
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2022 року м. Київ № 320/2487/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини 3018 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
до суду звернувся ОСОБА_1 (код: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) з позовом до Військової частини 3018 Національної гвардії України (код: 39806952, адреса: Київська обл., смт. Гостомель, вул. Проскурівська, 18) в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3018 Національної гвардії України щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період проходження військової служби з 03.10.2016 по 13.10.2021;
- зобов`язати Військову частину 3018 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період проходження військової служби з 03.10.2016 по 13.10.2021 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) за період з 03.10.2016 по 28.02.2018 – січень 2008 року, а за період з 01.03.2018 по 13.10.2021 – березень 2018 року з урахуванням абзацу 4 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання процесуальних норм щодо її форми та змісту, суд констатує її невідповідність та вважає за необхідне залишити позов без руху.
Так, згідно з п.п. 4, 5 та 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача у сфері публічно-правових відносин.
Так, як вбачається зі змісту позову, заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач не нараховував та не виплачував позивачеві індексацію грошового забезпечення за відповідний період, що передбачена вимогами законодавства, які регулюють спірні правовідносини.
При цьому, у якості додатків до позовної заяви позивачем долучено, зокрема, витяг з наказу командира Військової частини 3018 Національної гвардії України (по стройовій частині) від 03.10.2016 №199 про зарахування позивача в списки особового складу та на всі види забезпечення, та витяг з наказу командира Військової частини 3018 Національної гвардії України від 13.10.2021 №220 про виключення позивача зі списків особового складу військової частини та всіх видів грошового забезпечення.
Однак, будь-яких доказів щодо фактично виплачених позивачеві коштів, які були здійсненні відповідачем при розрахунку із позивачем при звільненні зі служби, матеріали справи не містять.
Зокрема, матеріали справи не містять і доказів щодо звернення позивача до відповідача із вимогою виплатити всі належні йому суми при звільненні зі служби (рапорт, заява тощо), у т.ч. індексації грошового забезпечення за вказаний позивачем період.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачем в контексті спірних правовідносин оскаржується бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення саме за період проходження військової служби, однак жодних доказів на підтвердження зазначених обставин позовна заява не містить.
Тобто, в матеріалах справи відсутні докази на користь того, що у період проходження позивачем військової служби відповідач не нараховував та не виплачував позивачеві індексацію грошового забезпечення, чи що відповідні нарахування і виплати були здійснені у неналежному розмірі.
Суд зазначає, що адміністративне судочинство здійснюється з метою захисту конкретного порушеного суб`єктивного права, що належить особі.
Суд зауважує, що адміністративний позов завжди має індивідуальний характер і спрямований на захист конкретних прав, свобод чи інтересів особи в її особистих правовідносинах з певним суб`єктом владних повноважень.
Тому позовна заява має містити конкретизовані відомості про суб`єкта владних повноважень, який порушив права позивача, вказувати на суб`єктивне право, що підлягає захисту та яке порушив відповідач, обставини чи факти (події життя), з якими позивач пов`язує порушення свого суб`єктивного права та які утворюють привід для звернення до суду, а також містити конкретні вимоги до відповідача, які суд має застосувати з метою захисту порушеного права.
Крім того, слід враховувати передбачений статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України принцип, за яким розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними до суду своїх доказів і в доведенні перед судом їхньої переконливості. Відповідно, позивач повинен на підтвердження підстав позову подати докази, які підтверджують кожну обставину як складову предмету та змісту доказування.
Таким чином, за відсутності відповідних доказів на користь наявності порушеного права позивача, за захистом якого він звернувся до суду з даним адміністративним позовом, наразі у суду відсутні підстави для відкриття провадження у справі.
В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання до суду:
- належних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються заявлені позивачем вимоги, зокрема доказів: звернення позивача до відповідача із вимогою про виплату індексації грошового забезпечення за період проходження служби; відмови у виплаті індексації грошового забезпечення за вказаний позивачем період; виплати позивачеві індексації грошового забезпечення у розмірі меншому, аніж законодавчо встановлений. У разі відсутності таких доказів - повідомити суд про причини неможливості їх надання.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини 3018 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання (вручення) ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк, згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачеві разом із доданими до неї документами.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панченко Н.Д.