Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2022 року м. Київ № 640/1973/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у місті Києві Державна казначейська служба Україна пропро визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії прийняв до уваги наступне:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві з позовом в якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві щодо невиконання у строк, визначений Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 ;
-зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві виконати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо невідшкодування сплаченого судового збору у розмірі 768,40 грн. в адміністративній справі № 640/12716/19.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міст Києва від 18.06.2021 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2021 справу № 640/1973/21 прийнято до провадження та призначено судове засідання на 12.08.2021.
Відповідач 1 скористався своїм правом на подання відзиву на адміністративний позов в якому вважає позовні вимоги необґрунтованим та такими, що не підлягають задоволенню з огляду на наступне. Терміни виконання виконавчого листа Окружного адміністративного суду м. Києва по справі № 640/12716/19 залежать від обсягу бюджетних асигнувань виділених на відповідний рік для погашення наявної заборгованості за поданими судовими рішеннями. Перерахування коштів на користь заявника за рахунок бюджетної програми КПКВ 3504040, можливе лише з настанням відповідної черги.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.08.2021 залучено в якості другого відповідача Державну казначейську службу України.
Відповідач 2 у відзиві на позовну заяву зазначає, що органи Казначейства вчиняли у повному обсязі активні дії щодо виконання рішення суду, безпосередньо визначені законом, а перерахування коштів стягувачам із затримкою відбувається не через протиправні дії чи бездіяльність органів Казначейства, а виключно у зв`язку з наявністю сформованої черги, в якій перебуває на виконанні значна кількість виконавчих документів та передбаченими у Законах про Державний бюджет України обмеженими асигнуваннями для погашення наявної заборгованості за поданими стягувачами до органів Казначейства виконавчими документами, у зв`язку з чим просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.08.2021 протокольною ухвалою продовжено розгляд справи в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Окружним адміністративний судом міста Києва розглядалась справа № 640/12716/19.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задоволено повністю.
Вищезазначеним рішенням стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська,16, код ЄДРПОУ 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.) на користь на користь ОСОБА_1 .
На виконання зазначеного рішення, яке набрало законної сили 07.09.2020, видано виконавчий лист від 22.09.2020, який, разом із заявою про його виконання, 12.10.2020 позивачем направлено на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві та отриманий останнім 15.10.2020.
22.12.2020 на адресу позивача від Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві, надійшла відповідь про надання інформації щодо виконання рішення суду. У відповіді зазначено, що Головне управління ДКСУ з 15.10.2020 здійснює виконання рішення про стягнення на користь позивача коштів з ГУ УПФУ в місті Києві, які позивачем було сплачено, як судовий збір за розгляд справи № 640/12716/19 в Окружному адміністративному суді м. Києва. Зазначено, що виконавчий документ на взято на облік за бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою», за третьою чергою, як заборгованість за всіма іншими рішеннями суду та внесено відомості під записом № 1090867 до реєстру судових рішень АС «Є-Казна». Станом на 21.12.2020 Казначейством здійснюється погашення заборгованості за судовими рішеннями, які віднесені до першої черги.
Позивач, вважаючи що відповідачами порушено граничні строки виконання судових рішень, оскільки виконавчий документ отримано Головним управлінням Державної казначейської служби України у м. Києві 15.10.2020, тримісячний строк на виконання сплив 15.01.2021, а вихід за межі даного строку є грубим порушенням чинного законодавства з боку органу державного казначейства, та має наслідком відповідальність за невиконання рішення суду, звернулась з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження» (далі - рішення суду), та особливості їх виконання визначаються Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» N 4901-VI від 05.06.2012 року, що набув чинності з 01.01.2013 року (далі - Закон N 4901).
Частина 2 статті 3 Закону України від 21 квітня 1999 року N 606-XIV «Про виконавче провадження» визначено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
За приписами ч. 1 ст. 2 Закону N 4901 держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов`язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є:
державний орган;
державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство);
юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).
Особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу визначені у статті 3 Закону № 4901.
Так, відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 4 ст. 3 Закону N 4901 виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», із заявою про виконання рішення суду.
Перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.
Пунктом 3 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» визначено, що виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб`єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб`єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.
Бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
У відповідності до п. п. 1 пункту 9 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України, установлено, що до законодавчого врегулювання безспірного списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету: рішення суду про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) виконується виключно Казначейством України. Зазначені рішення передаються до Казначейства України для виконання. Безспірне списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) здійснюється Казначейством України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за черговістю надходження таких рішень, щодо видатків бюджету - в межах відповідних бюджетних призначень та наданих бюджетних асигнувань.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 440 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (далі - Порядок № 440) цей порядок визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 Розділу II «Прикінцевих та перехідних положень» Закону N 4901-VI, інвентаризації та погашення заборгованості за ними.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 440 (тут та далі - в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.
Пунктом 5 Порядку № 440 визначено, що зареєстроване в установленому порядку рішення невідкладно розглядається керівником органу державної виконавчої служби та передається відповідальній особі не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до органу державної виконавчої служби.
За приписами п. 8, п. 9 та п. 10 Порядку № 440 рішення розподіляються в порядку такої черговості погашення заборгованості:
перша черга - рішення щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров`я, а також у зв`язку з втратою годувальника;
друга черга - рішення, пов`язані з трудовими правовідносинами;
третя черга - інші рішення.
Рішення вносяться до кожної з черг за датою їх надходження до органу державної виконавчої служби.
Відповідальна особа не пізніше семи робочих днів з дня внесення рішення до Реєстру зобов`язана надіслати заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням або на електронну пошту повідомлення про прийняття такого рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено.
З метою забезпечення заявнику та боржнику доступу до інформації Реєстру про стан погашення заборгованості за рішенням, прийнятим на користь заявника, у повідомленні про прийняття рішення до обліку зазначаються адреса відповідного веб-сайта в Інтернеті, а також ідентифікатор для доступу до інформації Реєстру.
До повідомлення, яке відповідальна особа надсилає боржнику за його місцезнаходженням (у разі коли боржником є державне підприємство, установа, організація - на адресу центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить боржник), додається копія рішення, за яким він є боржником.
У разі встановлення за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців інформації про припинення боржника - юридичної особи таке повідомлення надсилається відповідному органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника.
Боржник або орган державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, зобов`язаний протягом семи робочих днів повідомити відповідальній особі про стан виконання рішення (виконання в повному обсязі, часткове виконання, невиконання).
Якщо рішенням зобов`язано боржника здійснити нарахування (перерахунок тощо) та/або виплатити кошти, відповідальна особа разом з повідомленням надсилає боржнику або органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, копію рішення для здійснення нарахування суми коштів, що підлягає виплаті заявнику. Про здійснення нарахування боржник або орган державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, зобов`язаний повідомити відповідальній особі протягом десяти робочих днів з дня отримання повідомлення із наданням відповідного документа про здійснення нарахування, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою.
Відповідно до п. 13, п. 14 Порядку N 440 передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.
До органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, передаються рішення, які надійшли до 1 числа місяця, що настав за звітним періодом.
Відповідальна особа додає до рішень, які передаються до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, реквізити для перерахування коштів заявнику. У разі часткового виконання рішення до нього додаються підтверджувальні документи.
До рішень зобов`язального характеру додаються оригінали документів про здійснення нарахування виплат за цим рішенням, підписані уповноваженою особою і завірені гербовою печаткою.
Як передбачено п. 19 та п. 20 Порядку N 440 бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 61, ст. 2431; 2013 р., N 9, ст. 334) (далі - Порядок N 845).
Так, відповідно до пунктів 24 та 25 Порядку N 845 стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку.
Пунктом 24 Порядку № 845 передбачено, що безспірне списання коштів з рахунка боржника здійснюється в першочерговому порядку. Проведення платежів за його платіжними дорученнями здійснюється після безспірного списання у разі наявності коштів на рахунку. У разі наявності у боржника окремої бюджетної програми для забезпечення виконання рішень суду безспірне списання коштів з боржника (виконання рішень суду про стягнення коштів з боржника) здійснюється лише за цією бюджетною програмою. При цьому пункти 24 - 34 цього Порядку застосовуються лише щодо зазначеної бюджетної програми (пункт 25).
У силу пункту 31 Порядку № 845 у разі коли за визначеними органом Казначейства кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, за якими здійснюється безспірне списання коштів, відсутні відкриті асигнування (кошти на рахунках) або до кінця бюджетного періоду їх недостатньо для виконання судового рішення, орган Казначейства надсилає боржнику вимогу щодо необхідності вжиття боржником заходів для встановлення таких асигнувань або здійснення інших дій, спрямованих на виконання судового рішення. Якщо у боржника недостатньо відкритих асигнувань (коштів на рахунках) для виконання виконавчого документа, безспірне списання коштів здійснюється частково. На виконавчому документі ставиться відмітка про обсяг списаних коштів, яка засвідчується підписом відповідальної особи, скріпленим гербовою печаткою. Боржник зобов`язаний протягом одного місяця після надходження зазначеної вимоги надіслати органові Казначейства письмове повідомлення про заходи, вжиті ним з метою виконання судового рішення.
Згідно з пунктом 34 цього Порядку у разі невиконання боржником зазначених вимог орган Казначейства може застосувати заходи впливу відповідно до Бюджетного кодексу України.
За приписом підпункту 2 пункту 4 Порядку № 845 органи Казначейства вживають заходів до виконання виконавчих документів протягом установленого строку, а за приписом підпункту 4 пункту 5 цього ж Порядку під час виконання виконавчих документів органи Казначейства мають право вимагати від боржників вжиття ними заходів до виконання виконавчих документів та за результатами їх виконання.
Таким чином, орган Казначейства вживає встановлені законодавством заходи, які спрямовані на виконання судового рішення боржником, а боржник, у свою чергу, зобов`язаний повідомити орган Казначейства про заходи, вжиті ним з метою виконання судового рішення.
Відповідно до підпункту 1 пункту 47 Порядку N 845 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року N 845, безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих органом Казначейства документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником, а також інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника.
У силу пункту 48 Порядку № 845 для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок.
Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей.
Відповідно до п. п. 1 п. 49 Порядку N 845 у разі коли для здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктами 47 і 50 цього Порядку необхідні додаткові кошти понад обсяг відповідних бюджетних призначень, Казначейство подає протягом 10 днів з дня надходження виконавчих документів Мінфіну пропозиції щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України.
Таким чином, наведене вище дає суду підстави вважати, що Казначейство, відповідно до наданих повноважень, здійснює виконання рішень судів, дотримуючись пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України та пункту 3 Порядку виконання рішень, якими передбачено, що рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів та у межах суми, передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, що відповідає принципу справедливості та забезпечує рівні права стягувачів на одержання коштів Державного бюджету за рішенням суду. При цьому, у випадку недостатності таких коштів, що визначені у Державному бюджеті України, Казначейство зобов`язано ініціювати перед Міністерством фінансів України необхідність внесення відповідних змін до такого бюджету.
У той же час, обставина відсутності у відповідача бюджетних коштів за відповідної бюджетною програмою та наявність значної кількості виконавчих документів, що перебувають на виконанні в органах Казначейства, не може слугувати підставою для невиконання судового рішення, ухваленого на користь позивача.
Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 03.02.2021 року у справі № 812/413/18, від 09 липня 2020 року у справі № 385/1550/16-а (2-а/385/66/16), від 23 квітня 2020 року у справі N 816/2089/17
Окрім, цього, відповідно до правових позицій, викладених у постановах Верховного Суду від 29 січня 2020 року справа N 826/16655/16 та від 28.02.2020 року у справі № 804/2593/17 вимоги частини 4 статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та абз. 2 пункту 48 Порядку N 845 щодо строку перерахування коштів, законодавцем визначені чіткі часові межі виконання рішень суду. У будь-якому разі, черговість здійснення перерахування коштів стягувачу за рішенням суду повинна узгоджуватися з такими приписами закону й рішення судів можуть виконуватися за чергою, однак, у тримісячний строк.
Відповідно до частини 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Як встановлено матеріалами справи та наголошувалося Відповідачем, вищевказаний виконавчий лист Окружного адміністративного суду м. Києва було зареєстровано в органах Казначейства 15.10.2020 року і Позивача взято на облік, а відтак з вказаної дати почав перебіг 3-х місячний строк, визначений у частині 4 статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та абз. 2 пункту 48 Порядку N 845.
Відповідно до копії витягу з бюджетної програми, наданої Відповідачем, вбачається, що Позивача включено до 3 черги.
Судом встановлено, що станом на час вирішення даної адміністративної справи Відповідачем, в порушення строку, встановленого частиною 4 статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та абз. 2 пункту 48 Порядку N 845 не виконано рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19, стягувачу не перераховано суму, що з урахуванням викладеного вище містить ознаки протиправної бездіяльності.
У той же час на доведення відсутності таких ознак Відповідач посилався на відсутність його вини через існування загальновідомої заборгованості з виконання судових рішень, підтвердженою Державою у Законах України «Про державний бюджет України на 2015 рік», «Про державний бюджет України на 2016 рік», «Про державний бюджет України на 2017 рік», «Про державний бюджет України на 2018 рік», «Про державний бюджет України на 2019 рік», «Про державний бюджет України на 2020 рік» та надав суду копії листів, адресованих Міністерству фінансів України про збільшення бюджетних призначень за КПКВК 3504040 у передбачений законом спосіб за 2018-2020 роки.
Втім, суд звертає увагу, що такі докази, надані Відповідачем, не спростовують ознак його протиправної бездіяльності, можуть свідчити про відсутність відповідних бюджетних асигнувань за вказаний період, але не доводять факту вчинення ним дій, передбачених п. 49 Порядку № 845 щодо подання Міністерству фінансів України пропозицій необхідності внесення змін до Закону про Державний бюджет України упродовж 10 днів з дня отримання Казначейством виконавчих документів.
Одночасно, суд не може прийняти до уваги доводи Позивача щодо протиправного застосування до нього Відповідачем принципу черговості погашення заборгованості прийняті, оскільки така черговість, передбачена у підзаконних нормативно-правових актах, які є чинними, обов`язковими для виконання Казначейством та у даній справі не оскаржуються.
Таким чином, приймаючи до уваги викладене вище суд приходить до переконання про обґрунтованість доводів Позивача та необхідність визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві щодо невиконання у строк, визначений Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 .
Також, за вказаних обставин з метою відновлення прав та охоронюваних законом інтересів Позивача підлягає до задоволення й інша його вимога з урахуванням належного способу судового захисту шляхом зобов`язання Державну казначейську службу України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 .
Відповідно до положень чч. 1 та 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Частинами 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може звільнити від сплати судового збору у разі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
На підтвердження майнового стану, позивач надала суду відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (довідка додається) від 05.01.2021, в яких зазначено що позивачем у попередньому році фактично отримано 8276,30грн., з яких 5 відсотків становить 413,82грн., а тому сума судового збору, яка становить 1816,00грн. (908+908=1816) за дві позовні вимоги немайнового характеру, перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік
З урахуванням зазначеного, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та звільнити позивача від сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.
Зважаючи на те, що позивачем при зверненні до суду з даним позовом судовий збір не сплачувався, відшкодування витрат на оплату судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на рахунок позивача не проводиться.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 8, 9, 77,243 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві щодо невиконання у строк, визначений Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 в частині стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
3. Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві виконати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2020 в адміністративній справі №640/12716/19 щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368) шляхом їх безспірного списання судовий збір у розмірі 768,40 на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій