Рішення № 103497753, 21.02.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2022
Номер справи
200/18379/21
Номер документу
103497753
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 лютого 2022 року Справа№200/18379/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Генерала Батюка, 8) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якій просив:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не зарахування до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1 періодів роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року;

- зобов`язати відповідача зарахувати до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1 періодів роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року;

- зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплатити (з урахуванням раніше виплачених сум) пенсію у розмірі 80% заробітної плати (доходу) на підставі статті 8 Закону України №345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці», починаючи з 17.11.2021 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що знаходиться на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком на пільгових умовах.

За розрахунком відповідача при призначенні пенсії від 11.06.2018 року загальний стаж роботи позивача склав 42 роки 03 місяців 18 днів, з них за Списком №1 16 років 4 місяці 2 дні.

17.11.2021 року до відповідача було надіслано адвокатський запит, в якому порушені питання щодо кількості врахованих років пільгового стажу, запитано розрахунок розміру пенсії та пояснення про застосування положень статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Відповідачем було надано відповідь, в якій повідомлено, що при огляді справи встановлено помилкове зарахування до пільгового стажу позивача періодів роботи, після приведення у відповідність пенсійної справи з грудня 2021 року. Загальний стаж позивача складає 38 років 03 місяців 18 днів. Стаж роботи за Списком №1 12 років.

Положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» до позивача не були застосовані при призначенні пенсії, незважаючи на первісне зарахування до пільгового стажу роботи більше 15 років підземного стажу.

До пільгового стажу роботи за Списком №1, після приведення пенсійної справи у відповідність, не зараховано період роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та вимушений звернутись до суду із зазначеним позовом.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21.12.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач до суду надав відзив на адміністративний позов. У відзиві відповідач зазначив, що позивач перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію за віком Список №1 відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону №1058 та має статус внутрішньо переміщеної особи.

Пенсію позивачу призначено з урахуванням страхового стажу 42 роки 3 місяці 18 днів із них стаж за Списком №1 16 років.

При розгляді матеріалів пенсійної справи позивача встановлено, що при призначенні пенсії позивача до пільгового стажу управлінням були зараховані періоди роботи, які не підтверджуються довідками передбаченими Порядком №637, відповідно період роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року не були зараховані до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1.

Пенсійну справу позивача приведено у відповідність з 01.12.2021 року.

Страховий стаж склав 38 років 3 місці 18 днів із них на підземних роботах №1 12 років згідно даними індивідуальних відомостей про застраховану особу.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено паспортом Серії НОМЕР_2 .

З 11.06.2018 року позивач отримує пенсію за віком, призначену відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09.07.2003 року.

17.11.2021 року до відповідача було надіслано адвокатський запит, в якому позивач просив здійснити перерахунок пенсії, прийнявши до розгляду накази про атестацію робочих місць та листи УПСЗН для зарахування до пільгового підземного стажу періодів роботи з 25.08.1993 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року та повідомити про причини не застосування до визначення розміру пенсії позивача положень статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» і відповідно здійснити перерахунок пенсії у розмірі 80% середнього заробітку, починаючи з дати її призначення.

Листом від 23.11.2021 року №0500-150-8/109488 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на адвокатський запит від 17.11.2021 року було повідомлено, що пенсія ОСОБА_1 призначено з урахуванням страхового стажу 42 роки 3 місяці 18 днів із них стаж за Списком №1 16 років.

При розгляді матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 встановлено, що при призначені пенсії до пільгового стажу були зараховані періоди роботи, які не підтверджуються довідками передбаченими Порядком №637.

Пенсійну справу приведено у відповідність з 01.12.2021 року.

Страховий стаж склав 38 років 3 місяці 18 днів із них на підземних роботах №1 12 років згідно даними індивідуальних відомостей про застраховану особу.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.

Закон України "Про пенсійне забезпечення"від 05.11.1991 № 1788-XII гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових та соціальних пенсій.

Статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом

Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно із частиною першою статті 24 Закону № 1058-IVстраховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (частина друга статті 24 Закону № 1058-IV).

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (частина четверта статті 24 Закону № 1058-IV).

Відповідно частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (станом на час виникнення спірних правовідносин), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах тощо.

З приводу не зарахування до пільгового стажу позивача періодів роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по19.02.1996 року, які не підтверджені довідками передбаченими Порядком №637, суд зазначає наступне.

В пункті 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383встановлено наступне: для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 (далі Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Пунктом 20 Порядку № 637 встановлено, що у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

З матеріалів справи судом встановлено, що згідно трудової книжки НОМЕР_3 позивач працював з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року гірничим робітником підземним 1 розряду з повним робочим днем під землею, гірничим робітником очисного вибою 4 та 5 розряду з повним робочим днем під землею на шахті «Ворошиловська», з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року гірничим робітником очисного вибою з повним робочим днем під землею на шахті ім. В.В.Вахрушева».

Відтак суд наголошує, що періоди роботи позивача з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року в трудовій книжці зазначені як відпрацьовані "повний робочий день під землею", відповідно, мають вичерпні та достатні дані для зарахування таких періодів в якості пільгових.

Крім того, зазначені періоди підтверджені наказами про атестацію робочих місць за умовами праці №329 від 17.05.1995 року, №285 від 20.06.1997 року.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Суд зазначає, що у випадку, коли закон встановлює повноваження суб`єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов`язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб`єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення) з урахуванням встановлених судом обставин, оскільки адміністративний суд не вправі перебирати на себе повноваження суб`єкта публічної адміністрації, реалізуючи за нього процедурні дії, ухвалювати рішення чи проводити адміністративну процедуру. Таке втручання може мати місце лише у випадку, якщо судом буде встановлено, що в адміністративній процедурі фізична (юридична) особа виконала всі приписи закону, а суб`єкт владних повноважень у відповідь необґрунтовано й незаконно не вчинив належну дію чи не ухвалив необхідне рішення. Тобто, зарахування стажу та здійснення перерахунку є дискреційним повноваженням пенсійного органу. У такому випадку, суд може лише зобов`язати пенсійний орган повторно розглянути заяву про призначення пенсії з додаванням пільгового стажу, вказавши на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення.

Суд наголошує, що порушення прав позивача відбулося внаслідок протиправних дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, які полягають у неврахуванні до пільгового стажу позивача періодів роботи на посаді гірничого робітника з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року, отже суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача зарахувати до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1 періодів роботи з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року.

Розглянувши позовні вимоги про зобов`язання відповідача провести перерахунок та провести ОСОБА_1 пенсію у розмірі 80% заробітної плати на підставі статті 8 Закону України №345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці, починаючи з 17.11.2021 року, суд зазначає наступне.

Відповідно достатті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"дія цьогоЗаконупоширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

У статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" зазначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок засписком № 1виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно достатті 40Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

До кола працівників, на яких поширюється діяЗакону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"та встановлені цимзакономпільги, належать тільки працівники, зазначені у списку №1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день та працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністром України, та членів їх сімей.

При цьому,статтею 10 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"визначено, що дія частини 1 статті7і статті8 цьогоЗакону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що для призначення пенсії відповідно доЗакону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"необхідна сукупність трьох умов: наявність стажу роботи не менше 15 років для чоловіків, зайнятість на підземних роботах повний робочий день та віднесення професії до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Право на пенсію за віком на пільгових умовах всіх робітників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах, передбачено підпунктом 1.1 а пункту 1 розділу I "Гірничі роботи" Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

В абзаці 3 частини 1статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"зазначено аналогічні вищевказаним нормам положення стосовно розміру пенсій.

Зі змістустатті 1 Гірничого ЗаконуУкраїни, вбачається, що під гірничою (гірничодобувною) промисловістю необхідно розуміти комплекс галузей важкої промисловості з розвідування родовищ корисних копалин, їх видобутку з надр землі та збагачення. До складу вказаної промисловості входять гірничі підприємства, які згідно до вказаної статті представляють собою цілісні технічно та організаційно відокремлені комплекси засобів і ресурсів для видобутку корисних копалин, будівництва та експлуатації об`єктів із застосуванням гірничих технологій (шахти, рудники, і копальні, кар`єри, розрізи, збагачувальні фабрики, тощо).

Тобто, процес видобування вугілля з шахти передбачає собою ряд гірничих робіт, що представляють собою комплекс робіт з проведення, кріплення та підтримки гірничих виробок і виймання гірничих порід в умовах порушення природної рівноваги.

ОтжеЗакон України "Про підвищення престижності шахтарської праці"поширюється як на осіб, які безпосередньо зайняті видобутком вугілля, так і на осіб, які працюють у гірничодобувній та шахто-будівельній промисловості та займаються обслуговуванням шахтного обладнання чи іншої інфраструктури гірничого підприємства повний робочий день під землею.

Відповідно статті 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок призначеної пенсії провадиться з таких строків: при виникненні права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15-го числа.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку наявність підстав для зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплатити (з урахуванням раніше виплачених сум) пенсію у розмірі 80% заробітної плати (доходу) на підставі статті 8 Закону України №345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці», починаючи з 01.12.2021 року.

Згідно з ч. 1ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.

Частиною 2ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства Українивизначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, та з системного аналізу матеріалів справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, внаслідок чого адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 262, 263, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Генерала Батюка, 8) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не зарахування до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1 періодів роботи ОСОБА_1 з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до пільгового підземного стажу роботи за Списком №1 періодів роботи ОСОБА_1 з 20.12.1991 року по 25.08.1993 року та з 13.09.1993 року по 19.02.1996 року;

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок та виплатити (з урахуванням раніше виплачених сум) пенсію ОСОБА_1 у розмірі 80% заробітної плати (доходу) на підставі статті 8 Закону України №345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці», починаючи з 01.12.2021 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Г.П. Бабаш