Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 січня 2022 року м. Київ № 640/2746/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою Державного підприємства "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" до Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Заступника директора Департаменту - начальника управління економіки та фінансів Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування довідки,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" звернулось до суду з позовом:
- визнати протиправними дії Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та заступника директора Департаменту - начальника управління економіки та фінансів Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шуляка Миколи Васильовича щодо безпідставного зменшення кошторису Державного підприємства "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" по загальному фонду на загальну суму 1.412.776,69 грн., шляхом складання та затвердження правового акту індивідуальної дії відносно Державного підприємства "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" - кошторисного документу: Довідки про зміни до кошторису по установі Державне підприємство "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" на суму 1412776,69 грн. від 16.06.2021 №155 та зобов`язати скасувати її;
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з виконання рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2021 рік" від 24.12.2020 №24/24 щодо здійснення видатків на оплату праці та сплату податків і зборів, стосовно Державного підприємства "Державний академічний оркестр " РадіоБенд Олександра Фокіна " виконати рішення, шляхом перерахування грошових коштів в розмірі 1.412.776,69 грн. на поточний рахунок позивача.
Згідно з пунктами 4, 5, 9 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Верховний Суд в ухвалі від 28.12.2021 у справі №№9901/521/21 зазначив, що під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені вимоги до Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та заступника директора Департаменту - начальника управління економіки та фінансів Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій та скасування довідки про зміни до кошторису.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 19 частини першої статті 4 КАС України індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Пунктом 30 статті 2 Бюджетного кодексу України встановлено, що кошторис -основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов`язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Отже, позивачем заявлена вимога про скасування кошторису, який не є актом індивідуальної дії в розумінні КАС України
Крім того, обраний спосіб захисту не приведе до відновлення права позивача на отримання бюджетних коштів за 2021 рік.
Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви надано платіжне доручення від 20.01.2022 №0.0.2426478548.1 на суму 4786,00 грн.
Згідно з підпунктом 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" від 02.12.2021 №1928-IX з 01.01.2022 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481,00 грн.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру. Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір, з урахуванням сплаченого, у розмірі 176,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:
позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам статті 160 КАС України щодо визначення належного способу захисту;
документ про сплату судового збору в розмірі 176,00 грн., на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код 37993783), банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО 899998), рахунок отримувача UA908999980313181206084026007, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "Судовий збір, за позовом (назва позивача, в адміністративній справі №640/2746/22), Окружний адміністративний суд міста Києва.
Виправлену позовну заяву потрібно подати подати в кількості для суду та відповідачів.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п`яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Державного підприємства "Державний академічний оркестр "РадіоБенд Олександра Фокіна" без руху.
Надати позивачу п`ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець