Одеській області. Відповідно до постанови КМУ №988 від 15.11.2015 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою позивача (старшого експерта відділу організації роботи з техніко-криміналістичного забезпечення ОВС НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області) відповідно до довідки направленої до ГУПФУ в Одеській області становить 2600,00 грн. за посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним званням) 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби 40% в розмірі 1840 грн.
Постановою КМУ №988 від 15.11.2015 не передбачена надбавка за особливо важливі завдання 50,0%, а тому діючим поліцейським не нараховується. В зв`язку з чим в довідку № 1225 ОСОБА_1 вказана надбавка не встановлена. 19.04.2017р. (вих. № 4060/03/48-2017) Національною поліцією України на виконання доручення Міністерства внутрішніх справ України № 4918/05/22- 2017 від 07.04.2017р. Міністерству внутрішніх справ України надано інформацію про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені в грудні 2015 року, за переліком посад поліцейських Національної поліції, затвердженим Постановою № 988, згідно якого премія старшого експерта відділу організації роботи з техніко-криміналістичного забезпечення ОВС НДЕКЦ при ГУМВС, не передбачена. Отже, із вищевикладеного вбачається, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.
13.02.2018 року від 3 особи надійшли пояснення по справі, з яких вбачається, що перерахунок пенсії проводиться лише на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, за умови виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Постановою № 988 не передбачено встановлення та виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, також бажаний розмір премії не обґрунтований у позові.
26.02.2018 року та 12.03.2018 року від позивачки надійшли відповідь на пояснення 3 особи та відповідь на відзив.
26.01.2022 року від позивачки надійшли додаткові пояснення щодо заявлених позовних вимог.
Заяви чи клопотання від сторін.
22.02.2018 року від відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішення КАС у складі Верховного суду у зразковій справі № 802/2196/17-а.
05.03.2018 року від представника 3 особи надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішення КАС у складі Верховного суду у зразковій справі № 802/2196/17-а.
Процесуальні дії, вчинені судом.
Ухвалою суду від 29.01.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Ухвалою суду від 07.03.2018 року зупинено провадження по справі на підставі п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Ухвалою суду від 07.02.2019 року поновлено провадження у справі, на підставі клопотання ОСОБА_1 та у зв`язку з тим, що відпали обставини, яки слугували для зупинення провадження у справі.
Ухвалою від 28.02.2019 року зупинено провадження у справі до розгляду Великою палатою Верховного суду заяви про ухвалення додаткового рішення у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
Ухвалою від 17.02.2022 року поновлено провадження у справі на підставі клопотання позивачки.
У клопотанні від 26.01.2022 року позивачка просила розглянути справу за її відсутності. Від представника Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області також надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника. Представник відповідача до суду не з`явився, будь-яких процесуальних клопотань чи заяв не подавав.
Враховуючи вимоги ч. 9 ст.205 КАС України, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Обставини справи.
ОСОБА_1 , проходила службу в органах внутрішніх справ до 19.06.2009 року та з 30.06.2009 року отримує пенсію за вислугу років.
У зв`язку із встановленням поліцейським нових норм грошового забезпечення, позивачці мав бути проведений перерахунок пенсії відповідно до окладу (та інших складових грошового забезпечення) поліцейських за відповідною посадою.
Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області як органу, з якого Позивачка звільнялась, підготувала довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 1225/150300563б та направило її до Головного управління пенсійного фонду в Одеській області.
Також, в матеріалах справи міститься інша довідка № 1225, згідно з якою посадовий оклад позивачки визначено у сумі 2600 грн, оклад за спеціальним званням 2000 грн., надбавка за стаж служби 40 % - 1840 грн., а загалом розмір грошового забезпечення складає 6440 грн. (а.с. 12).
Позивачка вважає, що у довідці протиправно відсутні складові грошового забезпечення:, надбавка за виконання особливо важливих завдань -50%, премія-100%, тільки внесені зміни щодо розміру надбавки за стаж служби- 40%, отже порушені соціальні гарантії пенсіонера ОВС, а тому звернулась із даним позовом до суду.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Згідно із ст. 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Дане право безпосередньо реалізується шляхом гарантування своєчасної та повної виплати заробітної плати (грошового забезпечення).
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
Законом № 900-VIII доповнено також пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII абзацом другим,відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Також, відповідно до Наказу МВС України № 138 від 17.02.2017 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських», встановлено Перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських.
Кабінет Міністрів України постановою № 988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції. Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Таким чином, у зв`язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ, у колишніх працівників міліції, виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до пункту 2 постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.
На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та постанови № 988 МВС видало наказ № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання.
Пунктом 2 наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п`ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), крім іншого, посадовий оклад, у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Висновки суду.
Оцінюючи дії суб`єкта владних повноважень, суд виходить з приписів ч. 2 ст. 2 КАС України та доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступних підстав.
На підставі поданого списку ГУ ПФУ в Одеській області, Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Одеській області підготувала для перерахунку пенсії оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивачки відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 15.11.2015, Наказу МВС від 06.04.2016 року № 260, з якої вбачається, що посадовий оклад позивачки складає 2600 грн, надбавка за стаж служби 40 % - 1840 грн., а загалом розмір грошового забезпечення складає 6440 грн.
При цьому, довідка № 1225 не містить даних про розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань, яку отримувала позивачка та премії.
Позивачка вважає, що у довідці неправомірно не відображена надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку вона отримувала та премія у розмірі 100 %.
Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
З урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримувала позивачка раніше, на момент виникнення у неї права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення.
Вказаний висновок відповідає правовій позиції Верховного суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
Разом з тим, суд погоджується із доводами позивачки про неправомірність не зазначення у довідці премії.
Відповідно до Розділу VIII Наказу МВС України № 138 від 17.02.2017 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських», посада старшого експерта відділу організації роботи з техніко-криміналістичного забезпечення ОВС НДЕКЦ при ГУМВС прирівняна до посади поліцейського, а саме старшого інспектора Головного управління Національної поліції.
Суд встановив, що 19.04.2017 року Національною поліцією України на виконання доручення Міністерства внутрішніх справ України № 4918/05/22- 2017 від 07.04.2017 року Міністерству внутрішніх справ України надано інформацію про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені в грудні 2015 року, за переліком посад поліцейських Національної поліції, затвердженим Постановою № 988.
Міністерство внутрішніх справ України листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року зокрема середній розмір премії старшого інспектора Головного управління становить 3,14 %.
Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Вказаний розмір премії 3,14 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв`язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 100%, яку отримувала позивачка, немає, але є підстави для задоволення позову в частині зобов`язання зазначення у довідці середнього розміру премії за прирівняною посадою.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку протиправність бездіяльності з боку відповідача та часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись статтями 2, 5-9, 72-73, 77, 139, 159, 241-246, 250-251, 263 КАСУкраїни, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12), за участю 3-ї особи Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул.Канатна,83) - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області щодо незазначення у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року ОСОБА_1 №1225 розміру премії 3,14 відсотка.
Зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року ОСОБА_1 із зазначенням надбавки за стаж служби 40 відсотків та премії 3,14 відсотка.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Бутенко А.В.