Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 289/121/22
Номер провадження 3/289/157/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2022 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області у складі
головуючого судді - Кириленка О.О.,
з участю секретаря судового засідання Науменко І.В.,
прокурора Ліньова О.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , працюючого робітником,
за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ,будучи уперіод з30.11.2017по 24.11.2020депутатом VIІскликання Радомишльськоїміської радиЖитомирської області,який відноситьсядо підпункту«б» пункту1частини 1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції»,будучи суб`єктомвідповідальності заправопорушення,пов`язані зкорупцією,в порушеннявимог ч.1ст.45вказаного Законунесвоєчасно безповажних причинподав деклараціїособи,яка уповноваженана виконанняфункцій державиабо місцевогосамоврядування за2019рік,декларацію особи,яка припиняєдіяльність заперіод неохоплений ранішеподаними деклараціями та деклараціюособи,яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави за 2020 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, однак останній про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. З поданої ним до суду заяви вбачається, що останній просить суд розгляд даної справи про адміністративне правопорушення провести у його відсутність, вину у вчиненому визнав повністю.
Прокурор в судовому засіданні просив, визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, пов`язаних з корупцією та призначити стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що на підставі рішення Радомишльської міської ради Житомирської області від 30.11.2017 № 1 «Про результати голосування та підсумки виборів депутатів Радомишльської міської ради та початок їх повноважень» ОСОБА_1 обрано до складу депутатів вказаної ради.
На підставі рішення Радомишльської міської ради Житомирської області від 24.11.2020 № 1 «Про результати голосування та підсумки виборів депутатів Радомишльської міської ради та початок їх повноважень» ОСОБА_1 припинив свої повноваження як депутат вказаної ради.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік тільки 14.12.2021 о 14 год. 13 хв., декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік тільки 14.12.2021 о 14 год. 54 хв. та декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями тільки 14.12.2021 р 14 год. 45 хв., тобто несвоєчасно.
Зі змісту письмових пояснень ОСОБА_1 від 15.12.2021 вбачається, що вказані декларації подано ним несвоєчасно у зв`язку з недосконалим знанням законодавства.
Відповідно до положень частини першої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до п.п. 1 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
2) декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно доабзацу першогочастини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної упідпунктах «а»,«в»пункту 2 частини першої статті 3 Закону;
3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно доабзацу другогочастини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави за 2020 рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність за період не охоплений раніше поданими деклараціями, подавши їх 14.12.2021, своїми діями вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно звимогамист.36КУпАПпривчиненні однієюособоюдвохабо більшеадміністративнихправопорушеньадміністративне стягненнянакладаєтьсязакожне правопорушенняокремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , в ході розгляду справи не встановлено. Враховуючи особу правопорушника, а також характер вчиненого правопорушення, суд керуючись ст. 36 КУпАП накладає на останнього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАПу виді штрафу.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, серед інших, особи з інвалідністю I та II груп. З огляду на наведене, ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору, оскільки він є особою з інвалідністю ІІ групи.
Керуючись ст. ст. 27, 33-36, 40-1, 283, 285, 287-291 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6Кодексу Українипро адміністративніправопорушення, та на підставі ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850(вісімсотп`ятдесят) гривень.
Штраф належить стягнути на р/р UA198999980313010106000006777, отримувач коштів ГУК у Житомир.обл/ ТГ м. Радомишль/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя О. О. Кириленко
Постанова набирає законної сили "__"__ 2022
Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2022