Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
21 лютого 2022 року СєвєродонецькСправа № 360/660/22 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О. перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС у Луганській області (місцезнаходження: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
25 січня 2022 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Луганській області (далі - відповідач) в якому позивач просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Луганській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення за 2021 рік;
- зобов`язати Головне управління ДФС у Луганській області нарахувати та сплатити ОСОБА_1 індексацію заробітної плати за період з січня по червень місяць 2021 року та матеріальну допомогу на оздоровлення за 2021 рік.
Ухвалою суду від 31.01.2022 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду уточненої позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами статей 9, 42, частиною 5 статті 160 КАС України КАС України, а саме з визначенням суб`єктного складу відповідачів у справі та обґрунтувати позовні вимоги щодо Міністерства фінансів України разом з копіями позовної заяви відповідно до кількості відповідачів у справі.
08.02.2022 від позивача на виконання ухвали суду від 31.01.2022 до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду за вхідним реєстраційним номером 5606/2022 надійшов уточнений адміністративний позов, в якому позивач просив залучити до участі у справі в якості третьої особи Міністерство фінансів України.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що відповідно до п. 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) від 21.05.2014 № 236, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої, влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску. Згідно п. 14 цього Положення штатний розпис, кошторис ДФС затверджує Голова ДФС за погодженням з Мінфіном. Наказом ДФС України від 31.07.2019 № 7-рг розпочато реорганізацію головних управлінь ДФС в областях та м. Києві, яка закінчились у грудні 2021 року. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2021 року № 761 «Про внесення зміни в додаток 1 до постанови КМУ від 5 квітня 2014 № 85» Кабінет Міністрів України постановив внести зміну в додаток 1 до постанови КМУ від 5 квітня 2014 року № 85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів» виключивши таку позицію: «ДФС 370 370 4604 4604». Остаточне звільнення всіх працівників ДФС та її територіальних підрозділів відбулось 31.12.2021 року.
На думку позивача, у зв`язку із відсутністю у визначених Додатком № З до проекту Закону України № 6000 від 15.09.2021 « Про Державний бюджет України на 2022 рік» (прийнятий Верховною Радою України 02.12.2021 ) видатків у 2022 році на утримання ДФС та реалізацію заходів з реорганізації (ліквідації) ДФС, слід вважати, що обов`язок сплати коштів за Головне управління ДФС у Луганській області повинна виконувати |Держава в особі Міністерства фінансів України, якого позивач залучив у якості другого відповідача, тому що діяльність Головного управління ДФС у Луганській області спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів.
Позивач вважає, що оскільки прийняте рішення у справі стосується грошових коштів, які відсутні у відповідача у справі, а саме у Головного управління ДФС у Луганській області, то воно може вплинути також на права та обов`язки Міністерства фінансів України, що є підставою для залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача у справі - Міністерство фінансів України.
Щодо заявленого клопотання про залучення третьої особи до участі у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
При вирішенні питання про залучення до участі у справі третьої особи суд має з`ясувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Враховуючи приписи статті 49 КАС України та предмет спору, суд вважає, що у зв`язку з прийняттям судового рішення в цій справі на Міністерство фінансів України не буде наділено новими правами чи покладено на них нові обов`язки, або змінено їх наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому, що, в свою чергу, свідчить про відсутність правових підстав для залучення такої особи до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Позивачем усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Адміністративний позов поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність із додержанням вимог ст. ст. 160, 161, 171 КАС України.
Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду, підстав для повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстав для відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст. 170 КАС України не встановлено.
З наведених підстав суддя вважає за можливе прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 2, 6 ст.12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч. 3 ст. 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана справа може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись статтями 12, 160, 171, 173-175, 179, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
У задоволенні клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Міністерства фінансів України відмовити.
Справа розглядатиметься суддею Кисельовою Є.О. одноособово.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 17 березня 2022 року о 09 год. 50 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 6.
Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, роз`яснивши право подати в цей самий строк заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити відповідачу, що відзив на позовну заяву повинен повністю відповідати вимогам ст.162 КАС України і до нього повинні бути додані: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Зобов`язати відповідача в строк до 14.03.2022 надати належним чином засвідчені копії доказів:
- копію особової справи ОСОБА_1 ;
- довідку про нараховану та отриману заробітну плату ОСОБА_1 за 2021 рік;
- довіку про розмір нараховано та виплаченої індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення за 2021 рік ОСОБА_1 ;
- письмові пояснення щодо не нарахування та не сплати позивачу індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення за 2021 рік ОСОБА_1 ;
- у разі сплати вказаних виплат відповідні докази.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) "Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді та інформації по даній справі на офіційному вебпорталі «Судова влада України».
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяЄ.О. Кисельова