Постанова № 103474448, 21.02.2022, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
21.02.2022
Номер справи
415/1349/22
Номер документу
103474448
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

415/1349/22

3/415/358/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

21.02.22 року місто Лисичансь

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Луганської обласної прокуратури Каліберди К.С., розглянувши адміністративнийматеріал,наданий УСРв Луганськійобласті ДСР Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Біловодськ Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, одруженого, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 від 26 серпня 2008 року, зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП,

встановив:

14лютого 2022року співробітникамиЛуганського управлінняДепартаменту внутрішньоїбезпеки Національноїполіції України встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , будучи, на підставі Наказу т.в.о.начальника УПП в Луганській області «По особовому складу» за №1459 о/с від 02 листопада 2021 року, з 08 листопада 2021 року особою, звільненою з посади поліцейського взводу №2 роти №5 батальйону УПП в Луганській області ДПП, і, відповідно, - особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «г» Закону України «Про запобігання корупції»,та,являючись,згідно приміткидо ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, у порушення вимог ст.45 ч.2 абз.1 Закону України «Про запобігання корупції», згідно яких:

особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями,

і, відповідно до роз`яснень НАЗК №1 від 03 лютого 2021 року щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», прийнятих на підставі положень ст.12 ч.1 п.5 Закону України «Про запобігання корупції», - декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, -

несвоєчасно, а саме 10 грудня 2021 року, о 12 годині 47 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, тим самим,порушивши вимоги фінансового контролю.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 обставин інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - не спростовував та пояснив, що Наказом т.в.о.начальника УПП в Луганській області ДПП «По особовому складу» за №742о/с від 28 липня 2021 року, з 28 липня 2021 року був призначений на посаду поліцейського взводу №2 роти №5 батальйону УПП в Луганській області ДПП, і, у подальшому, - Наказом т.в.о.начальника УПП в Луганській області «По особовому складу» за №1459 о/с від 02 листопада 2021 року, з 08 листопада 2021 року - звільнений з вищевказаної посади, тобто, являючись особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п.«г» Закону України «Про запобігання корупції», і, будучи ознайомленим з вимогами, заборонами та обмеженнями, встановленими вимогами зазначеного Закону, та, - попередженим про вимоги ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення положень останньої, забувши про необхідність вчинення зазначених дій, дійсно, несвоєчасно, а саме 10 грудня 2021 року, о 12 годині 47 хвилин, без поважних причин, - подав на офіційний веб-сайт НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у чому,наразі,щиро розкаявся,має наутриманні дитину неповнолітнього віку доньку, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у зв`язку з чим, просив суд суворо його не наказувати.

Із дослідженого у судовому засіданні Наказу т.в.о.начальника УПП в Луганській області ДПП «По особовому складу» за №742о/с від 28 липня 2021 року (а.с.20) вбачається, що з 28 липня 2021 року, правопорушника ОСОБА_1 , на підставі заяви безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 від 05 липня 2021 року та протоколу поліцейської комісії №15 ДПП за №95620 від 23 червня 2021 року, було призначено на посаду поліцейського взводу №2 роти №5 батальйону УПП в Луганській області ДПП.

Із дослідженого у судовому засіданні Наказу т.в.о.начальника УПП в Луганській області «По особовому складу» за №1459 о/с від 02 листопада 2021 року (а.с.12,21) вбачається, що з 08 листопада 2021 року правопорушника ОСОБА_1 , на підставі Наказу ДУ «Криворізька академія патрульної поліції» №220 від 04 жовтня 2021 року та подання начальника УПП в Луганській області ДПП від 19 жовтня 2021 року, - звільнено з посади поліцейського взводу №2 роти №5 батальйону УПП в Луганській області ДПП.

Із досліджених у судовому засіданні відомостей, зазначених у витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.13-14) вбачається, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано 10 грудня 2021 року, о 12 годині 47 хвилин.

Із досліджених у судовому засіданні Рекомендацій для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті на службу/роботу (а.с.24) та при звільненні зі служби/роботи (а.с.26), а також, Пам`яток-застережень про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» особам рядового та начальницького складу, які звільняються за служби поліції (а.с.25), та працівників органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України (а.с.27) вбачається, що з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції», правопорушника ОСОБА_1 було ознайомлено своєчасно та належним чином, про що свідчать підписи останнього.

Із досліджених у судовому засіданні письмових пояснень свідка ст.інспектора ВКЗ УПП в Луганській області ДПП НП України Кулікова Д.О. від 18 січня 2022 року (а.с.30) вбачається, що Наказом т.в.о.начальника УПП в Луганській області ДПП «По особовому складу» за №742о/с від 28 липня 2021 року, з 28 липня 2021 року правопорушник ОСОБА_1 був призначений на посаду поліцейського взводу №2 роти №5 батальйону УПП в Луганській області ДПП, і, у подальшому, - Наказом т.в.о.начальника УПП в Луганській області «По особовому складу» за №1459 о/с від 02 листопада 2021 року, з 08 листопада 2021 року звільнено з лав Національної поліції України. При цьому, як під час прийняття на службу, так і перед звільненням, поліцейські УПП систематично попереджаються працівниками відділу кадрового забезпечення про необхідність дотримання вимог антикорупційного законодавства України, зокрема і про необхідність подання декларацій, передбачених ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Крім того, у жовтні 2021 року правопорушником ОСОБА_1 було надано розписку стосовно обізнаності останнім про необхідність виконання вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання декларації перед звільненням та після звільнення, тощо.

На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 у судовому засіданні, дослідивши письмові пояснення, надані останнім 12 січня 2022 року (а.с.31), вислухавши думку прокурора Луганськоїобласної прокуратуриКаліберди К.С., а також, дослідивши наявні письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення докази, зокрема:

Наказ т.в.о.начальника УПП в Луганській області ДПП «По особовому складу» за №742о/с від 28 липня 2021 року (а.с.20),

Наказ т.в.о.начальника УПП в Луганській області «По особовому складу» за №1459 о/с від 02 листопада 2021 року (а.с.12,21),

Рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті на службу/роботу (а.с.24) та при звільненні зі служби/роботи (а.с.26), а також, Пам`ятки-застереження про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» особам рядового та начальницького складу, які звільняються за служби поліції (а.с.25), та працівників органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України (а.с.27),

письмові пояснення свідка ст.інспектора ВКЗ УПП в Луганській області ДПП НП України Кулікова Д.О. від 18 січня 2022 року (а.с.30),

Розписку правопорушника ОСОБА_1 від 18 листопада 2021 року (а.с.29),

відомості, зазначені у витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.13-14), тощо, -

у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні.

Дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «г» Закону України «Про запобігання корупції»,та,являючись,згідно приміткидо ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається НАЗК, - порушив вимоги фінансового контролю.

При призначенністягнення,суд враховуєобставини тахарактер вчиненогоправопорушення,особу правопорушника,ступінь йоговини,майновий станта обставини,що пом`якшуютьі обтяжуютьвідповідальність:правопорушник ОСОБА_1 не працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню не піддавався, утриманців має.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного та наявність на утриманні дитини неповнолітнього віку - доньки, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який не працює, втім,має постійнемісце мешкання,вперше притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності тамає утриманців,враховуючи обставинита характервчиненого адміністративногоправопорушення,і,одночасно,беручи доуваги відсутністьтяжких танегативних наслідківвід скоєного,суд вважає,що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом`якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , та відсутність обставин, які б її обтяжували, суд, оцінюючи вищевказані обставини в їх сукупності, вважає за можливе призначити зазначене стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.

Речові докази по справі відсутні.

Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір у сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: