Єдиний державний реєстр судових рішень
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
22 лютого 2022 року м. Рівне№460/888/22Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.М. Дуляницька, розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доДержавної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області" про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій, - В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області" (далі-відповідач), в якому позивач просить:
визнати протиправними дії відповідача щодо відмови врахування надбавок за класну кваліфікацію спеціаліста 1 класу, 100 % надбавки, 90 % надбавки за безперервну службу, 50% надбавки за виконання особливо-важких завдань, 25% про доплату до пенсії, які не зазначені в довідці від 23.07.2021 №1198 Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області", зниження премії в цій довідці з 65,40 % до 40 % без врахування суми від грошового забезпечення для її обчислення;
зобов`язати відповідача врахувати надбавки: за класну кваліфікацію спеціаліста 1 класу, 100% надбавки, 90% надбавки за безперервну службу, 50% надбавки за виконання особливо-важких завдань, 25% про доплату до пенсії, яких зазначити у новій довідці Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області" з премією 65,40 % в цій довідці з врахуванням суми від грошового забезпечення для її обчислення та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення з 01.04.2019 перерахунку та виплату основного розміру пенсії 82 % грошового забезпечення.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем протиправно при виготовленні позивачу довідки щодо розміру грошового забезпечення станом на 05.03.20219 у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 не включено до довідки №1198 від 23.07.2021 додаткові види грошового забезпечення, у зв`язку з чим розмір пенсії позивача безпідставно було зменшено.
Ухвалою від 18.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження без повідомлення учасників справи (письмове провадження).
11.02.2022 відповідач подав письмовий відзив на позовну заяву.
10.02.2022 позивач подав відповідь на відзив.
Відповідач у відзиві на позовну заяву заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що вимога включити до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення, аніж ті, які вже включено, є протиправною. Просить у задоволенні позову відмовити.
Згідно з ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, призначену на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в адміністративній справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
У зв`язку із чим, позивач звернувся до відповідача із заявою про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням у ній додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії позивача.
Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Рівненській області" підготувала і направила до ГУ ПФУ в Рівненській області довідку від 23.07.2021 №1198 про розмір грошового забезпечення станом на березень 2019 року для перерахунку пенсії позивача, відповідно до якої грошове забезпечення згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 (далі - Постанова №704) за прирівняною посадою поліцейського становить: посадовий оклад - 5640,00 грн.; оклад за спеціальним званням підполковник внутрішньої служби - 1410,00 грн.; надбавка за вислугу років - 50% - 3525,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби - 50% - 5287,50 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% - 564,00 грн., премія - 40% - 2256,00 грн.; всього 18682,50 грн. У довідці міститься інформація, що довідку складено враховуючи рішення Окружного адміністративного суду м.Києва по справі від 12.12.2018 №826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019) та постанови Великої Палати Верховного Суду.
Вважаючи, що складові довідки від 23.07.2021 №1198 вказано не вірно, позивач звернувся із заявою до відповідача в якій зазначає, що в довідку №1198 не включені надбавки за класну кваліфікацію (спеціаліста 1 класу), 100% надбавки, 90 % надбавки за безперервну службу, 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань, 25% про доплату до пенсії, та премію в розмірі 65,4 %, які повинні бути враховані на виконання рішенням суду (справа 460/6962/20).
Листом від 02.09.2021 за №33/38-1950 відповідач повідомив позивачу, що у відповідності до п.п. 2, п. 1 наказу МВС України від 16.04.2021 №291 "Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ" від 02.02.2018 №129 Сектором підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення за березень 2019 року від 23.07.2021 №1198 з урахуванням складових грошового забезпечення відповідно до Постанови №704 у розмірах, доведених Державною службою України з надзвичайних ситуацій до МВС України листом "Про надання інформації" від 03.03.2021 №03-3215/201.
Вважаючи дії відповідача щодо не зазначення у довідці від 23.07.021 №1198 надбавки за класну кваліфікацію (спеціаліста 1 класу), 100% надбавки, 90 % надбавки за безперервну службу, 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань, 25% про доплату до пенсії, та премію в розмірі 65,4 %, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
При вирішенні даної справи суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).
Особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років (ч.1 ст.1 Закону № 2262).
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком (ч.3 ст.52 Закону № 2262).
За змістом ч.4 ст.63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції, чинній до 24.02.2018) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 5 Порядку №45 визначено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Зі змісту наведених норм вбачається, що для перерахунку пенсій враховується лише ті додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які існували на момент виникнення права на перерахунок та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На момент виникнення у позивача права на спірний перерахунок пенсії з 01.04.2019 року постановою КМ України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - постанова №704 ) визначені додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Так, за приписами п.2 постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Одноразові та щомісячні додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, перелічені в Додатку 15 до постанови №704 та є вичерпними.
Безспірно, пунктом п`ятим постанови №704 передбачено за відповідними рішеннями керівників державних органів встановлення та виплату військовослужбовцям:
- надбавки за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років;
- премії відповідно до особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання.
Крім того, за змістом пункту 6 постанови N704 передбачено виплачувати:
1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16;
2) доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем;
3) доплату за вчене звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які займають посади, пов`язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), в розмірі 5 відсотків, професора - 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням;
4) надбавку за спортивні звання військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають спортивне звання заслужений тренер, заслужений майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу, в розмірі 10 відсотків посадового окладу, майстер спорту - 5 відсотків посадового окладу. За наявності двох і більше звань надбавка до посадового окладу виплачується за одним (вищим) званням.
5) надбавку за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають почесні звання заслужений або народний, в розмірі відповідно 10 і 15 відсотків посадового окладу.
6) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством;
7) грошову допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби, в розмірі восьми, а зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - дванадцяти посадових окладів;
8) одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу після укладення ними першого контракту у відповідних розмірах.
Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви долучено матеріали пенсійної справи, а саме таблицю розрахунку розміру пенсії за вислугу років з 22.03.2005 та перерахунку пенсії з 01.07.2021, які надав йому орган Пенсійного фонду.
В таблиці розрахунку розміру пенсії зазначені різні доплати до пенсії, які були передбачені чинним законодавством на дату проведення 22.03.2005 перерахунку пенсії позивачу. І саме ці доплати до пенсії позивач хоче включити в довідку про розмір грошового забезпечення.
Так, в довідці від 14.11.2005 №5111/23 зазначено період виплати надбавки 25 % від належної суми пенсії, яка могла б бути нарахована, з 01.01.1998 по 06.12.1998. Водночас в таблиці розрахунку розміру пенсії за вислугу років з 22.03.2005 та перерахунку пенсії з 01.07.2021 ця доплата відсутня, що свідчить про її тимчасовий характер.
Враховуючи те, що в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії включаються лише види грошового забезпечення, які передбачені Постановою №704, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача щодо включення в довідку 90 % надбавки за безперервну службу, 100% надбавки, доплати у розмірі 25% від належної суми пенсії, яка могла б бути нарахована - є необґрунтованими.
Щодо включення в довідку надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% та премії в розмірі 65,4%, суд зазначає таке.
Згідно дослідженої судом Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.20), позивачу до складу його грошового забезпечення, з якого призначалася та перераховувалася пенсія включалася, окрім іншого, надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% та премія в розмірі 65,40%.
Разом з тим, суд зазначає, що надбавка за виконання особливо важливих завдань ні самою постановою №704 ні Додатком 15 до неї не передбачена.
Надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького склад, наведена в абзаці четвертому підпункту 1 пункту 5 постанови №704 позивачем безпідставно ототожнюється з надбавкою за виконання особливо важливих завдань.
Суд враховує, що надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу була передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", але з прийняттям постанови №704 вважається скасована.
В зв`язку з цим така надбавка в силу приписів абзацу шостого пункту 5 Порядку № 45 не підлягає включенню до грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року та не підлягає врахуванню для перерахунку пенсії позивача.
Поряд з цим, Постановою №704 введено новий постійний вид виплати для військовослужбовців. Зокрема підпунктом 1 пункту 5 Постанови № 704 та Розділу V Порядку №623 від 20.07.2018 введена надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначають керівники державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.
Відповідно до листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 03.03.2021 № 03-3215, станом на 05.03.2019 у ДСНС виплачувалася надбавка за особливості проходження служби іншим особам рядового і начальницького складу - 50 відсотків.
З довідки від 23.07.2021 № 1198 вбачається, що надбавка за особливості проходження служби в розмірі 50% включена до грошового забезпечення позивача за прирівняною посадою.
Окрім Постанови №704 порядок виплати грошового забезпечення врегульовано наказом Міністерства внутрішніх справ від 20.07.2018 №623, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.08.2018 за №936/32388 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту" (далі - Порядок 623 від 20.07.2018).
Окремі додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження військової служби та які були враховані при призначенні, останньому перерахунку пенсії на даний час не скасовані і їх виплата передбачена Постановою №704 та Порядком № 623.
Так, премія - передбачена підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 від 30.08.2017 та розділом XVI Порядку 623 від 20.07.2018.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абз. 5 п. 5 Порядку № 45, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - в середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідно до листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 03.03.2021 № 03-3215, станом на 05.03.2019 у ДСНС виплачувалася премія іншим особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту у розмірах, визначених в додатку.
Зважаючи, що до довідки від 23.07.2021 № 1198 розмір премії включено (40%), суд робить висновок, що заявлені позовні вимоги позивача щодо включення в довідку про грошове забезпечення премії в розмірі 65,40% є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Щодо надбавки за кваліфікацію спеціаліста 1 класу суд зазначає наступне.
Відповідно до розділу XII Інструкції "Надбавки за кваліфікацію" Порядку № 623 від 20.07.2018 особам рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти у складі екіпажів повітряних суден як льотчики і штурмани), яким у встановленому порядку присвоєно (підтверджено) клас, виплачується надбавка за кваліфікацію в таких розмірах посадового окладу залежно від класу: другий клас - 3 відсотки; перший клас - 5 відсотків; клас майстра - 7 відсотків.
У додатку №15 до Постанови №704 "Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" установлено також надбавку за кваліфі кацію.
Тобто особам рядового і начальницького складу яким у встановленому порядку присвоєно (підтверджено) клас, в період виконання ними обов`язків виплачується надбавка за кваліфікацію.
Відповідно до вищезазначених норм чинного законодавства при первинному призна ченні пенсії враховуються надбавки, доплати, підвищення та премія, які отримував пенсіонер на день звільнення зі служби.
Всі складові грошового забезпечення відображаються в документах (грошовому атестаті), що готуються підрозділом фінансового забезпечення апарату МВС для призначення пенсії. В грошовому атестаті №39 виданому на ім`я ОСОБА_1 надбавка за кваліфікацію відсутня.
Оскільки надбавка за кваліфікацію в грошове забезпечення позивача при первинному призначенні його пенсії не врахована, включення відповідної надбавки до складових грошового забезпечення при подальших перерахунках не вбачається можливим. А відтак, вимога про включення такої надбавки до довідки для перерахунку пенсії до задоволення не підлягає.
Відповідно до положень ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи встановлені обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що порушення прав позивача, про захист яких він просив в судовому порядку, не знайшло свого підтвердження в ході судового розгляду, а відтак у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
Правові підстави для застосування положень ст.139 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області" про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 22 лютого 2022 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Рівненській області" (вул. М.Хвильвого, 2-А,м. Рівне,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 08733995)
Суддя С.М. Дуляницька