Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2022 року м. Київ № 640/15593/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс-Трейд» (23520, Вінницька область, Шаргородський район, с. Пасинки, вул. Б. Хмельницького, буд. 17, код ЄДРОПУ 43141199)
до: Антимонопольного комітету України в особі Постійно діючої адміністративної колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 45, код ЄДРПОУ 00032767)
треті особи: Гайсинська міська рада (23700, Вінницька область, м. Гайсин, вул. 1 Травня, буд. 7), Приватне підприємство "Дорстрой" (20001, Черкаська область, м. Христинівка, вул. Н.Терещенка, буд. 1А).
про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкс-Трейд» (далі - позивач) з позовом до Антимонопольного комітету України в особі Постійно діючої адміністративної колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - відповідач), треті особи: Гайсинська міська рада, Приватне підприємство "Дорстрой" в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення №10925-р/пк-пз від 02.06.2020 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
- зобов`язати Антимонопольний комітет України повторно розглянути скаргу ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД» у процедурі закупівлі № UА-Р-2020-03-31-000196-С.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 14.07.2020 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення сторін.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач безпідставно відмовив у задоволенні скарги ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД» про порушення Гайсинською міською радою законодавства у сфері публічних закупівель при відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД» , не взявши до уваги доводи позивача про незаконність протоколу тендерного комітету про відхилення пропозиції скаржника.
Згідно відзиву на позовну заяву, відповідач вказує, що оскаржуване рішення є законним та обґрунтованим, а підстави для задоволення адміністративного позову відсутні.
Треті особи не скористались правом подання письмових пояснень по суті спору.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Гайсинською міською радою було оголошено процедуру відкритих торгів (закупівля № UА-Р-2020-03-31-000196-с.) по предмету «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Волонтерів в м. Гайсин Вінницької області ДСТУ Б.Д. 1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011 (код ДК 021:2015 - 45230000-8 будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь).
Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі "Prozorro" тендерні пропозиції подано ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД», ПП «ДОРСТРОЙ», ТОВ Хмільницька будівельна компанія».
Згідно рішення тендерного комітету Гайсинської міської ради від 30.04.2020, тендерна пропозиція учасника ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД» була відхилена через невідповідність умовам закупівлі.
Підставою для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД», стало те, що учасником у складі тендерної пропозиції не надано:
- копії документів, які згідно чинного законодавства України посвідчують факт введення в експлуатацію об`єктів будівництва, що є предметом наданих аналогічних договорів;
- копію свідоцтва про повірку дозатора вагового для приготування асфальтобетонної суміші;
Не погодившись з рішенням відповідача про відхилення тендерної пропозиції, ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД» подано скаргу від 14.05.2020 № UA-2020-03-31-000196-c.bl щодо порушення Гайсинською міською радою Вінницької області порядку проведення процедури закупівлі за предметом "Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Волонтерів в м. Гайсин Вінницької області ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011.
За результатами розгляду поданої скарги відповідачем прийнято рішення №10925-р/пк-пз від 02.06.2020 про відмову в задоволені скарги ТОВ «ЛЮКС-ТРЕЙД».
Не погоджуючись із зазначеним рішенням відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду за захистом своїх прав.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин):
тендер (торги) - здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі);
тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель;
тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об`єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Статтею 7 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов`язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) приймаються від імені Антимонопольного комітету України.
Постійно діюча адміністративна колегія (колегії) Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель діє у складі трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету України. Голова постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України повинен мати вищу освіту.
Член постійно діючої адміністративної колегії (колегій), який є пов`язаною особою із суб`єктом оскарження або замовником, не може брати участі в розгляді та прийнятті рішень щодо такої скарги і повинен бути замінений на час розгляду і прийняття рішення щодо такої скарги іншим державним уповноваженим Антимонопольного комітету України, що визначається Головою Антимонопольного комітету України.
Порядок діяльності постійно діючої адміністративної колегії (колегій) встановлюється відповідно до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", якщо інше не встановлено цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» скарга до органу оскарження подається суб`єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам. Обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням цілісності даних про учасників і їхніх тендерних пропозицій/пропозицій під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій/пропозицій.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про публічні закупівлі» відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій.
Згідно з частинами першою, другою статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору; наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав.
У тендерній документації зазначаються такі відомості:
1) інструкція з підготовки тендерних пропозицій;
2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Для об`єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 цього Закону;
3) інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону;
4) інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби);
5) кількість товару та місце його поставки;
6) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
8) проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов;
9) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота). Замовник може передбачити можливість укладення одного договору про закупівлю з одним і тим самим учасником у разі визначення його переможцем за кількома лотами;
10) перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.
У разі застосування критерію оцінки вартість життєвого циклу, методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів і інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу. Замовник у разі необхідності дисконтування витрат життєвого циклу майбутніх періодів може використовувати поточну облікову ставку Національного банку України. Вартість життєвого циклу може рахуватися як сума всіх витрат життєвого циклу або сума всіх витрат життєвого циклу, поділена на розрахункову одиницю експлуатації предмета закупівлі;
11) строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій;
12) валюта, у якій повинна бути зазначена ціна тендерної пропозиції;
13) мова (мови), якою (якими) повинні бути складені тендерні пропозиції;
14) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;
15) розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
16) розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати);
17) прізвище, ім`я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв`язок з учасниками;
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.
Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов`язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.
Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Частиною 1 статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.
Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система закупівель повинна забезпечити можливість подання тендерної пропозиції/пропозиції всім особам на рівних умовах.
У відповідності до частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо:
1) учасник:
не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону;
не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;
2) переможець:
відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;
не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;
3) наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону;
4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.
У разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема, технічній специфікації та/або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов`язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п`ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель.
З матеріалів справи слідує, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛЮКС-ТРЕЙД» подано скаргу до Антимонопольного комітету України у зв`язку з незгодою з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції.
Відповідно до пункту 1 розділу III Тендерної документації на закупівлю робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Волонтерів в м. Гайсині Вінницької області ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011 (код ДК 021:2015-45230000-8 будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь), Пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження документів документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям (відповідно до додатків 1 та 7).
Відповідно до пункту 5 розділу III Документації для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасник у складі своєї тендерній пропозиції надає документи, зазначені у Додатку 1,6,7 до цієї Документації.
Додаток 1 Документації містить перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям.
Пунктом 3 додатку 1 Документації передбачена довідка у довільній формі, яка містить інформацію про виконання аналогічного договору, укладеного у період 2017-2019 роках. Аналогічним договором є договір, предмет якого включає: роботи з капітального ремонту (будівництва, реконструкції) доріг.
Довідка має містити інформацію про не менш ніж два вказаних аналогічних договори, із зазначенням контрагента (замовники) за договором, дати укладення договору, предмета договору.
На підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів Учасник, у складі тендерної пропозиції, надає копії таких договорів, копію документа, що згідно чинного законодавства України посвідчує факт введення в експлуатацію об`єкту будівництва, що є предметом наданого аналогічного договору, копії довідок про вартість виконаних робіт за таким договором (форма КБ-3) на всю суму, зазначену у договорі, копії актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2В) на весь об`єм робіт, зазначений у договорі, та відгук від Замовника будівельних робіт по відповідному об`єкту за наданим учасником аналогічним договором (оригінал позитивного листа відгуку (на який надано відгук), ціни (вартості) договору, інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків виконання робіт, номеру контактного телефону представника замовника за аналогічним договором).
Судом встановлено, що у складі Пропозиції Скаржника містяться, зокрема:
- довідка про виконання аналогічного Договору від 10.04.2020 №21 (файл "16 довідка про виконання аналог.договору.рdf"), які містить інформацію про два договори;
- підрядний договір від 23.09.2019 №51 (файл "30 копія аналогічного договору Стрижавка.рdf), укладений з Стрижавською селищною радою, предметом якого, зокрема, є капітальний ремонт покриття по вул. Кармелюка (від буд.№31 до буд. 61 та до буд. №35; проїзд між вул. Кармелюка від буд. №4 до буд. №2 по вул. Набережній; проїзд від перехр. вул. Алеї до буд.4 по вул. Кармелюка) в смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області;
- договір підряду від 02.08.2019 №1, укладений з житловобудівельним кооперативом "Будінвест" (файл "7 аналогічний договір.рdf"), предметом якого, зокрема, є капітальний ремонт частини дорожнього покриття по вулиці Пирогова м. Вінниця;
- лист-пояснення щодо неподання документів від 22.04.2020 №95 (файл "40 Лист пояснення щодо неподання документів.рdf"'), відповідно до якого, зокрема, зазначено: "Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІОКС-ТРЕЙД", учасник даної закупівлі, в складі своєї тендерної пропозиції не надає - копію документа, що згідно чинного законодавства України посвідчує факт введення в експлуатацію об`єкту будівництва, що є предметом наданого аналогічного договору, так як такий документ не передбачений чинним законодавством України, з огляду на наступне. Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 406 затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Згідно п.10 вказаної Постанови, не підлягають введенню в експлуатацію, зокрема, роботи визначених Законом України "Про благоустрій населених пунктів". Згідно п.1 ч. І ст. 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до елементів об`єктів благоустрою віднесено - покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів. Відтак, об`єкти будівництва, що були предметом наданих аналогічних договорів та такий документ для цих об`єктів не передбачений чинним законодавством".
Також, Додаток 2 Документації містить перелік документів, що має надати учасник/переможець для підтвердження інформації про відсутність підстав для відмови у часнику/переможцю в участі у процедурі закупівлі на підставі статті 17 закону.
Пунктом 6 розділу 2 додатку 2 Документації передбачена копія сертифіката або свідоцтва про повірку дозатора вагового для приготування асфальтобетонної суміші.
У складі Пропозиції позивача містилась, зокрема, довідка про не подання документів від 09.04.2020 №15 (файл "22 довідка щодо дозаторів. рdf"') відповідно до якого, зокрема, зазначено: "Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЮКС-ТРЕЙД" в складі своєї тендерної пропозиції не надає: Копію сертифіката або свідоцтва про повірку дозатора вагового для приготування асфальтобетонної суміші, так як такий документ не передбачений чинним законодавством України. Вагові дозатори, які входять до складу асфальтозмішувальних установок є технологічними засобами вимірювальної техніки, не мають самостійного застосування, працюють лише в складі вищевказаних установок та не підлягають повірці, оскільки вони не є законодавчо врегульованими засобами вимірювальної техніки, згідно Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та ДСТУ 2708:2006 "Повірка засобів вимірювальної техніки".
З підстав ненадання позивачем документів, визначених тендерною документацією, відповідачем було встановлено, що тендерна пропозиція позивача не відповідала умовам тендерної документації, а скарга щодо порушення Гайсинською міською радою Вінницької області порядку проведення процедури закупівлі за предметом "Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Волонтерів в м. Гайсин Вінницької області ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, ГБН Г.1-218-182:2011, - відхилена.
Суд погоджується з позицією відповідача з наступних підстав.
Суд враховує, що позивач не заперечує, що його тендерна пропозиція не містить окремо визначених тендерною документацією документів, проте вважає, що надавати їх не зобов`язаний, оскільки останні не передбачені чинним законодавством України.
Однак, надані позивачем листи-пояснення про те, що копії документів, які посвідчують факт введення в експлуатацію об`єктів будівництва, що є предметом наданих аналогічних договорів та копія свідоцтва про повірку дозатора вагового для приготування асфальтобетонної суміші не передбачені чинним законодавством не позбавляло позивача можливості отримати вказані документи в добровільному порядку з тим, щоб дотриматися умов конкурсу.
Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє тендерну пропозицію, зокрема, в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Зазначена норма Закону є імперативною та не передбачає виключень. Відхилення тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі у разі наявності зазначених вище підстав є обов`язком Замовника.
Також слід зауважити, що позивач був заздалегідь ознайомлений з умовами Документації та у випадку неможливості виконання зазначених вище умов Документації - міг скористатись своїм правом на оскарження цих умов до органу оскарження чи роз`яснення до замовника.
Так, частиною 1 статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі», фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз`ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз`ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз`яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Проте, суду не надано доказів подання скарг щодо зазначених умов Документації до органу оскарження або звернень до замовника за роз`ясненнями.
Вказана позиція відповідає позиції Верховного Суду, висловлену у постанові від 24.06.2020 по справі №826/15639/17.
Згідно частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 (справа № 802/2236/17-а).
Беручи до уваги наведене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, виходячи з наведених висновків в цілому, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні позову.
Питання розподілу судових витрат, відповідно до норм статті 139 КАС України, судом не вирішується з огляду на відмову у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс-Трейд».
Керуючись статтями 6, 72-77,241-246, 250, 255 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс-Трейд» (23520, Вінницька область, Шаргородський район, с. Пасинки, вул. Б. Хмельницького, буд. 17, код ЄДРОПУ 43141199) до Антимонопольного комітету України в особі Постійно діючої адміністративної колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 45, код ЄДРПОУ 00032767), треті особи: Гайсинська міська рада (23700, Вінницька область, м. Гайсин, вул. 1 Травня, буд. 7), Приватне підприємство "Дорстрой" (20001, Черкаська область, м. Христинівка, вул. Н.Терещенка, буд. 1А) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295, 296 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська