Ухвала суду № 103449443, 21.02.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2022
Номер справи
200/2860/22
Номер документу
103449443
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 лютого 2022 року Справа №200/2860/22

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування припису, -

В С Т А Н О В И В:

16 лютого 2022 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ від 31.01.2022 року №29-Дк про проведення перевірки. Виданий Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області;

- визнати протиправними дії старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни;

- визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області №29-ДК/013/Пр/03/01-22.

Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.

Частиною 2 статті 171 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 1зазначеної статті, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями160,161,172цьогоКодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, набуваювисновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України, у заявку із чим має бути залишена без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків.

Так, приписами п.4 ч.5 ст.160 КАС України закріплено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно пункту 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

В порушення зазначених вимог закону, зміст пред`явлених позивачем позовних вимог не конкретизований. Позивач просить суд визнати протиправними дії старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни.

Разом з тим, з такого формулювання позовних вимог є незрозумілим, які саме дії старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1 Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни позивач просить визнати протиправними.

Відсутність точної конкретизації позовних вимог позбавляє суд можливості проведення повного і всебічного з`ясування обставин справи, у зв`язку із чим, суд приходить до висновку, що даний позов слід залишити без руху із наданням позивачеві строку для усунення його недоліків, шляхом подання позивачем нового тексту позовної заяви із конкретизованим викладом позовних вимог, у зазначеній частині, у двох примірниках.

Окрім того, у позовній заяві відповідачем зазначено: Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області.

Однак позовні вимоги заявлені до Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1 Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни.

Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України позивачу необхідно визначитися з колом відповідачем та конкретних вимог до кожного відповідача в залежності від його обов`язків.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем заявлено 3 вимоги немайнового характеру:

- визнати протиправним та скасувати наказ від 31.01.2022 року №29-Дк про проведення перевірки. Виданий Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області;

- визнати протиправними дії старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни;

- визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області №29-ДК/013/Пр/03/01-22.

За приписами частини 2 ст. 169 КАС України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Як вже зазначалося вище, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Згідно із ч. 1 ст. 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із п. 3 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 01 січня 2021 року, становить 2481, 00 грн.

Таким чином, розмір судового збору за пред`явлені позивачем позовні три вимоги немайнового характеру про визнати протиправним та скасувати наказ від 31.01.2022 року №29-Дк про проведення перевірки. Виданий Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області; визнання протиправними дій старшого державного інспектору у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області начальника відділу державного контролю за використанням та охороною земель № 1Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Тютюнника Ярослава Володимировича та державного інспектора у сфері державного інспектора вимог законодавства України про охорону земель на території Донецької області головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Новікової Юлії Вікторівни; визнання протиправним та скасувати припису Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області №29-ДК/013/Пр/03/01-22 становить 2977,20 грн. (992,40 грн. + 992,40 грн. + 992,40 грн.).

Враховуючи, що при зверненні до суду із даним позовом позивачем сплачений судовий збір в сумі 992,40 грн., недоплачена сума судового збору, становить 1984,80 грн.

За приписами частин 1 та 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 зазначеної статті, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування припису - залишити без руху та надати позивачеві строк в 10 (десять) днів з дня вручення йому копії цієї ухвали для надання суду:

- нового тексту позовної заяви, відповідно до кількості учасників справи, із скорегованим складом учасників справи/змістом позовних вимог відповідно до кількості учасників справи;

- документа про сплату судового збору на суму 1984,80 грн.

Кошти в оплату судового збору мають бути перераховані на Рахунок отримувача UA308999980313111206084005658, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ: 37967785, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, із зазначенням призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

У разі якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, заява повертається позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.Б. Христофоров