Рішення № 103460348, 02.02.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.02.2022
Номер справи
640/29182/21
Номер документу
103460348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

02 лютого 2022 року справа №640/29182/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доГоловного управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області (далі по тексту - відповідач, ГУ СБУ у м. Києві та Київській області)третя особаГоловне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі по тексту - третя особа, ГУ ПФУ в м. Києві)про1) визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у проведенні розрахунку календарної, пільгової та загальної вислуги та надісланні до третьої особи необхідних документів для проведення перерахунку пенсії, відповідно до вислуги (календарної, пільгової, загальної); 2) зобов`язання відповідача провести позивачу розрахунок календарної, пільгової та загальної вислуги та надіслати до третьої особи необхідні документи для проведення перерахунку пенсії, відповідно до вислуги (календарної, пільгової, загальної)

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач протиправно відмовив в розрахунку вислуги (календарної, пільгової та загальної) позивача на підставі документів, наявних в особовій справі, та у поданні необхідних документів до ГУ ПФУ в м. Києві для проведення перерахунку пенсії відповідно до вислуги (календарної, пільгової та загальної).

На думку позивача, при призначення пенсії за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393.

Ухвалою від 26 жовтня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/29182/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання; залучив до участі у справі ГУ ПФУ в м. Києві в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Відповідач подав відповідь на відзив, в якому просить відмовити в задоволенні адміністративного позову та зазначає, що абзацом першим пункту 4 , абзацом другим пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, визначено, що саме пенсіонер (заявник), а не уповноважений структурний підрозділ СБУ подає до органу, що призначає пенсію, заяву про перерахунок пенсії та додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії, що ґрунтується на положеннях частин першої та другої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; подання уповноваженим структурним підрозділом СБУ до органу, що призначає пенсію відповідних документів та відомостей для перерахунку раніше призначеної пенсіонеру пенсії може мати місце виключно у випадках, визначених пунктом 24 зазначеного Порядку, а саме, у разі прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для таких категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, відповідач зазначив, що надав позивачу довідки від 10 серпня 2021 року №139 та №140, в яких відображені відомості достатні для обчислення тривалості проходження військової служби в особливих умовах; розрахунок вислуги років для призначення пенсії позивачу здійснений уповноваженим структурним підрозділом СБУ й облікований за №61/11/3110/дск від 13 лютого 2018 року та у встановленому порядку і своєчасно у 2018 році наданий до органу, що призначає пенсію; подання ГУ СБУ у м. Києві та Київській області до органу, що призначає пенсію, іншого розрахунку вислуги років позивача для перерахунку його пенсії положеннями Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 не передбачено.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій, що підтверджується копією посвідчення від 03 жовтня 2015 року серії НОМЕР_1 , виданого Службою безпеки України.

Відповідно до довідки ГУ СБУ у м. Києві та Київській області від 10 серпня 2021 року №139 позивач проходив військову службу в органах Служби безпеки України з 24 листопада 1997 року по 12 січня 2018 року, під час проходження військової служби в органах Служби безпеки України у періоди з 02 квітня 2015 року по 05 липня 2015 року та з 02 травня 2017 року по 02 вересня 2017 року брав безпосередню участь в Антитерористичних операціях на території Донецької та Луганської областей.

Згідно з довідкою ГУ СБУ у м. Києві та Київській області від 10 серпня 2021 року №140 позивач проходив військову службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України на посадах офіцерського оперативного складу у періоди: з 15 березня 2000 року по 04 листопада 2003 року, з 04 листопада 2003 року по 16 квітня 2010 року, з 05 липня 2010 року по 15 листопада 2012 року, з 15 листопада 2012 року по 18 квітня 2014 року, з 03 листопада 2014 року по 04 серпня 2015 року та з 01 липня 2016 року по 28 серпня 2016 року; вислуга років на 12 січня 2018 року складає: календарна - 20 років 01 місяць 25 днів, загальна - 20 років 01 місяць 25 днів.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 12 серпня 2021 року, в якій просив, зокрема, здійснити розрахунок його вислуги на підставі документів, наявних в особовій справі, які б зазначали: календарну вислугу, пільгову вислугу та загальну, підготовити та надіслати до ГУ ПФУ в м. Києві необхідні документи для проведення перерахунку пенсії, відповідно до вислуги позивача.

За результатом розгляду заяви позивача відповідач листом від 16 вересня 2021 року №51/17/К-946/24 відмовив у підготовці та поданні до ГУ ПФУ в м. Києві розрахунку вислуги років для проведення перерахунку пенсії позивача, оскільки згідно вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до страхового стажу для призначення пенсії зараховується військова служба у календарному обчисленні, а тому підстави для внесення змін до розрахунку вислуги років для призначення пенсії від 13 лютого 2018 року №61/11/3110/дск відсутні.

Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з положеннями статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Загальні умови і порядок пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, зокрема, в органах Служби безпеки України, визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно пункту «а» частини першої статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д», «ж» статті 12 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше

Частиною четвертою статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Відповідно до статті 171 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінетом Міністрів України постановою від 17 липня 1992 року №393 затверджений Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі по тексту - Порядок №393).

Порядок №393 визначає, які саме види служби зараховуються до вислуги років, та які саме види служби і в яких коефіцієнтах зараховуються на пільгових умовах.

Так, відповідно до пункту 3 Порядку №393 до вислуги років для призначення пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується час проходження служби на пільгових умовах, зокрема:

- один місяць служби за три місяці - час проходження служби протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції (абзац сьомий підпункту «а»);

- один місяць служби за півтора місяця - час проходження служби у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки (абзац дев`ятий підпункту «в»).

Вирішуючи справу №805/3923/18-а, Верховний Суд у постанові від 03 березня 2021 року дійшов висновку, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Порядком №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов`язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.

При цьому Верховний Суд відступив від правових висновків, викладених у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 вересня 2018 року у справі №725/1959/17, від 27 березня 2018 року у справі №295/6301/17.

Таке правове регулювання та наведені вище висновки Верховного Суду у справі №805/3923/18-а дозволяють зробити висновок те, що передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і положенням цього Закону не суперечить.

Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Таким чином, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як єдину, обов`язкову умову призначення пенсії за вислугу років передбачає наявність у особи певної кількості років певного виду служби (вислуги). При цьому, наявність необхідної вислуги років забезпечує право на пенсію за вислугу років безвідносно до віку, стажу та працездатності особи.

Визначення у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вислуги саме в календарних роках передбачає обов`язкову вислугу усіх календарних днів (365), що в такому випадку і буде становити календарний рік і буде відповідати правилу, закріпленому в частині четвертої статті 17 цього ж Закону, щодо можливості врахування при призначенні пенсії тільки повних років вислуги.

Таким чином, передбачена Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).

У свою чергу, передбачені статтею 171 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пільгові умови призначення пенсій відповідно до Порядку №393 полягають в пільговому (кратному) зарахуванні вислуги років.

При цьому, таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах.

Завдяки такому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, порівняно із зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таким чином, для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393.

Наведені висновки суду узгоджуються з висновками, викладеними у постанові Верховного Суду у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 14 квітня 2021 року у справі №480/4241/18.

При цьому, у вказаній постанові з метою забезпечення єдності та сталості судової практики Верховний Суд в складі Судової палати Касаційного адміністративного суду відступає від висновків щодо застосування норм права у постановах Верховного Суду від 22 листопада 2018 року у справі №161/4876/17, від 15 серпня 2019 року у справі №281/459/17, від 27 березня 2020 року у справі №569/727/17 та інших, у яких Верховний Суд дійшов висновку про неможливість пільгового обчислення вислуги років та невідповідності в цій частині Порядку №393 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, доводи відповідача, викладені в листі 16 вересня 2021 року №51/17/К-946/24, про те, що визначальною для набуття права на призначення пенсії за вислугу років є, саме, календарна вислуга років, є необґрунтованими.

Відповідно до довідок ГУ СБУ у м. Києві та Київській області від 10 серпня 2021 року №139 та №140 позивач проходив військову службу в органах Служби безпеки України з 24 листопада 1997 року по 12 січня 2018 року, в тому числі в спеціальних підрозділах по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України на посадах офіцерського оперативного складу у періоди: з 15 березня 2000 року по 04 листопада 2003 року, з 04 листопада 2003 року по 16 квітня 2010 року, з 05 липня 2010 року по 15 листопада 2012 року, з 15 листопада 2012 року по 18 квітня 2014 року, з 03 листопада 2014 року по 04 серпня 2015 року та з 01 липня 2016 року по 28 серпня 2016 року та під час проходження військової служби з 02 квітня 2015 року по 05 липня 2015 року та з 02 травня 2017 року по 02 вересня 2017 року брав безпосередню участь в Антитерористичних операціях на території Донецької та Луганської областей.

Отже, позивач відповідно до пункту 3 Порядку №393 має право на пільгове обчислення вислуги років у зазначені періоди служби та зарахування пільгової вислуги років для призначення пенсії за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, позивачу обчислена календарна вислуга років станом на час звільнення зі служби - 20 років 01 місяць 25 днів та, до якої не зарахована вислуга років обчислена на пільгових умовах.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що при розрахунку вислуги років ОСОБА_1 відповідач протиправно не включив вислугу років позивача, обчислену на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 1 постанови Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Постанова №3-1) заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які, зокрема, мають право на пенсію згідно із Законом, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи, зокрема, Служби безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Відповідно до пункту 12 Постанови № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії.

Суд звертає увагу, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії і встановлюють наявність підстав для її призначення, після чого направляють подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу Пенсійного фонду України або відмовляють у такому поданні.

Як встановив суд, відповідач при здійсненні розрахунку вислуги років для призначення пенсії позивачу від 13 лютого 2018 року №61/11/3110/дск не включив до неї вислугу років обчислену на пільгових умовах що, як наслідок, призвело до невірного зазначення вислуги років позивача у поданні ГУ СБУ у м. Києві та Київській області для призначення пенсії позивачу.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача, що подання уповноваженим структурним підрозділом СБУ до органу, що призначає пенсію відповідних документів та відомостей для перерахунку раніше призначеної пенсіонеру пенсії може мати місце виключно у випадках, визначених пунктом 24 Порядку №3-1, а саме, у разі прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для таких категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки, в цьому випадку саме ГУ СБУ у м. Києві та Київській області не вірно визначило вислугу років для призначення пенсії позивачу в поданні до ГУ ПФУ в м. Києві.

Враховуючи викладене, з урахуванням правового висновку, наведеного у постанові об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 03 березня 2021 року у справі 805/3923/18-а та постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 року у справі №480/4241/18, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у проведенні розрахунку календарної, пільгової та загальної вислуги років та надісланні до третьої особи необхідних документів для проведення перерахунку пенсії позивачу відповідно до вислуги років позивача (календарної, пільгової, загальної) та зобов`язання відповідача провести позивачу розрахунок календарної, пільгової та загальної вислуги років та надіслати до третьої особи необхідні документи для проведення перерахунку пенсії відповідно до вислуги років позивача (календарної, пільгової, загальної).

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати зі сплати судового збору відшкодуванню не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні розрахунку календарної, пільгової та загальної вислуги років та надісланні до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві необхідних документів для проведення перерахунку пенсії відповідно до вислуги років (календарної, пільгової, загальної) ОСОБА_1 .

3. Зобов`язати Головне управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області провести ОСОБА_1 розрахунок календарної, пільгової та загальної вислуги років та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві необхідні документи для проведення перерахунку пенсії відповідно до вислуги років (календарної, пільгової, загальної) ОСОБА_1 .

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 );

Головне управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області (01010, м. Київ, вул. Аскольдів, буд. 3-А; ідентифікаційний код 20001792);

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).

Суддя В.А. Кузьменко