Рішення № 103459433, 31.01.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.01.2022
Номер справи
640/25318/20
Номер документу
103459433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

31 січня 2022 року справа №640/25318/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доЦентральної виборчої комісії (далі по тексту - відповідач, ЦВК)про1) визнання протиправним та нечинним рішення відповідача про встановлення неможливості проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських, рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року згідно з переліком, який міститься в додатку 1 до постанови ЦВК від 08 серпня 2020 року №161; 2) визнання протиправним та нечинним пункту 2 постанови ЦВК від 08 серпня 2020 року №161 щодо встановлення неможливості проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських, рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року згідно з перелікомВ С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи про протиправність рішення відповідача щодо встановлення неможливості проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських, рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року згідно з переліком, який міститься в додатку 1 до постанови Центральної виборчої комісії від 08 серпня 2020 року №161 та пункту 2 вказаної постанови, оскільки цим рішенням порушено його право, передбачене статтею 38 Конституції України, щодо вільного обрання та можливості бути обраним до органів місцевого самоврядування.

Ухвалою від 21 жовтня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва передав адміністративну справу №640/25318/20 на розгляд Шостому апеляційному адміністративному суду.

Ухвалою від 27 жовтня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд передав адміністративну справу №640/25318/20 на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу №640/25318/20 передано на розгляд судді Кузьменку В.А.

Ухвалою від 05 листопада 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/25318/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Відповідач у відзиві на позовну заяву вказав, що оскаржувані рішення прийняті у відповідності до пункту 7 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України, оскільки встановлено обставини неможливості забезпечення підготовки та проведення місцевих виборів на території Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року №795-ІХ «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї Постанови) на неділю 25 жовтня 2020 року.

Пунктами 2, 3 зазначеної постанови передбачено, що вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються і не проводяться.

У зв`язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької та Луганської областей вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначаються і не проводяться.

Чергові місцеві вибори не проводяться у разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року (пункт 5 постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року №795-ІХ).

Постановою ЦВК від 30 липня 2020 року № 152 «Про звернення до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновку щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на виборчих дільницях, утворених згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року №117» вирішено звернутися до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновків щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на виборчих дільницях, утворених згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року №117 «Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі», за формою, що додається, та їх отримання Комісією (на паперовому носії та в електронному вигляді) не пізніше 5 серпня 2020 року.

07 серпня 2020 року до ЦВК надійшов лист (вх. №21-40-4983) від Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Донецької обласної державної адміністрації від 05 серпня 2020 року вих. №0.1/20-4177/4-20 «Про проведення виборів в окремих районах Донецької області» у якому повідомлено про неможливість здійснення організації підготовки та проведення згідно з Виборчим кодексом України місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, зокрема, на території Волноваської територіальної громади Волноваського району Донецької області.

Постановою ЦВК від 08 серпня 2020 року №160 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» призначено на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів за переліками згідно з додатками 1-24, зокрема, на території Волноваської міської територіальної громади.

Також, пунктом 2 постанови ЦВК від 08 серпня 2020 року №161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» встановлена неможливість проведення відповідно до положень Виборчого кодексу України перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року згідно з переліком (додаток 1), зокрема, на території Волноваської міської територіальної громади.

Положеннями частини другої статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, відповідно до Конституції України визначає Виборчий кодекс України.

Відповідно до статті 1 Виборчого кодексу України вибори в Україні є основною формою народного волевиявлення, способом безпосереднього здійснення влади Українським народом.

Вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Згідно зі статтею 2 вказаного Кодексу підготовка та проведення виборів регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців», іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства та актами Центральної виборчої комісії.

Відповідно до положень статті 17 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» ЦВК, зокрема, забезпечує реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумах; забезпечує дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу та процесу референдуму; здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми; забезпечує однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України; витребовує та безоплатно одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування інформацію, у тому числі персональні дані, необхідну для здійснення повноважень Комісії; здійснює інші повноваження, передбачені законами України.

Статтею 205 Виборчого кодексу України визначено повноваження Центральної виборчої комісії щодо організації і проведення місцевих виборів, у тому числі частиною сьомою зазначеної статті передбачено, що у разі встановлення неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів відповідно до положень цього Кодексу на окремих територіях, ЦВК приймає рішення про неможливість проведення виборів до відповідних органів місцевого самоврядування.

Разом з тим, Законом України «Про військово-цивільні адміністрації» визначено організацію, повноваження і порядок діяльності військово-цивільних адміністрацій, що утворюються як тимчасовий вимушений захід з елементами військової організації управління для забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції, що не має на меті зміни та/або скасування конституційно закріпленого права територіальних громад на місцеве самоврядування.

Так, згідно приписів статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.

Військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.

Повноваження військово-цивільних адміністрацій визначені статтею 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», частиною третьою якої, в тому числі передбачено, що районні, обласні військово-цивільні адміністрації поряд із здійсненням повноважень місцевих державних адміністрацій на відповідній території також здійснюють повноваження із: здійснення відповідно до закону повноважень щодо організації проведення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці всеукраїнських референдумів та виборів органів державної влади і місцевого самоврядування; надання висновків Центральній виборчій комісії щодо можливості організації та підготовки відповідно до закону проведення відповідних виборів на окремих територіях.

Судом встановлено, що з метою забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян України та принципів і засад виборчого процесу під час організації підготовки і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей, ЦВК постановою від 30 липня 2020 року №152 звернулась до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновків щодо можливості організації підготовки та проведення згідно з Виборчим кодексом України зазначених виборів на виборчих дільницях, утворених відповідно до постанови ЦВК від 25 червня 2020 року №117 «Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі».

07 серпня 2020 року до ЦВК надійшли відповідні висновки Донецької обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації (лист від 05 серпня 2020 року №01/20-4177/4-20) та Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації (лист від 06 серпня 2020 року №1/0101-09-3409).

Зазначені висновки містили інформацію про виборчі дільниці, утворені на територіях територіальних громад (населених пунктів), які входять до Переліку районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, затвердженого Указом Президента України від 07 лютого 2019 року №32/219 «Про межі та перелік районів міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях», на яких відповідно до статті 2 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», частини п`ятої статті 8 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» місцеві вибори не проводяться, а також про виборчі дільниці, утворені на територіях територіальних громад (населених пунктів), що не входять до вказаного Переліку, на яких можливо/неможливо здійснювати організацію підготовки та проведення місцевих виборів.

Зокрема, Донецька обласна державна адміністрація - обласна військово-цивільна адміністрація у своєму листі зазначила, що нею спільно з Командуванням операції Об`єднаних сил, Головним управлінням Служби безпеки України в Донецькій та Луганських областях та Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області проаналізовано суспільно-політичну та безпекову ситуацію на окремих територіях Донецької області.

У зв`язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, на окремих територіях Донецької області неможливо забезпечити належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час організації та проведення, відповідно до Виборчого кодексу України, місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

До вказаного листа Донецька обласна державна адміністрація - обласна військово-цивільна адміністрація додала листи Командування операції об`єднаних від 04 серпня 2020 року №313/ОКПОС/12/4510, Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях від 04 серпня 2020 року №78/1/3/2566, Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 04 серпня 2020 року №4731/01/18-2020.

Так, згідно листа Командування операції об`єднаних від 04 серпня 2020 року №313/ОКПОС/12/4510 з огляду на складну суспільно-політичну та безпекову обстановку проведення виборів до відповідних органів місцевого самоврядування в населених пунктах вздовж лінії зіткнення, визначених Указом Президента України від 07 лютого 2019 року №32/2019 «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганських областях є недоцільним».

У листі Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях від 04 серпня 2020 року №78/1/3/2566 зазначено, що «режим тиші», запроваджений за результатами «Мінських домовленостей», не може гарантувати 100-відсоткову безпеку для мешканців населених пунктів, розташованих уздовж лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями. Таким чином, забезпечити належну безпеку громадян під час проведення місцевих виборів на території Донецької області є неможливим, особливо в об`єднаних територіальних громадах, створених вздовж лінії розмежування.

Головне управління Національної поліції в Донецькій області у листі від 04 серпня 2020 року №4731/01/18-2020 вказало, що згідно з постановою ЦВК від 25 червня 2020 року №117 щодо утворення виборчих дільниць особовий склад Головного управління Національної поліції в Донецькій області буде залучено до несення служби із забезпечення охорони публічної безпеки і порядку на всій території Донецької області, крім населених пунктів області, в яких відсутня можливість проведення виборів, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085 (зі змінами, внесеними згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року №505-р) «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення».

Таким чином, Донецька обласна державна адміністрація - обласна військово-цивільна адміністрація визначила зазначені обставини як такі, що унеможливлюють організацію підготовки та проведення згідно з положеннями Виборчого кодексу України виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, у тому числі і Волноваської територіальної громади.

Як наслідок, відповідно до пункту 2 постанови ЦВК від 08 серпня 2020 року №161, остання враховуючи пункт 1 частини третьої статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», пункт 2 Постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року №795-IX «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році», на підставі висновків Донецької обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації та Луганської обласної державної адміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, керуючись пунктом 7 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України, статтями 11 - 13, пунктами 1 - 4, 13 статті 17, пунктом 9 статті 21 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», встановила неможливість проведення відповідно до положень Виборчого кодексу України перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Донецької області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року згідно з переліком (додаток 1).

Підсумовуючи викладене, беручи до уваги наведені вище норми Виборчого кодексу України, Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», суд погоджується із запереченнями відповідача, що визначення можливості проведення/непроведення виборів на окремих територіях належить до компетенції органів влади, які відповідно до законів України наділені повноваженнями забезпечувати дотримання безпеки суб`єктів виборчого процесу під час організації підготовки та проведення відповідних виборів, зокрема і безпеки виборців під час проведення голосування, а також оцінювати безпекову ситуацію на відповідних територіях.

Відповідальність за визначення можливості проведення чи непроведення виборів на окремих територіях несуть саме компетентні органи, які наділені відповідними повноваженнями. При цьому, ЦВК не є органом уповноваженим перевіряти та оцінювати безпекову ситуацію на відповідних територіях.

Суд зауважує, що станом на час виникнення спірних правовідносин, враховуючи суспільно-політичну ситуацію зокрема на території Донецької та Луганської областей України, частиною третьою статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» визначено повноваження відповідної обласної військово-цивільної адміністрації щодо організації проведення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці всеукраїнських референдумів та виборів органів державної влади і місцевого самоврядування, а також надання висновків ЦВК щодо можливості організації та підготовки відповідно до закону проведення відповідних виборів на окремих територіях.

В той же час, за приписами пункту 7 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України ЦВК наділена повноваженнями у разі встановлення неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів відповідно до положень цього Кодексу на окремих територіях прийняти рішення про неможливість проведення виборів до відповідних органів місцевого самоврядування.

Таким чином, фактично пункт 7 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України зобов`язує відповідача у разі отримання інформації щодо неможливості забезпечення підготовки та проведення виборів відповідно до положень цього Кодексу на окремих територіях - прийняти відповідне рішення про неможливість проведення виборів.

Зазначені вище положення законодавства передбачають видання відповідної постанови про можливість чи неможливість забезпечення підготовки та проведення виборів на окремих територіях безпосередньо відповідачем, зокрема, на підставі саме висновків наданих військово-цивільними адміністраціями.

Суд звертає увагу на обраний позивачем спосіб захисту його порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Згідно частин першої, другої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб`єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб`єкти ініціювання референдуму.

Виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.

В межах розгляду даної адміністративної справи поданий позивачем позов не стосується безпосередньо виборчого процесу та поданий поза його межами.

Згідно частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

До суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право (частина третя статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України).

За приписами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, в тому числі, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

При розгляді даної адміністративної справи судом не встановлено обставин та переконливих доказів на користь висновку, що оскаржувана постанова відповідача, як суб`єкта владних повноважень була прийнята без дотримання встановленого Законом порядку та всупереч вимогам частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскільки, відповідно до частини перша статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, суд зауважує, що позивач, який є мешканцем м. Волноваха Донецької області, яке входить до Волноваської міської територіальної громади, просить визнати протиправним і скасувати пункт 2 постанови ЦВК від 08 серпня 2020 року №161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» не зазначаючи, яким чином встановлена спірною постановою відповідача неможливість проведення виборів в інших територіальних громадах Донецької та Луганської областей порушує особисто його права та охоронювані законом інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Суд наголошує на завданні адміністративного судочинства України, яке зокрема ставить за мету ефективний захист порушених прав, свобод та інтересів фізичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень у сфері публічно-правових відносин.

У даному випадку, задоволення заявлених вимог шляхом визнання протиправною та скасування спірної постанови відповідача не призведе до відновлення права позивача на участь у місцевих виборах, тобто можливості реалізації виборчих прав.

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідач довів правомірність оскаржуваного рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.

Оскільки у задоволенні позовних вимог відмовлено, судові витрати не підлягають розподілу між сторонами.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову повністю.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий);

Центральна виборча комісія (01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1; ідентифікаційний код 21661450).

Суддя В.А. Кузьменко